Jump to content
Herrnam

Basarabia NU este pamant romanesc !

Basarabia este pamant romanesc ?  

92 members have voted

  1. 1. Ce ai vota ?

    • Votez pentru unirea celor doua tari
      48
    • Votez impotriva unirii Basarabiei cu Romania
      44


Recommended Posts

asta e analogie la tine? lasand la o parte faptul ca prea putini vor sa se uneasca cu romania si ca se considera mai mult rusi decat romani, intr-adevar unirea in momentul de fata ar fi o catastrofa economica pentru romania. tu ti-ai permite sa-ti iei o masina, somer fiind?

Desigur, sondajul venind intr-un mod convenabil de la simpatizanti ai partidului comunist. Da, consider ca e o analogie potrivita si nu e vorba de catastrofa economica pe cat e vorba de disputarea unui teritoriu, aparent fara nici o importanta la prima vedere.

Aici nu e vorba de mine... e vorba despre un amarat de teritoriu. Traiesti pentru Basarabia ? Un pamant e scopu tau in viata ? Te vei realiza daca ne vom unii cu un amarat de pamant ? Crezi ca-ti va fi scris numele undeva daca strigi "BAAA EU SUNT LEXA DE PE LINKMANIA SI BASARABIA E PAMANT ROMANESC" ? Nu realizezi nimic fetito. Vreau sa va arat ca va zbateti pentru un *****. Daca vrei sa faci un bine dute si omoara niste tigani , macar atunci poate imi vei castiga simpatia

E vorba de intregire, nu despre un "amarat" de teritoriu. Considera ca este un lucru ce e de drept Romaniei.

"Dezastrul economic" provocat de o eventuala economie slabita nu cred ca este atat de teribil. Mai bine va intrebati ce ati fi raspuns acum 3 ani sau 5 ani desi nu vad tragedia economica nici acum.

Link to comment
Share on other sites

Desigur, sondajul venind intr-un mod convenabil de la simpatizanti ai partidului comunist. Da, consider ca e o analogie potrivita si nu e vorba de catastrofa economica pe cat e vorba de disputarea unui teritoriu, aparent fara nici o importanta la prima vedere.

E vorba de intregire, nu despre un "amarat" de teritoriu. Considera ca este un lucru ce e de drept Romaniei.

"Dezastrul economic" provocat de o eventuala economie nu cred ca este atat de teribil. Mai bine va intrebati ce ati fi raspuns acum 3 ani sau 5 ani desi nu vad tragedia economica nici acum.

Desigur... daca ne vom unii cu amaratii aia vom avea de castigat foarte mult. Ce-ti pasa tie de ce are vecinu in farfuria lui ? Crezi ca daca ne vom unii cu ei o sa avem un trai mai bun ?

Link to comment
Share on other sites

Desigur... daca ne vom unii cu amaratii aia vom avea de castigat foarte mult. Ce-ti pasa tie de ce are vecinu in farfuria lui ? Crezi ca daca ne vom unii cu ei o sa avem un trai mai bun ?

Si daca nu se unesc tarile crezi ca e o diferenta prea mare? Nu pui problema in cazul asta cu "ce are vecinul" ci "ce are compatriotul". S-a uitat aproape complet de patriotism. Culmea e ca nu vedeti un lucru destul de evident: patriotismul, unitatea poporului = succesul unei natiuni cu un trai decent.

Link to comment
Share on other sites

Considera ca este un lucru ce e de drept Romaniei.

"Dezastrul economic" provocat de o eventuala economie slabita nu cred ca este atat de teribil. Mai bine va intrebati ce ati fi raspuns acum 3 ani sau 5 ani desi nu vad tragedia economica nici acum.

nu orice drept este si avantajos. acum cativa ani cand lucurile incepusera sa mearga mai bine si la noi, n-as fi avut nimic impotriva, dar acum situatia e cu totul alta, nu crezi? sau aia de la b1 tv unde te uiti tu spun altceva?

patriotism nu inseamna ca vreau sa ma unesc cu niste rusnaci betivi pe care ii doare in cot de romania.

Link to comment
Share on other sites

Crezi ca daca ne vom unii cu ei o sa avem un trai mai bun ?

De parcă noi trăim pe picior mare, adică noi am avea "ăl mai bun trai" şi ei s-ar scălda în cea mai cruntă săracie. Când aud faza asta: că dacă o să ne unim cu Basarabia o să pierdem butelia de pe sârmă, eu mă stric de râs. Mai rău de atât ce poate fi? Ce avem noi? Avem un rahat pe băţ.

Cunoaştem noi rechinii ăia care acum câteva luni se dădeau naţionalişti şi acum poartă izmene roz. Să dea Dumnezeu să muriţi în cancer pentru că nu sunteţi români.

