Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Aglaia

Event "Protect the Queen"

Recommended Posts

Pentru ca sunt destule char-uri full acum si am ceva timp liber pentru a-l organiza il voi face si pe db-ul asta :P.

Treaba sta asa:

- se vor face party-uri de cate 5 (obligatoriu) care sa contina neaparat o elfa (doar o singura rasa se poate repeta de 2 ori in party)

- scopul este de a proteja elfa si de a o ajuta sa termine un traseu (the queen), atlans - tarkan

- cei din party pot apela la orice spell-uri (nu mai este mana shield interzis)

- va exista o echipa de raufacatori (un party de 5 format din orice caracter maxim de 2 ori; exemple: 2 bk - 2 sm - 1 dl, 2sm - 2mg si 1 bk s.a.m.d.) care va incerca sa opreasca party-ul protector sa duca elfa la locatia finala (tarkan)

- elfa trebuie sa ajunga la locatia finala neaparat insotita de un protector cel putin, doar asa vor castiga

- daca echipa de raufacatori omoara toate echipele, vor primi si premiul acordat protectorilor

- daca un membru din party ia disconnect intreaga echipa este descalificata

- daca sunt mai mult de 2 echipe care termina traseul criterul de departajare este timpul in care au terminat traseul

- nu este obligatoriu ca echipa sa fie formata din caractere din aceeasi guilda / alianta. Oricine doreste cu oricine doreste.

(scuze de editari, dar nu am citit topicul vechi de pe 97d cand a fost prima oara si am mai uitat cateva chestii)

Vor fi 3 categorii:

Categoria 1: 40+ pana la full stats (numarul de reset-uri)

Categoria 2: intre 20 si 39 de reset-uri

Categoria 3: intre 10 si 19 reset-uri

Categoria 4: intre 1 si 10 reset-uri

Elfa este singura care se incadreaza la orice categorie, nu conteaza numarul de reset-uri.

Inscrierea este de 5 poh si 100 de bless pentru fiecare party. 20% din fonduri se vor duce la raufacatori, chiar daca nu castiga.

Raufacatorii se vor inscrie la fel ca protectorii, pe categorii. O singura echipa de raufacatori per categorie este permisa.

Astept inscrierile si confirmarea a 2 gm pentru supravegherea jocului.

Inscrierile vor tine 4 zile, incepand din acest moment!

ATENTIE!!! Pentru ca sa se tina proba la o categorie este necesar sa fie inscrise cel putin 3 echipe de protectori!

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca sunt destule char-uri full acum si am ceva timp liber pentru a-l organiza il voi face si pe db-ul asta :P.

Treaba sta asa:

- se vor face party-uri de cate 5 (obligatoriu) care sa contina neaparat o elfa (doar o singura rasa se poate repeta de 2 ori in party)

- scopul este de a proteja elfa si de a o ajuta sa termine un traseu (the queen), atlans - tarkan

- cei din party pot apela la orice spell-uri (nu mai este mana shield interzis)

- va exista o echipa de raufacatori (un party de 5 format din orice caracter maxim de 2 ori; exemple: 2 bk - 2 sm - 1 dl, 2sm - 2mg si 1 bk s.a.m.d.) care va incerca sa opreasca party-ul protector sa duca elfa la locatia finala (tarkan)

- elfa trebuie sa ajunga la locatia finala neaparat insotita de un protector cel putin, doar asa vor castiga

- daca echipa de raufacatori omoara toate echipele, vor primi si premiul acordat protectorilor

Vor fi 3 categorii:

Categoria 1: 40+ pana la full stats (numarul de reset-uri)

Categoria 2: intre 20 si 39 de reset-uri

Categoria 3: intre 10 si 19 reset-uri

Elfa este singura care se incadreaza la orice categorie, nu conteaza numarul de reset-uri.

Inscrierea este de 5 poh si 100 de bless pentru fiecare party. 20% din fonduri se vor duce la raufacatori, chiar daca nu castiga.

Raufacatorii se vor inscrie la fel ca protectorii, pe categorii. O singura echipa de raufacatori per categorie este permisa.

