Jump to content
Herrnam

Basarabia NU este pamant romanesc !

Basarabia este pamant romanesc ?  

92 members have voted

  1. 1. Ce ai vota ?

    • Votez pentru unirea celor doua tari
      48
    • Votez impotriva unirii Basarabiei cu Romania
      44


Recommended Posts

De ce tot atata propaganda pentru unirea celor doua tari ? Basarabia a fost pamanat romanesc, dar acum dupa aproximativ 70 de ani nu este decat un petic de pamant rusesc in care colcaie niste comunisti ordinari...

Unirea ei cu Romania ar aduce belele cat vezi cu ochii pentru tara noastra care si asa nu o duce prea bine. In primul rand ar trage economic Romania in jos, in al doilea rand Rusia s-ar supara groaznic, in al treilea rand saracia lucie de acolo s-ar rasfrange in mare parte asupra moldovei romanesti, iar toate astea ca sa nu mai zic de valul de infractiuni care s-ar extinde si la noi. Dupa toate astea... de parca n-ar fi fost de ajuns... o sa avem si reprezentati comunisti in parlamentul Romaniei care vin din partea Moldovei de la est de Prut.

Nu zic ca nu sunt si acum infractiuni, dar parca e putin mai diminuat existand granita intre cele doua state. In plus de asta, sunt prea sigur ca peste 50% din populatia Romaniei ar vota impotriva unirii... eu nu vreau unire! Tu vrei ?

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau nici daca imi dai bani.. ar aduce multe necazuri .. cum zici tu si nu ar fi bine.. si asa is destule in romania...
Link to comment
Share on other sites

Sincer ar fi frumos sa se uneasca si sa avem o tara mai mare si mai unita dar acum e prea tarziu tot peticul de pamant de acolo e plin de comunisti si vorba ta ar duce romania si mai jos.

Deci contra.

Link to comment
Share on other sites

Mda , Krown. daca sa`r uni cele 2 tari unde crezi ca am ajunge? Sunt in italia si zi de zi aud sa fie cate un tigan sa omoare sau sa fure dar cateodata mai exagereaza si italiani astia de kkt...Orcum cu tigani & basarabi am ajunge din Floarea Romaniei cat de cat in Cocina Romaniei.

Deci sunt contra

Link to comment
Share on other sites

titlul e o prostie :)) cum sa afirmi ca basarabia nu e pamant romanesc? #-o te contrazici si in post.poti spune ca este a fost si va fi pamant romanesc dar nu esti de acord sa se uneasca si ca ne e mai bine separat :) .sincer da..ne este mai bine separat deoarece desi pare greu de crezut ei stau mai prost ca noi cu economia :)) .Oricum aici e vb de viitor nimeni nu se gandeste la o unire de maine :D

Link to comment
Share on other sites

Acum poate ca nu se mai merita atat de mult unirea, pentru ca cele doua tari s-au dezvoltat in moduri diferite. N-ar fi stricat sa ramanem uniti atunci, daca se putea, dar cum noi eram insignificanti, soarta ne-au decis-o cei puternici.

Link to comment
Share on other sites

Stati linistiti, nici ei nu vor. Mai mult decat atat, as crede ca le e mai bine fara noi.

Btw, inainte de a vorbi pe-aici, cati dintre voi ati fost in Republica si vorbiti cat de cat in cunostinta de cauza?...

Ca daca nu, iar ne spargem in impresii si pareri rapsodice.

Link to comment
Share on other sites

Cat de prost poti sa fii sa nu recunosti Basarabia pamant Romanesc ?!

Pai ce defineste pamantul romanesc , banul ? sau limba , cultura , traditia ?

Romanul de peste Prut e un om muncitor , am cunoscut mai multi ....

@Raul ma dezamagesti [-( respecta-ti cuvantul principiile etc... acu 1 an aveai la sts YM! "Basarabia Pamant Romanesc"

tigani poti sa-i critici dar basarabeni ...?

btw: ce stiti voi despre basarbeni in materie de economie , tezaur etc.. sunteti niste labe triste , nici macar nu ati stat de vorba cu basarbean .... bine ca laudati unguri ca ei au si noi nu avem si ne criticati ( basarben ) sunteti de cea mai joaca speta

Cum a zis si Rede... nu pierdem nimic daca ne unim din contra ne recuperam teritoriul.