Link to comment
Share on other sites

momentan da, avem un rahat pe bat. se pare ca voi vreti sa avem doi.

apropo, de cand un roman patriot blesteama pe un altul, idiferent de cum ar fi el?

Dacă voi sunteti romani, eu sunt turc. Şi crede-mă că dacă ar fi după mine aş decapita în masă fără să-mi fie milă de niciun "român" de ăsta. Vlad Ţepeş e paradigmă istorică, asta că a ştiut sa bage ţepele în cur şi la timp. Fără el am fi fost o pajişte cu miei. Nu mă învaţă ce e ala patriotism, e paradoxal când întrebarea vine de la cineva care e jenat de acest cuvânt.

Link to comment
Share on other sites

la concluzia ca traim intr-o tara de tot rahatu si un pamant nu ne va ajuta cu nimic

nu`i tara de rahat, ci oamenii de pe teritoriu ei.. :)

@ in leg cu basarabia, pis pe ea, pe mine nu ma incanta cu nimic inca un petic in plus la harta...

btw, +1 la eugen!

Link to comment
Share on other sites

Adică face pipi acolo unde bunicii voştri şi-au lăsat oasele prin razboaie. Asta vrea să spună nenea de mai sus şi că dacă el nu are nimic de câştigat din afacerea asta, gata, dăm drumul la robinete.

Link to comment
Share on other sites

Adică face pipi acolo unde bunicii voştri şi-au lăsat oasele prin razboaie. Asta vrea să spună nenea de mai sus şi că dacă el nu are nimic de câştigat din afacerea asta, gata, dăm drumul la robinete.

prietene, traieste in prezent si gandeste-te la viitor ...

Link to comment
Share on other sites

Vai ce mi-ai zis-o. Mă duc să mă ascund pe undeva. N-ai un ficus?

Prietene, pentru lichele ca tine aş pune simbol pe steagul românesc, parul şi ghioaga, precum AK-ul pe steag-ul Mozambicului. Ştii, la mine nu operează deviza "ce intră-n gură şi se duce pe p..."

Link to comment
Share on other sites

Adică face pipi acolo unde bunicii voştri şi-au lăsat oasele prin razboaie. Asta vrea să spună nenea de mai sus şi că dacă el nu are nimic de câştigat din afacerea asta, gata, dăm drumul la robinete.

daca vreun basarabean se trezeste busc ca vrea in romania, nu-l opreste nimeni s-o faca. macar sa fie asta dorinta lor colectiva si asta e si motivul pentru care nu mi se pare normal sa ne unim cu niste oameni care atunci cand au avut ocazia, nu ne-au vrut. si nu, de vina n-au fost rusii. i-au ales pe ei in locul nostru.

nu-mi spune tu ca nu-s patrioata. mai mult ca sigur sunt mai patrioata decat ti-ai dorit tu vreodata sa fii. doar pentru ca ai steag cu romania si te bati cu pumnii in piept ca esti nationalist nu te face un patriot adevarat daca nu esti in stare sa gasesti solutiile optime pentru tara ta.

@eugene, tu sa taci ca momentan nu produci nimic in romania. ai ales sa pleci in germania. mi-ar fi si rusine sa deschid gura daca as fi in locul tau.

Link to comment
Share on other sites

Vai ce mi-ai zis-o. Mă duc să mă ascund pe undeva. N-ai un ficus?

Prietene, pentru lichele ca tine aş pune simbol pe steagul românesc, parul şi ghioaga, precum AK-ul pe steag-ul Mozambicului. Ştii, la mine nu operează deviza "ce intră-n gură şi se duce pe p..."

se duce si pe c**. :) app, tu nu trebuia sa mori o data cu ceausescu?

@eugene, tu sa taci ca momentan nu produci nimic in romania. ai ales sa pleci in germania. mi-ar fi si rusine sa deschid gura daca as fi in locul tau.

asa gandesti tu? ca daca un om alege sa traiasca bine, si aici nu ma refer la eugen, ci in general, trebuie sa-i fie rusine? :))) sau te afli printre cei care inca cred ca banii n-aduc fericirea?

Link to comment
Share on other sites

nu-mi spune tu ca nu-s patrioata. mai mult ca sigur sunt mai patrioata decat ti-ai dorit tu vreodata sa fii. doar pentru ca ai steag cu romania si te bati cu pumnii in piept ca esti nationalist nu te face un patriot adevarat daca nu esti in stare sa gasesti solutiile optime pentru tara ta.

