Jump to content
Dilut3D

Nu beau dupa tine.

Recommended Posts

1. Da, de ce nu, se inampla la fotbal, dar sunt si cazuri cand nu beau realizand cine a mai baut inaintea mea. Ori cateodata, plec undeva cu prietenii, si imi iau provizii bere/coniac, si nu aveam ca sa facem decat sa bem unul dupa altul,totusi sunt prieteni

2. Nu am obiceiul acesta, poate in oala sa fie ceva ce s-ar manca cu furculita si eu as fi infometat

Link to comment
Share on other sites

Guest SherkaN

Beau dupa oricine, de fel nu sunt silos, in schimb nu suport sa imi puna 2 feluri de mancare in aceiasi farfurie sau sa mananc cu acelasi tacam :))

Link to comment
Share on other sites

De baut beau dupa cei apropriati mie, doar nu o sa beau dupa un necunoscut:D

Cat despre mancare daca mananci din cratita este normal sa se strice mai repede pentru ca-ti pica frimituri de paine ce acestea nu stiu din ce motiv dar accelereaza alterarea mancarii dandu-i un gust acru.

Link to comment
Share on other sites

Sunt cativa dupa care beau fara sa am vreo problema. De mancat dupa altcineva, doar dupa prietena. De mancat din oala, niciodata, reusesc sa ma abtin pana mi se pune in farfurie. In schimb, am obiceiuri ciudate: ma uit atent la tacamuri sa vad cum se prezinta (daca sunt acasa le si frec sau miros - nu imi place sa tai paine cu un cutit ce a fost folosit pentru ceapa si nespalat apoi/ nu imi place sa simt chestii pe lingura stiind ca mananc cu ea).

Link to comment
Share on other sites

sunt lamele alea orbit noi, la 4 lei 50, sunt super, sterg orice urma de hoit din gura pe o perioada nedeterminata :)

sau poti sa iti rezolvi problema dentara la stomatolog, daca iti miroase gura a hoit inseamna ca ai infectie la masea.

Deci degaba mananci orbit ca nu e antibiotic, daca bei din sticla va mirosi urat orice ai face.

Iti recomand sa te apuci de fumat ca sa mirosi a scrumiera. (zic asa la modu general/educational, sa inteleaga lumea din discutia noastra ceva)

Link to comment
Share on other sites

cand eram mai mic nu mancam si nu suportam sa beau dupa altcineva... dar am trecut peste fazele astea .. acuma mananc si in aceeasi farfurie cu prietena sau cineva din familie daca e... cat despre baut... prefer sa fie vreun cunoscut... sau cineva care stiu ca e curat

Link to comment
Share on other sites

De baut, beau de la cineva care este cunoscut mie, de ex, sunt la fotbal cu prietenii si luam doua, trei sticle cu apa, doar nu iau apa pentru toata echipa. Alcohol cu prietenii seara la bloc si dam si la fete daca stim ca nu au facut ceva cu gura.

De mancat, mananc de la cineva care este din familie.

Edit: stim si noi care nu sunt '' folosite constant''..majoritatea se mai spala si pe dinti.

Edited by Bedezeu
Link to comment
Share on other sites

in frageda tinerete, se dividea guma din gura cu tovarasii de joaca fara fasoane, se bea o sticla de suc in 4,5 insi fara probleme, iar herpesurile si bubele-dulci ne insoteau pretutindeni - era inevitabil in scoala primara :-??

faza cu mancatul din oala e scarbos, pt k intr-adevar bacteriile din gura pot accelera procesul de descompunere chimic al mancarii :gun:

Link to comment
Share on other sites

1.beau numai dupa prieteni,am mai patit faze,imi luasem o cola si vine un tigan "mai bei sucu ala?",am mai luat eu o gura,i-am tras o flegma in el si i l-am dat,in rest daca nu ai herpes/zabale/boli iti dau sa bei din sticla mea.

2.cu mancarea no way,eu sunt mai timid,mai bine folosesc "nu mie foame".

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

De baut da, cu cea mai mare bucurie fac posta in grupul de amici o sticla de ceva .

La fel si cu mancarea, putem manca din farfurie, castron, oala, tava, etc mai multi. Daca sunt cunoscuti. Oricum nu vad cum as putea ajunge in situatia in care sa dau share la resursele de mancare sau bautura cu straini . Poate daca ar fi o catastrofa naturala/nucleara/alien sf horror scenario , iar in acel caz un herpes mic nu cred ca e in top 10 probleme existantiale.

Asa intre prieteni merge , mai glumim cu faze de genul "te-ai spalat pe dinti de cand ai bagat boticul?" :)) insa merge. Oricum cu totii mai punem si boticul, asta e , suntem o generatie de nasi la mana a 2-a, 3-a ,4-a etc :))

Si e aiurea sa ai pretentii ca tu nu dai copy paste din farfuria altuia cand bagi boticul la savarina sau cand prinzi acadeaua in buze , in functie de sex.

Link to comment
Share on other sites

Poate daca ar fi o catastrofa naturala/nucleara/alien sf horror scenario , iar in acel caz un herpes mic nu cred ca e in top 10 probleme existantiale.

Tocmai atunci n-as imparti mancarea cu ceilalti, cand apare lupta pentru supravietuire. Si un herpes poate fi intre cele 10 probleme existentiale, cand n-ai asistenta medicala orice boala devine grava. :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...