Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Obi-Wan

[event] loto

Recommended Posts

Care e problema daca dai jwl dupa un char secundar?.. sau un player care e non rr nu poate sa participe?

Mie mi s-a intamplat sa am probleme la inscriere, chiar daca aveam 1 rr si lvl 300 +, si acum vad charuri sub lvl 50/100 care nu au avut nici o problema din cauza asta :)

:kar:

Edit : A nu se intelege gresit, nu critic sau cer explicatii cuiva pentru asta, pur si simplu era o observatie.Ar fi culmea Obi sa iti reprosez asa ceva, sa stai cu ochii pe fiecare in parte sa nu se inscrie de mai multe ori cu caractere secundare ... e absurd ... :)

O seara faina tuturor, :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Au voie si cei non rr. Am niste criterii de filtrare destul de simple as zice eu dar n-as vrea sa le expun aici :) De ce sa nu te poti inscrie de pe charuri secundare? Pai e f simplu, eu am 4 conturi - 5 charuri pe fiecare, adica 20 de charuri. Pun cate 10 bless de pe fiecare inseamna ca cu 200 de bless aleg 90% din numere :) Si imi convine pt ca sigur nu castig mai putin de 200 de bless...

Link to comment
Share on other sites

Au voie si cei non rr. Am niste criterii de filtrare destul de simple as zice eu dar n-as vrea sa le expun aici :) De ce sa nu te poti inscrie de pe charuri secundare? Pai e f simplu, eu am 4 conturi - 5 charuri pe fiecare, adica 20 de charuri. Pun cate 10 bless de pe fiecare inseamna ca cu 200 de bless aleg 90% din numere :) Si imi convine pt ca sigur nu castig mai putin de 200 de bless...

Pai si nu ti se pare nimic gresit in asta ?

Link to comment
Share on other sites

Saptamana trecuta am intrat cu oick si am stat on 3-4h timp in care am strans inscrieri. Si asta doar intr-o singura zi. (am facut inscrieri in mai multe zile) Daca l-as face de 2 ori pe saptamana nu as mai face nimic altceva decat eventul asta. Si eu si cel putin inca unul din colegii mei. O sa vorbesc cu ei sa vad daca e cineva dispus sa faca eventul asta de doua ori pe saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Saptamana trecuta am intrat cu oick si am stat on 3-4h timp in care am strans inscrieri. Si asta doar intr-o singura zi. (am facut inscrieri in mai multe zile) Daca l-as face de 2 ori pe saptamana nu as mai face nimic altceva decat eventul asta. Si eu si cel putin inca unul din colegii mei. O sa vorbesc cu ei sa vad daca e cineva dispus sa faca eventul asta de doua ori pe saptamana.

cred ca majoritatea jucatorilor profita de faptul ca taxa de inscriere este prea mica si incearca sa faca cat mai multe inscrieri de pe cat mai multe caractere ( pt. ca au cu ce :D )

Link to comment
Share on other sites

cred ca majoritatea jucatorilor profita de faptul ca taxa de inscriere este prea mica si incearca sa faca cat mai multe inscrieri de pe cat mai multe caractere ( pt. ca au cu ce :D )

Aici ai dreptate .

49 nr x 5 jwl =245 de jwl ti-ar trebui sa bagi pe fiecare numar adik 10 conturi a cate 5 charactere si te-ai scos ..premiul a fost 3085 jwl daca te ducea capul bagai 245 jwl si scoteai 280 ...deci ai castigat 35 jwl-uri..

....

Link to comment
Share on other sites

Aici ai dreptate .

49 nr x 5 jwl =245 de jwl ti-ar trebui sa bagi pe fiecare numar adik 10 conturi a cate 5 charactere si te-ai scos ..premiul a fost 3085 jwl daca te ducea capul bagai 245 jwl si scoteai 280 ...deci ai castigat 35 jwl-uri..

....

ai uitat sa mentionezi si ca ti-ai mari sansele de 49 de ori :D

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta e motivul pentru care pe cat posibil am incercat sa nu iau jwls de anumite tipuri de charuri. Momentan discutam o mica micutza micutza de tot modificare (a se citi radicala) a acestui event si o sa stabilim impreuna de la cine nu o sa luam inscrieri.