Astept inscrierile si confirmarea a 2 gm pentru supravegherea jocului.

Inscrierile vor tine 4 zile, incepand din acest moment!

Protect the Queen

nice event 97d =((

Link to comment
Share on other sites

Guest biili

Old times =(( unde sunt acele vremuri cand admini intrau pe joc si vedeai need bk sm elf la party map xxx coord.. :X sau cand lasam tarc cuiva un anumit timp si cand reveneam il primeam inapoi?:X

@GG frumos eventu:X

Link to comment
Share on other sites

Go Go Aglaia :X daq te pot ajuta cu ceva la organizare pm me :)

Vedem.

suna bine... dar eu zic sa dam si niste bokuri pt inscriere :D

Bok-urile sunt si asa rare. Eventul e mai mult de distractie.

:-w un AA sword lk edr 2%+13

deci pana cand ne putem inscrie?:D gg aglaia

Scrie destul de clar: 4 zile din momentul cand a fost facut topicul.

Mai bine postati echipele pe care vreti sa le inscrieti :).

Link to comment
Share on other sites

Summon se poate da, dar nu are cum sa dea direct la intrare fiindca trebuie sa inceapa cu elfa traseul iar pe traseu (cat si la final) sunt santinele. Daca reuseste dl-ul sa ajunga primul la final si elfa inca traieste poate sa dea summon dar sunt riscuri fiindca elfa este cu un om mai putin protejata.

Nu stiu de ce nu se inscrie nimeni :). In fine.

Link to comment
Share on other sites

Summon se poate da, dar nu are cum sa dea direct la intrare fiindca trebuie sa inceapa cu elfa traseul iar pe traseu (cat si la final) sunt santinele. Daca reuseste dl-ul sa ajunga primul la final si elfa inca traieste poate sa dea summon dar sunt riscuri fiindca elfa este cu un om mai putin protejata.

Nu stiu de ce nu se inscrie nimeni :). In fine.

uite, dl`u e murderer cum sunt toti, da move in tarkan da un summon, mergem in safe, dam trade si gata, scoate summonu

@caut bkii:) pana acuma sunt eu si TheNight, trebe regina :nanana: si restu

Link to comment
Share on other sites

uite, dl`u e murderer cum sunt toti, da move in tarkan da un summon, mergem in safe, dam trade si gata, scoate summonu

@caut bkii:) pana acuma sunt eu si TheNight, trebe regina :nanana: si restu

Nu intelegi ca nu ai cum sa dai summon in safe zone :)? Ca o sa fie un om care asteapta la portalul dinspre atlans in tarkan?

Daca el nu te-a vazut intrand, nu ai terminat cursa. Si, in plus, o sa fie un gm (sper) care o sa mearga cu echipa protectoare de-a lungul parcursului.

Repet: o singura rasa se poate repeta in party si party-ul trebuie sa fie de minim 4 protectori + elfa.

Link to comment
Share on other sites

I'm in, eu elfa, am echipa pregatita, doar ca ei nu stiu inca :P

Trebuie sa vorbesc cu ei in joc. Sa vedem cine se mai baga, totusi cred ca ar trebui sa mai prelungesti termenul de inscriere.

Deci TRACIA are echipa pregatita.

Link to comment
Share on other sites

Deci alte doua intrebari !!

1.Elfa are voie sa traga si sa dea buff in cursa asta sau doar sa mearga? Daca are voie atunci trebuie bagata limita de reseturi si pentru elfa...ca lafel de bine toti concurentii se vor baga la categoriile cele mai mici ..cred ca cei mai multi 10-19 iar elfa bate tot daca e full..nu ii mai trebuie protectori.

2.Daca un protector sau atacator moare are voie sa se intoarca inapoi? Daca are voie , va reveni destul de usor cu move atlans 2,3 si iar e nasol.

cat despre DL..poate da move atlans 3 ..merge pana aproape de intrare tarkan..da summon si s-a cam terminat cursa !! eu zic ca trebuie gandit putin altfel acest event !

