Jump to content
Herrnam

Basarabia NU este pamant romanesc !

Basarabia este pamant romanesc ?  

92 members have voted

  1. 1. Ce ai vota ?

    • Votez pentru unirea celor doua tari
      48
    • Votez impotriva unirii Basarabiei cu Romania
      44


Recommended Posts

Ba, te poti agata cu gura de organele noastre genitale :-? daca vrei...

Si ti-ai dat seama ca nu poti face o conversatie cu noi din ce?

Că tot vorbeam de injurii. :))

Link to comment
Share on other sites

unii sufera,inca au urme de la Cernobal <_<

oarecum au fost fortati sa aleaga pe rusi si nu pe noi,pan la urma si Romania in razboaiele mondiale a fost cu cine i-a fost mai bine

care face misto de moldoveni e un tampit,tot spune-ti ca is saraci si...bine ca traim noi bineeeee,asa cum zice Base

Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa discuţi cu rechinii ăstia, tigri bengalezi. Renunţ în favoarea buturugii, sunt sigur că mai vin şi alţii si n-am chef de polemici cu toţi linkmaniacii. Fir întins!

Link to comment
Share on other sites

Am cetatenie dubla, fac ce vrea muschiu meu. In Romania eram student,deci daca as fi ramas,tot n-as fi produs nimic. :lol: Asa ca tot aia.

atunci nu te mai lauda ca transilvania, "voi" produceti mai mult decat sudistii. tu aparent nu te afli printre ei, asa ca nu te mai baga in seama. alege sa stai unde vrei, sa traiesti cum vrei, foarte frumos, dar n-ai dreptul sa pretinzi ca tu te afli printre cei care produc mai mult decat altii in tara asta, ok?

Link to comment
Share on other sites

Soluţii de acid sulfuric. :)) Nici nu am de ce să ma agăţ să pot face o conversaţie cu voi, atât de proşti sunteţi.

@Denzel_Lsd, care-i faza că tu eşti din Bucureşti? Toate valorile româneşti, au fost din provincie.

Nu nu , nu e faza ca sunt eu din Bucuresti ...o tin pe aia cu murdoveanule ca sa nu te jignesc , ce te simti jignit ca te fac moldovean ???Pai unde e patriotismul ?? :))

Sef ,faza e urmatoarea , esti asa de revoltat si de ..."hai pe ei" incat nu faci nimic ,absolut nimic ...stai pe forum si te certi cu idiotii de noi , ideea ta nu o susti sub nici o forma , adica vreau sa te vad protestand sa te vad ca faci ceva ...inafara de a bate tastele ..., dupa aia poti sa vi aici si sa faci tam tam cat vrei , dupa aia sa vi sa ne arati cat de patriot esti si cat de infideli suntem noi patriei ;) sa ma scuzi pentru greselile gramaticale , sper ca intelegi ce scriu :)

Link to comment
Share on other sites

si te certi cu idiotii de noi

Îmi place că recunoşti.

Stai liniştit, eu sunt sătul de amininţări şi injurii de la alţii mult mai mari decât tine. Mă lasă rece constatările tale total eronate. N-ai decât să mă înjuri, dar nu mai scuipa drapelul (acolo se gaseşte toată esenţa celor 6000 de ani de existenţă şi evolutie românească) şi după aia să dai cu limba, e al dracului de dezonorant pentru un român.

Nici tu nu cunosti prea bine termenii, nici ce înseamnă patriot, nici ce înseamnă naţionalist. Lectiile de moralitate să le faci cu familia ta, încă nu mă cunoşti cine sunt şi ce fac ca să-ţi dai tu cu părerea despre mine. Daca tu aşa mă etichetezi, ai tot dreptul democratic.

Din textul tău reiese că Eminescu nu a fost naţionalist, ba din contra, dădea dovadă de fals naţionalism. Aşa ca Gheorghita, fiecare face ce ştie pentru a-şi apăra valorile naţionale. Dacă n-ai înţeles asta, pune mâna pe operele politice ale lui Eminescu, e un bun început sau măcar ascultă Rapsodia Română, poate aşa începi să crezi şi tu în românism. Eu risc să înjur 50 ca tine că să nu creez un precedent antinaţional. Când o să învăţăm că trebuie sa gândim cu toţii la unison, în scop national, conservator şi patriotic, atunci o să dispară şi revolta unora ca mine. Ce alegi, să ma pui la zid pe mine sau să înţelegi că numai în folos naţional tindem spre absolutismul românesc şi aici includ şi bunăstarea şi progresul social de care voi vorbiţi?