Link to comment
Share on other sites

Tocmai asta e motivul pentru care pe cat posibil am incercat sa nu iau jwls de anumite tipuri de charuri. Momentan discutam o mica micutza micutza de tot modificare (a se citi radicala) a acestui event si o sa stabilim impreuna de la cine nu o sa luam inscrieri.

Am observat charuri fara rr de lvl sub 200 nu mai tzin minte si am observat ca a castigat ...bv lui dar eu unu nu cred ca aceea persoana joaca pe charul ala ...

Parerea mea.

Trebuie gasita o modalitate de a face ca un player sa joace de pe un singur char.

Am o sugestie : inscrierea 5 jwl insa sa se aleaga 3 numere din alea 6 care ies castigatoare :D ...ar fi putzin mai complicat zic eu ...o sa ma mai gandesc la asta si o sa revin cu o alta ideie

Sau verificat la loguri daca charul ala care castiga mai intra pe alte conturi si sa fie scos de la event.

Link to comment
Share on other sites

Avem deja o idee pentru saptamana viitoare in care incercam sa facem eventul mai atractiv dar...poate si mai greu un pic.

Adica 6/49 si faceti ca si acolo, cu impartirea premiilor pe categorii? (3 numere, 4 numere, 5 numere si 6 numere)?

Asa da, ar merge mult mai bine :).

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca va fi 6 din 49 (am mai spus prin topic pe undeva :), va fi destul de frustrant sa-ti iasa aici 6 numere si sa nu fi pus la loto pe bune).

Sambata se va posta aici noul format al eventului, este posibil sa avem si 2 pe saptamana.

Link to comment
Share on other sites

va fi destul de frustrant sa-ti iasa aici 6 numere si sa nu fi pus la loto pe bune.

De asta nu puneti voi si aici asa :))? In fine...

Btw, zicea bine Dragos :). Sper ca mariti taxa pentru a nu se mai putea inscrie nshpe cu cate 4, 5, 6, 7... :).

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca mai bine s-ar renunta la acest event, oameni care se inscriu de mai multe ori etc etc... #-o

De asta nu puneti voi si aici asa :))? In fine...

Btw, zicea bine Dragos :). Sper ca mariti taxa pentru a nu se mai putea inscrie nshpe cu cate 4, 5, 6, 7... :).

cat despre taxa de inscriere.... chiar daca o face 100 de b tot degeaba, o sa se faca cum s-a procedat in unele g/aly , un "creier" care sa stie cine si care si cand si ce numere au bagat cei din g/aly astfel incat sa acopere toate cele 49 de numere... asa am facut si noi... si care a fost castigu??? un nimik, ca neam inscris 25 de jucatori din aly nostru si am avut sansa de castig de 100%, dar au mai fost si alte g/aly care au castigat si ele...deci intrun final premiul total impartit la mai multi castigatori... dupaia impartit la cei 25 de jucatori de la aly nostru mia mai ramas si mie 14 bless. #-o

Deci concluzia mea este ca acest event a devenit o pierdere de timp, avand in vedere ca premiul se poate castiga 100% la fiecare extragere.

PS: mai fain a fost PariLink, unde sansele de castig erau fff mici, avand in vedere ca erau multe variante posibile.

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea e ca mai bine s-ar renunta la acest event, oameni care se inscriu de mai multe ori etc etc... #-o

cat despre taxa de inscriere.... chiar daca o face 100 de b tot degeaba, o sa se faca cum s-a procedat in unele g/aly , un "creier" care sa stie cine si care si cand si ce numere au bagat cei din g/aly astfel incat sa acopere toate cele 49 de numere... asa am facut si noi... si care a fost castigu??? un nimik, ca neam inscris 25 de jucatori din aly nostru si am avut sansa de castig de 100%, dar au mai fost si alte g/aly care au castigat si ele...deci intrun final premiul total impartit la mai multi castigatori... dupaia impartit la cei 25 de jucatori de la aly nostru mia mai ramas si mie 14 bless. #-o

Deci concluzia mea este ca acest event a devenit o pierdere de timp, avand in vedere ca premiul se poate castiga 100% la fiecare extragere.