Link to comment
Share on other sites

Deci alte doua intrebari !!

1.Elfa are voie sa traga si sa dea buff in cursa asta sau doar sa mearga? Daca are voie atunci trebuie bagata limita de reseturi si pentru elfa...ca lafel de bine toti concurentii se vor baga la categoriile cele mai mici ..cred ca cei mai multi 10-19 iar elfa bate tot daca e full..nu ii mai trebuie protectori.

2.Daca un protector sau atacator moare are voie sa se intoarca inapoi? Daca are voie , va reveni destul de usor cu move atlans 2,3 si iar e nasol.

cat despre DL..poate da move atlans 3 ..merge pana aproape de intrare tarkan..da summon si s-a cam terminat cursa !! eu zic ca trebuie gandit putin altfel acest event !

Eventul a mai fost desfasurat si s-a tinut foarte bine.

Daca citeai cum trebuie intelegeai ce te nedumereste.

Legat de elfa, sunt 60+ elfe cu un buff bun. Daca se vor inscrie 10, e bine (cam greu de crezut ca se va inscrie una non-rr).

In plus, e alegerea celui care face echipa. Daca vor sa joace cu elfa pe agility, e treaba lor. La fel ca si cu elfa pe energy.

Link to comment
Share on other sites

Deocamdata se strang echipele (vad ca se lasa asteptate). Presupun ca in 5-7 zile (cel mult 9) se va desfasura si eventul.

Trebuie ca un asistent sa-l promoveze in joc, altfel slabe sanse sa se faca ceva.

Link to comment
Share on other sites

Pentru ca sunt destule char-uri full acum si am ceva timp liber pentru a-l organiza il voi face si pe db-ul asta :P.

Treaba sta asa:

- se vor face party-uri de cate 5 (obligatoriu) care sa contina neaparat o elfa (doar o singura rasa se poate repeta de 2 ori in party)

- scopul este de a proteja elfa si de a o ajuta sa termine un traseu (the queen), atlans - tarkan

- cei din party pot apela la orice spell-uri (nu mai este mana shield interzis)

- va exista o echipa de raufacatori (un party de 5 format din orice caracter maxim de 2 ori; exemple: 2 bk - 2 sm - 1 dl, 2sm - 2mg si 1 bk s.a.m.d.) care va incerca sa opreasca party-ul protector sa duca elfa la locatia finala (tarkan)

- elfa trebuie sa ajunga la locatia finala neaparat insotita de un protector cel putin, doar asa vor castiga

- daca echipa de raufacatori omoara toate echipele, vor primi si premiul acordat protectorilor

- daca un membru din party ia disconnect intreaga echipa este descalificata

- daca sunt mai mult de 2 echipe care termina traseul criterul de departajare este timpul in care au terminat traseul

- nu este obligatoriu ca echipa sa fie formata din caractere din aceeasi guilda / alianta. Oricine doreste cu oricine doreste.

(scuze de editari, dar nu am citit topicul vechi de pe 97d cand a fost prima oara si am mai uitat cateva chestii)

Vor fi 3 categorii:

Categoria 1: 40+ pana la full stats (numarul de reset-uri)

Categoria 2: intre 20 si 39 de reset-uri

Categoria 3: intre 10 si 19 reset-uri

Elfa este singura care se incadreaza la orice categorie, nu conteaza numarul de reset-uri.

Inscrierea este de 5 poh si 100 de bless pentru fiecare party. 20% din fonduri se vor duce la raufacatori, chiar daca nu castiga.

Raufacatorii se vor inscrie la fel ca protectorii, pe categorii. O singura echipa de raufacatori per categorie este permisa.

Astept inscrierile si confirmarea a 2 gm pentru supravegherea jocului.

Inscrierile vor tine 4 zile, incepand din acest moment!

ATENTIE!!! Pentru ca sa se tina proba la o categorie este necesar sa fie inscrise cel putin 3 echipe de protectori!

si daca vor sa se inscrie mai multe echipe de raufacatori cum facem?

se alege una?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...