Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ija4ok

Discutii, intrebari Event pariuri

Recommended Posts

Guest varza'n beci

ai gresit la vraciul grupa D respectiv G are 5 pcte in d si 2 in G, siexplica clar te rog cand se acorda 2 puncte pt ca am impresia ca nu-s singurul care nu e lamurit

Link to comment
Share on other sites

Este ok la Vraciul.

Grupa D:

primul meci 4:0 el a pus 2:0 (a ghicit echipa care castiga = 1 pct)

meciul doi 0:1 si el a pus 0:1 (scor exact = 3 pct)

meciul trei 0:1 si el a pus 1:2 (a ghicit diferenta de scor (1 gol) = 2 pct)

6 puncte.

Grupa G:

primul meci 0:0 si el a pus 2:2 aici se da ori 3 pct pentru scor exact ori 2 pentru ca ai pus egal dar egal (1:1:, 2:2:, 3:3 etc) (1 nu am cum sa dau pentru ca nu castiga nicio echipa) = 2 pct

meciul doi 2:1 si el a pus 4:0 (a ghicit echipa care castiga =1 pct)

3 pct.

Corespunde cu ce am postat eu...ce nu e corect?

Link to comment
Share on other sites

Guest varza'n beci

Este ok la Vraciul.

Grupa D:

primul meci 4:0 el a pus 2:0 (a ghicit echipa care castiga = 1 pct)

meciul doi 0:1 si el a pus 0:1 (scor exact = 3 pct)

meciul trei 0:1 si el a pus 1:2 (a ghicit diferenta de scor (1 gol) = 2 pct)

6 puncte.

Grupa G:

primul meci 0:0 si el a pus 2:2 aici se da ori 3 pct pentru scor exact ori 2 pentru ca ai pus egal dar egal (1:1:, 2:2:, 3:3 etc) (1 nu am cum sa dau pentru ca nu castiga nicio echipa) = 2 pct

meciul doi 2:1 si el a pus 4:0 (a ghicit echipa care castiga =1 pct)

3 pct.

Corespunde cu ce am postat eu...ce nu e corect?

vezi la dudian grupa G a fost 2-1 eu am pus 3-1 dc nu prmiesc 2 pct pt dif de scor?

PS eu unul daca nu inteleg cum se puncteaza nu mai particip sa pierd bless ca fraierul, si sincer nu inteleg cand se acorda 2 puncte si cand nu

Link to comment
Share on other sites

Daca a fost 2:1 si tu ai pus 3:1 crezi ca diferenta intre 3 si 1 este aceeasi ca intre 2 si 1?

Daca a fost 2:1 si tu puneai 1:0 sau 3:2 sau orice alt scor care sa aiba 1 gol diferenta pentru echipa castigatoare primeai 2 pct.

Sincer nu mi se pare atat de complicat.

Link to comment
Share on other sites

Daca a fost 2:1 si tu ai pus 3:1 crezi ca diferenta intre 3 si 1 este aceeasi ca intre 2 si 1?

Daca a fost 2:1 si tu puneai 1:0 sau 3:2 sau orice alt scor care sa aiba 1 gol diferenta pentru echipa castigatoare primeai 2 pct.

Sincer nu mi se pare atat de complicat.

varza nu fi trancalau :)) ptr tine 2-1 adica diferenta de 1 gol e tot una cu 3-1 diferenta de 2 goluri?

mai babeste sa inteleaga toata lumea; - daca ai pus 2-0 si meciul se termina 2-0 ai primit 3 puncte

-daca ai pus 2-0 si scorul se termina 3-1,4-2,5-3( deci diferenta de 2 goluri pusa de tine trebuie sa fie

in favoarea echipei pe care ai pariat ca va castiga meciul) primesti 2 puncte

-daca ai pus 2-0 si meciul se termina 1-0,2-1,3-2,3-0,4-1 etc primesti 1 punct ptr ca ai ghicit echipa care castiga meciul

-daca ai pus 2-2 si meciul se termina 2-2 primesti 3 puncte, in orice alta situatie de egalitate(0-0,1-1,3-3,4-4) primesti 2 puncte

iar daca meciul se termina cu orice alt rezultat (1-0,0-1,2-1,2-0-1-2)primesti 0 puncte!, varza sper ca ai inteles sistemul de punctaj .. o zi buna tuturor si multa inspiratie:D

Link to comment
Share on other sites

f_cym_c962076.jpg

Avem asa:

Dudian 39 de pct. (6 meciuri exacte)

Loki 39 de pct. (4 meciuri exacte)

vDumnezeu 34 de pct.

Daca am gresit ceva va rog sa postati sa ma verific.