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa fii ascultat trebuie sa actionezi prin fapte nu prin vorbe aruncate pe un forum ,nu stiu cat esti tu satul de injurii caci pana acum vad ca esti singurul care a adus vorba de ele ..ba mai mult le-ai si folosit ...incerci sa demonstrezi ceva , te bati cu pumnu in piept degeaba , te ascultam asa cum ii ascultam si pe parlamentari (aia de vorbesc .... defapt aia de vorbesc si doar atat ) .

Spre deosebire de american care pune botu la ce vede pe foaie , romanu vrea un pic mai mult...astia suntem ...

Diferenta de "care e mai patriot" dintre tine si Lucky spre exemplu , pentru mine neutru este egala cu 0...chiar si dupa toata conversatia de la cap la coada.Ce sa o mai intindem ...."VORBE"

Iti accept ideea ,iti respect parearea dar e iritant atunci cand vezi atat nationalism si patriotism in vorbe sau pe foaie ...le-am tot vazut si auzit de la multi inca din 90'.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa fii ascultat trebuie sa actionezi prin fapte nu prin vorbe aruncate pe un forum ,nu stiu cat esti tu satul de injurii caci pana acum vad ca esti singurul care a adus vorba de ele ..ba mai mult le-ai si folosit ...incerci sa demonstrezi ceva , te bati cu pumnu in piept degeaba , te ascultam asa cum ii ascultam si pe parlamentari (aia de vorbesc .... defapt aia de vorbesc si doar atat ) .

Eu am venit aici nu ca să-ţi demonstrez eu ţie cat de nationalist sunt (vad ca n-am cu cine), nici ca să rezolv probleme materiale, asta se rezolvă prin muncă şi devotament. E o revoltă personală vis-a-vis de declaraţiile voastre puerile. Ăla se pisă pe eroi, altul se şterge la cur cu drapelul. Văd că trebuie sa-ţi explic pentru a nu ştiu câta oară ca eu nu sunt patriot, eu doar îmi apar valorile naţionale, adică nu accept să văd pe nişte nimeni cum şterg pe jos cu valorile naţionale. Dacă n-ai înţeles, îţi mai explic încă odată, până o să pricepi.

LuckyShot nu vrea să accepte românismul cu braţele deschise, ea încă se scaldă între negaţia şi neliniştea de a fi româncă, cum a trait şi Cioran, Eminescu şi alţii. Eu sper să-şi revină.

Punct

Link to comment
Share on other sites

Baieti si fete, cel mai bun raspuns la insulte si off-topic este ignorarea. Nu raspundeti cu aceeasi moneda ca poate ma prindeti intr-o pasa mai proasta.

Despre topicul in sine, eu am alte notiuni despre identitate nationala etc. si consider ca tot principiul de stat este unul infantil. Singura asemanare intre oameni este ca vorbesc aceeasi limba. Nu ma intereseaza ce pamant e Basarabia si nu ma intereseaza daca (e un imens DACA acesta) ne unim.

Link to comment
Share on other sites

atunci nu te mai lauda ca transilvania, "voi" produceti mai mult decat sudistii. tu aparent nu te afli printre ei, asa ca nu te mai baga in seama. alege sa stai unde vrei, sa traiesti cum vrei, foarte frumos, dar n-ai dreptul sa pretinzi ca tu te afli printre cei care produc mai mult decat altii in tara asta, ok?

Draga mea, atat timp cat sunt nascut in regiunea aia,atata timp cat am rude care paltesc TAXE..ca si mine... in regiunea aia...imi dau cu parerea cand vreau,ok?

Link to comment
Share on other sites

Draga mea, atat timp cat sunt nascut in regiunea aia,atata timp cat am rude care paltesc TAXE..ca si mine... in regiunea aia...imi dau cu parerea cand vreau,ok?

mai citeste o data ce-ai scris ai apoi poti sa te tavalesti pe jos de ras.

