Jump to content
Dilut3D

Nu beau dupa tine.

Recommended Posts

Eu beau doar dupa prieteni sau cunoscuti, dar daca beau din sticla, ster un pic gura sticlei. De mancat, nu mananc dupa cineva

Link to comment
Share on other sites

Vai vai ce ciuda am pe astia care spun "Eu nu beau dupa tine" sau ia sticla si ii sterge gura cu palma, de parca palma lui ar fi mai curata decat buzele mele...

faza e ca , daca stergi cu palma , macar stii ca aia sunt microbii tai si nu ai lui X Y Z...care au iesit din gura

Link to comment
Share on other sites

Guest cehyfangerrard

faza e ca , daca stergi cu palma , macar stii ca aia sunt microbii tai si nu ai lui X Y Z...care au iesit din gura

Epic fail.De ce n-as bea dupa cineva ?

Link to comment
Share on other sites

Guest RapChak

Cand te trezesti cu un herpes o buba ceva la gura, doamne fereste nu stii de unde :) , si eu beau dupa altii dar cunoscutii nu dupa oricine o.O

Link to comment
Share on other sites

1.Beti cu gura din sticla? Doar in situatiile in care nu sunt pahare (gen: prin parc cu baietii ; la o samanta etc )

2.Dati si la altii sa bea dupa care beti iar? Daca suntem in grup , da. Nu am facut asta de multe ori dar nu mi-e teama sa o fac. Daca e sa iau o boala o iau in orice situatie asa ca nu are rost. E ca si cum : ce imi pasa ca , cumportul cu microunde produce radiatii si ma radiaza atata timp cand sunt sanse ca in orice moment sa mor ( dand o masina peste mine ; cazandu-mi o caramida in cap etc).

3.Obisnuiti sa gustati/mancati din oala cu mancare? S-a intamplat vreodata sa mancati cu cineva aceeiasi mancare iar cand celalalt va dat sa terminati si farfuria lui ati constatat ca avea alt gust? Sa gust da , ca sa vad daca s-a incalzit de exemplu cand incalzesc mancarea ca de facut nu fac mancare (doar nimicuri gen cartofi prajiti , oua ochiuri , carnaciori prajiti etc ). De mancat din oala nu am mancat =)), obisnuiesc sa imi pun in farfurie, mi se pare mult mai cizelat.

Link to comment
Share on other sites

Beau si mananc dupa prietenii apropiati, nu mi-e frica de microbi deoarece am un sistem imunitar destul de puternic zic eu. De mancat, mananc doar din farfurie, ceea ce nu suport e sa-mi ia cineva mancarea din farfurie :violent: A..cand sunt la mine acasa beau si din sticla, in rest incerc sa ma port adecvat.

Link to comment
Share on other sites

Vai vai ce ciuda am pe astia care spun "Eu nu beau dupa tine" sau ia sticla si ii sterge gura cu palma, de parca palma lui ar fi mai curata decat buzele mele...

hahahhaa ... astia merita batuti :))

Mi se pare atat de wow subiectul ...

N-am nici o retinere in a bea dupa cineva ... si niciodata nu mi-am pus problema bolilor (lasand la o parte perioada in care eram copil si o ascultam pe mama).

Mai ales atunci cand ai un grup de prieteni - mult mai oke e sa puneti toti bani si sa luati ceva ...

Si, app de partea cu bolile ...

Sunt curios cati dintre voi s-ar gandi la prezervative atunci cand o prietena va propune o partida de sex ...

ps; de tigarile facute posta nu zice nimeni nimic?!

sau pe ele nu se pun microbi?

Link to comment
Share on other sites

Sincer?prefer igiena :) deci nu mananc si nu beau de obicei dupa alte persoane.exceptie face familia atunci cand sunt acasa :)

Motiv?

Pentru ca pot lua diferite boli/chestii. o igienta personala bine intretinuta duce la o viata mai lunga zic eu. :) deci e bine sa ne protejam ^_^ si asta o spun si la propriu si la figurat :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...