PS: mai fain a fost PariLink, unde sansele de castig erau fff mici, avand in vedere ca erau multe variante posibile.

deci trebuie desfiintat eventul de maine pentru ca este facut gresit ( numarul variantelor este mai mic decat numarul participantilor )

"fondul de castiguri" sa fie folosit dupa ce se modifica event-ul

Link to comment
Share on other sites

deci trebuie desfiintat eventul de maine pentru ca este facut gresit ( numarul variantelor este mai mic decat numarul participantilor )

"fondul de castiguri" sa fie folosit dupa ce se modifica event-ul

Putem sa jucam pe lotteria Italia,acolo ai 6/90 deci mai greu si extragerile sunt 3 pe saptamana marti/joi si sambata.

Link to comment
Share on other sites

s-ar putea face in alta modalitate acest event...

fiecare participant 10b si sa aleaga 3 numere, iar cine se apropie cel mai mult de primele 3 numere extrase la extragerea loto 6/49 sa fie castigatoru, (asa ar fi doar unul singur) , iar numarul de variante care se pot baga sunt imense. (fata de cele doar 25 existente in momentul de fata in care se puteau acoperii toate numerele)

adica X alege 17 33 si 25

iar Y alege 43 11 si 17

la extragerea loto sa zicem ca primele 3 numere au fost 4 12 si 22

care e mai aproape de aceste numere???: la primul numar x a avut o diferenta de 13(17-4=13) , iar Y a avut o diferenta de 39 (43-4=39) urmeaza al doilea numar: x a avut o diferenta de 11(33-12=11), iar Y a avut o diferenta de 1(12-11=1) si in final cel deal treilea numar x a avut o diferenta de 3 (25-22=3), iar Y o diferenta de 5(17-22=-5) si akm adunam toate cele 3 diferente si vedem care a fost cel mai aproape: x>>13+11+3=27(diferenta totala) iar y>>39+1+5=45.... deci prin urmare X ia potul cel mare.

Asta este doar o modalitate in care se poate desfasura acest event Loto, sper ca mam facut destul de inteles, astept comentarii.. completarii.. sugestii :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

pai atunci sa jucam ca realul joc 6\49

inscrierea 10b

fiecare jucator sa zica 6 numere

dupa exstragere

6-numere=80% din ce se aduna

5-numere=70% din ce se aduna

4-numere=60% din ce se aduna

3-numere=40% din ce se aduna

2-numere=10b doar daca nui castigator cu 6 nr

1-numar =5b doar daca nui castigator cu 5 nr

exemplu

1 castigator cu 6 numere=80% din 100b=80b

+

1 castigator cu 5 numere ia doar restu % ramas

+

1 castigator cu 4 numere ia doar restu % ramas

+

1 castigator cu 3 numere ia doar restu % ramas

DACA nu exzista castigator cu 6 nr

cel cu 5 nr o sa ia 70% din total

DACA nu exzista castigator cu 5 nr

cel cu 4 nr o sa ia 60% din total

DACA nu exzista castigator cu 4 nr

cel cu 3 nr o sa ia 40% din total

Pentru ca nu o sa fie castigatori cu 6/5 numere in fiecare saptamana premiile o sa fie grosolane.

ce ziceti?

Link to comment
Share on other sites

scz de post dublu am uitat ceva :D

nu conteaza ordinea numerelor alese

sunt variante multe exzact ca jocul real nare cum sa faca cineva vro smecherie.

doar daca va iasa 6 nr puteti sa spargeti pcu ca nati jucat la jocul real :))

Link to comment
Share on other sites

Si daca ies aici 6 numere si nu ai pus la Loto (Real) ce zici? Tare cred ca se arunca cineva de la balcon ptr alea 10 milioane de la Loto daca stie ca nu a luat bilet.

In curand se va posta noul format de event.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...