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau.

Si-asa nu ii suport nici pe moldoveni, ne-au invadat Banatul cu incultura lor.

Fiecare la locul lui.

Eu zic sa ne despartim pe zone,ca la inceput.Tu ce zici?Sa fiti iar sclavii ungurilor si austriecilor.Daca nu ai nimic bun de zis mai bine taci din gura si lasa pe altii sa populeze forumul.

Link to comment
Share on other sites

decat sa fim sclavii unor politicieni care se gandesc la ei si cum sa se imbogateasca mai repede si cum sa fure mai repede din banii oamenilor , cred ca mai bine e la austrieci si la unguri unde "cat de cat" cetatenii o duc mai bine decat noi.

Link to comment
Share on other sites

Din 1810 incoace (ultimii 200 de ani), Romania a terminat ca putere invingatoare urmatoarele razboaie:

1. Razboiul de Independenta din 1877-1878 (sau razboiul ruso-romano-turc)

2. Al doilea razboi balcanic 1913

3. Primul razboi mondial 1916-1918

4. Interventia militara in Ungaria dupa primul razboi mondial, impotriva regimului iudeo-bolsevic (sau evreo-bolsevic) al lui Bela Kuhn (evreu bolsevic) , care instaurase dictatura evreo-bolsevica in Ungaria.

Practic in ultimii 200 de ani nu am pierdut decat o lupta: Stalingradul

O natiune care pierde o singura lupta in 200 de ani,ar trebui sa aiba pretentii teritoriale.

Link to comment
Share on other sites

^ adevarat dar nici nu am opus vreo rezistenta notelor ultimative ale Rusiei din 1940 , sau Pactului de la Viena ce-i drept daca o faceam probabil eram cuceriti de tot :)

Hitler nu a fost deloc un suporter al pretentiilor maghiare. La fel, era de partea noastra si Fabricius. Dictatul a fost o pedeapsa pentru clasa politica din Romania care nu s-a aliat razboiului antibolsevic si a refuzat participarea la Planul Barbarossa, preferand sa fie fidela democratiilor occidentale de sorginete iudeo-masonica. Hitler a facut totul pentru a-l rasturna pe Carol II si a ne racorda razboiului antisovietic. A spus ca il va pedepsi si asta a facut, l-a pedepsit pe el, suferind toti, dar si-a atins scopul de a ne face sa luptam contra bolsevicilor.

Link to comment
Share on other sites

adevarul e ca (,)Carol al II-lea a fost cel mai prost 'rege' al Romaniei , reusind sa fie tinut minte doar datorita boli sale ... priapism

LE : asa e dar legionarii lui Codreanu' l-au omorat pe Nicolae Iorga

LE2 : permite-mi sa cred ca Iorga avea gandiri mai democratice decat legionarii :)

Link to comment
Share on other sites

mai citeste o data ce-ai scris ai apoi poti sa te tavalesti pe jos de ras.

Trist!

^ adevarat dar nici nu am opus vreo rezistenta notelor ultimative ale Rusiei din 1940 , sau Pactului de la Viena ce-i drept daca o faceam probabil eram cuceriti de tot :)

Germania ne promisese mentinerea frontierelor, dar politicienii corupti si Carol II au ezitat in asteptarea unei aliante cu Franta, URSS si Anglia.

Jegul de Carol 2 l-a ucis si pe Codreanu!

LE : asa e dar legionarii lui Codreanu' l-au omorat pe Nicolae Iorga

Ma rog,asa se spune, dar eu nu cred deoarece Iorga si Legionarii gandeau la fel! De ce sa-l asasineze?

Link to comment
Share on other sites

Comunişti există şi în România, ei se numesc PSD şi respectiv PRM.

Borfaşi şi ţigani în Basarabia sunt mai puţini decât în România.

Dar criminalii se asociază în sindicatele lor proprii, care activează dincolo de fronterele României

sau Basarabiei. Graniţa dintre cele două state nu prezintă o piedică.

În ultimii 10 ani basarabii s-au deprins cu manelele şi cu alte jeguri importate din România.

De ce nu s-ar uni ţările?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...