Pana atunci Felicitari.

upiii am castigat:D, io is dudian dar am ss pe el cum fac sa primesc premiul? :dontknow:

edit: ija nu faci si pentru optimi/sferturi? acum e interesant..

Link to comment
Share on other sites

f_cym_c962076.jpg

Avem asa:

Dudian 39 de pct. (6 meciuri exacte)

Loki 39 de pct. (4 meciuri exacte)

vDumnezeu 34 de pct.

Daca am gresit ceva va rog sa postati sa ma verific.

Pana atunci Felicitari.

ija dragule eu din calculele mele am 36 de puncte cum de nu sunt pe locul al-3lea???

Ai si tu rabdare!...

ija verifica te rog inca odata punctajele ptr ca eu dupa calculele mele sunt pe locul al-3lea cu 36 de puncte!!! , am verificat si mie asa mi-a dat ..te rog sa mai arunci o privire peste rezultate...poate am gresit eu desi ma indoiesc!

Ai si tu rabdare!...

ija verifica te rog inca odata punctajele ptr ca eu dupa calculele mele sunt pe locul al-3lea cu 36 de puncte!!! , am verificat si mie asa mi-a dat ..te rog sa mai arunci o privire peste rezultate...poate am gresit eu desi ma indoiesc!

ija verifica te rog inca odata punctajele ptr ca eu dupa calculele mele sunt pe locul al-3lea cu 36 de puncte!!! , am verificat si mie asa mi-a dat ..te rog sa mai arunci o privire peste rezultate...poate am gresit eu desi ma indoiesc!

Pentru ca tu nu erai la egalitate de pct cu nimeni :) la ei meciurile exacte au facut diferenta.

ija verifica te rog inca odata punctajele ptr ca eu dupa calculele mele sunt pe locul al-3lea cu 36 de puncte!!! , am verificat si mie asa mi-a dat ..te rog sa mai arunci o privire peste rezultate...poate am gresit eu desi ma indoiesc!

vai am castigat :crazy:

ija in dreptu meu de ce nai pus (3 meciuri exzacte) :crybaby:

ms si bafta la toti :beer:

ija verifica te rog inca odata punctajele ptr ca eu dupa calculele mele sunt pe locul al-3lea cu 36 de puncte!!! , am verificat si mie asa mi-a dat ..te rog sa mai arunci o privire peste rezultate...poate am gresit eu desi ma indoiesc!

Link to comment
Share on other sites

Am mai verificat odata si tot 32 iese.

Te rog sa-mi zici ce grupa si cate punce crezi ca trebuiai sa primesti.

mai ija pai calculeaza punctajul dupa ceea ce ai postat tu acolo unde ai facut clasamentul...

pai uite aici am asa ; grupa 1 =2 puncte

grupa 2 =4 puncte

grupa 3=9 puncte

grupa 4=6 puncte

grupa 5=3 puncte

grupa 6=1 punct

grupa 7 =6 puncte

grupa 8= 5 puncte

deci 2+4+9+6+3+1+6+5=36!!!

poti verifica aici ca doar tu ai postat acest clasament

f_cym_c962076.jpg

Link to comment
Share on other sites

si la mine grupele G si C si D si E

daca eu am pus 1-0 si a iesit 2-0 nu se acorda 2 puncte?

:banghead:

nu draga daca ai nimerit diferenta de scor de acorda 2 puncte

si anume daca ai pus 1 -0 si sa terminat 2-1,3-2,4-3 atunci primesti 2 puncte,iar in situatia in care ai pus

1-0 si se termina 2-0 primesti 1 singur punct ptr ca ai ghicit echipa care castiga!!! deci ija vreau sa corectezi

sa ma treci pe locul al-3lea ptr ca il merit.. am condus acest concurs 70% dudian a venit tare pe ultima suta de metrii la fel si loki pe care

ii felicit ptr inspiratie, pe restu ii felicit ptr participare si le urez a mai mare:P, hai noroc all!

Link to comment
Share on other sites

nu draga daca ai nimerit diferenta de scor de acorda 2 puncte

si anume daca ai pus 1 -0 si sa terminat 2-1,3-2,4-3 atunci primesti 2 puncte,iar in situatia in care ai pus

1-0 si se termina 2-0 primesti 1 singur punct ptr ca ai ghicit echipa care castiga!!! deci ija vreau sa corectezi

sa ma treci pe locul al-3lea ptr ca il merit.. am condus acest concurs 70% dudian a venit tare pe ultima suta de metrii la fel si loki pe care

ii felicit ptr inspiratie, pe restu ii felicit ptr participare si le urea la mai mare:P, hai noroc all!

dudian=oracolu din balcesti;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...