Din contra economia creste , taxele vamale dispar , basarbeni ce exporta se va transforma in PNB ( profit national brut )

Link to comment
Share on other sites

baieti, titlul trebuia pus cu semnul intrebarii

basarabia este pamant romanesc, dar acum este locuit de rasa comunistus ceausistus infectus.

nici ei nu-si doresc o unire cu romania si sincer nici eu... mai bine asa, fiecare cu a ma-sii (scuzati expresia)

Link to comment
Share on other sites

O intrebare care nu mai necesita raspuns din punctul meu de vedere.Basarabia este si va ramane pamant romanesc dar ,o unire ar aduce certuri la ambele capete si nu cred ca cineva ar fi de acord cu asta.

Link to comment
Share on other sites

Basarabia apartine Romaniei,dar unirea este aproape imposibila...asta nu ne impiedica sa ajutam la mentinerea romanismului in zona respectiva. La fel ca si noi, si ei trec printr-o criza culturala ajutati fiind si de comunistii lui Voronin. In Trasnistria, tricolorul romanesc este considerat "simbol fascist". Dupa cum vedeti..... comunstii (care sunt cracterizati prin "iubire de patrie") inca ne dau batai de cap...dupa ce ne-au furat teriotoriul...se asigura ca ii sterg pana si ultima urma de indentitate.

Nu stiu cine ar putea comenta in fata evreilor comunisti si rusilor...doar Maresalul Antonescu a avut tupeul asta si a sfarsit rau...din pacate

Link to comment
Share on other sites

Asta ne-ar mai trebui basarabi pe cap ca in rest avem de toate, basarbi si tigani si tara asta chiar ca ajunge a shithole.

Vreau sa te injur si sa imi bag ceva in parinti tai, dar am 90% warn si nu imi permit, cum sa pui basarabi si tigani in aceeasi oala? #-o tard.

Practic basarabia este pamant romanesc, dar o unire ar fi imposibila.

Link to comment
Share on other sites

Cand Ucraina se va separa 110% de Rusia se va infaptui unirea celor 2 tari. Nu cand vom avea fonduri de economii bune.

Si din nou vorbeste gura fara bibilica pe aici.

La noi este (deja este teribil de evidenta) burghezia comunista. E de preferat de 1000 de ori mai mult un regim comunist "modern" decat o burghezie comunista infecta.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce va bateti atat pentru Basarabia , voi ca persoane nu o sa castigati nimic. Da-i incolo de unguri sau moldoveni sau tigani ce or fi ei... Peste tot vad "BASARABIA PAMANT ROMANESC" , din partea mea puteti sa vi-l bagati undeva + toata istoria romaniei ca dupa ce am citit un reply de a lu loyd am ajuns IN SFARSIT la concluzia ca traim intr-o tara de tot rahatu si un pamant nu ne va ajuta cu nimic

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg de ce va bateti atat pentru Basarabia , voi ca persoane nu o sa castigati nimic. Da-i incolo de unguri sau moldoveni sau tigani ce or fi ei... Peste tot vad "BASARABIA PAMANT ROMANESC" , din partea mea puteti sa vi-l bagati undeva + toata istoria romaniei ca dupa ce am citit un reply de a lu loyd am ajuns IN SFARSIT la concluzia ca traim intr-o tara de tot rahatu si un pamant nu ne va ajuta cu nimic

Sper ca nu vei face o criza de nervi cand iti vor zice parintii ca nu te mai vor, ca ce rost are sa isi recupereze fiul (ruda)... si asa nu esti decat un motiv de a cheltui banii lor din salariu.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu vei face o criza de nervi cand iti vor zice parintii ca nu te mai vor, ca ce rost are sa isi recupereze fiul (ruda)... si asa nu esti decat un motiv de a cheltui banii lor din salariu.

asta e analogie la tine? lasand la o parte faptul ca prea putini vor sa se uneasca cu romania si ca se considera mai mult rusi decat romani, intr-adevar unirea in momentul de fata ar fi o catastrofa economica pentru romania. tu ti-ai permite sa-ti iei o masina, somer fiind?

Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu vei face o criza de nervi cand iti vor zice parintii ca nu te mai vor, ca ce rost are sa isi recupereze fiul (ruda)... si asa nu esti decat un motiv de a cheltui banii lor din salariu.

Aici nu e vorba de mine... e vorba despre un amarat de teritoriu. Traiesti pentru Basarabia ? Un pamant e scopu tau in viata ? Te vei realiza daca ne vom unii cu un amarat de pamant ? Crezi ca-ti va fi scris numele undeva daca strigi "BAAA EU SUNT LEXA DE PE LINKMANIA SI BASARABIA E PAMANT ROMANESC" ? Nu realizezi nimic fetito. Vreau sa va arat ca va zbateti pentru un *****. Daca vrei sa faci un bine dute si omoara niste tigani , macar atunci poate imi vei castiga simpatia

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...