Şi tu le-ai gasit, stând pe la hot spot, învăţând lumea cum e mai bine să se frece? Şobolan de tastatură ce eşti. Eşti româncă dând copy/paste de pe YM , borând apoi pe forum. Naţionalismul nu-l caştigi, toanto, îl simţi, cresti cu el, ţine de cei şapte ani de acasă, de care tu nu dai dovadă ca îi ai. Acum vorba unora, du-te şi-ţi bagă limbi în gât cu prietenul tău, poate aşa simţi şi tu gustul de naţionalism. Eşti extraordinar de proastă, naţionalismul nu e patriotism, da mă rog, la tine tot un drac. Fa-ţi un bine şi du-te şi învată-ti colegii de guild să scrie corect gramatical şi lasă-mă cu başinile astea de cur hemoroidic.

Soluţii optime, auzi! :))

app, tu nu trebuia sa mori o data cu ceausescu?

Pe urangutani nu-i bag în seamă.

3 zile disable

Edited by blk
Link to comment
Share on other sites

Şi tu le-ai gasit, stând pe la hot spot, învăţând lumea cum e mai bine să se frece? Şobolan de tastatură ce eşti. Eşti româncă dând copy/paste de pe YM , borând apoi pe forum. Naţionalismul nu-l caştigi, toanto, îl simţi, cresti cu el, ţine de cei şapte ani de acasă, de care tu nu dai dovadă ca îi ai. Acum vorba unora, du-te şi-ţi bagă limbi în gât cu prietenul tău, poate aşa simţi şi tu gustul de naţionalism. Eşti extraordinar de proastă, naţionalismul nu e patriotism, da mă rog, la tine tot un drac. Fa-ţi un bine şi du-te şi învată-ti colegii de guild să scrie corect gramatical şi lasă-mă cu başinile astea de cur hemoroidic.

Soluţii optime, auzi! :))

Pe urangutani nu-i bag în seamă.

Asta ii tot ce poti zice? :)) Ba vai de voi ma( astia ca tine ), cand nu mai aveti ce ziceti, va rezumati la 2,3 jigniri, aratati cat de prosti sunteti de fapt, si gata...

Link to comment
Share on other sites

@eugene, tu sa taci ca momentan nu produci nimic in romania. ai ales sa pleci in germania. mi-ar fi si rusine sa deschid gura daca as fi in locul tau.

Am cetatenie dubla, fac ce vrea muschiu meu. In Romania eram student,deci daca as fi ramas,tot n-as fi produs nimic. :lol: Asa ca tot aia.

Link to comment
Share on other sites

Bai Sly , patriotule ...dute ma frate si uneste tu Basarabia cu Romania , dute ma fa urat , tipa ....taie fa ceva , freci cariciu pe forum , injuri lumea ..faci caca pe tine , nu faci nimic ...tastezi si te crezi mai patriot decat altii ....murdoveanule ...

Link to comment
Share on other sites

Bai Sly , patriotule ...dute ma frate si uneste tu Basarabia cu Romania , dute ma fa urat , tipa ....taie fa ceva , freci cariciu pe forum , injuri lumea ..faci caca pe tine , nu faci nimic ...tastezi si te crezi mai patriot decat altii ....murdoveanule ...

Alt prost care nu ştie să scrie da mă face prost.

Link to comment
Share on other sites

Fănele, ia uite:

Care-i prostul? Nici eu nu sunt perfect şi eu greşesc, da nu mai fă pe lupul moralist.

Du-te ba in biata ta, imi cauti greseli in scris acuma? El scrie cu diacritice sa para mai tare...

@ nu vezi ca n-ai nimic de zis ma? du-te si plangele de mila bunicilor care-au murit in razboi :))

Link to comment
Share on other sites

nu TEAM facut prost TEAM facut murdovean

Acum ce facem lectie de gramatica ?? Mare sef , daca o puneam pe foaie altfel era , aici ...o dam si noi cum putem , care are chef sa stea sa scrie calumea o face.. care nu, o face mai in graba si asta e ...in fine , tu tot un murdovean ramai ...cat de mult am gresi noi in ale scrierii.

Link to comment
Share on other sites

Soluţii de acid sulfuric. :)) Nici nu am de ce să ma agăţ să pot face o conversaţie cu voi, atât de proşti sunteţi.

@Denzel_Lsd, care-i faza că tu eşti din Bucureşti? Toate valorile româneşti, au fost din provincie.

Link to comment
Share on other sites

Soluţii de acid sulfuric. :)) Nici nu am de ce să ma agăţ să pot face o conversaţie cu voi, atât de proşti sunteţi.

Ba, te poti agata cu gura de organele noastre genitale :-? daca vrei...

Si ti-ai dat seama ca nu poti face o conversatie cu noi din ce?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...