Jump to content
AdYY_89

Vampiri, varcolaci exista oare?

Recommended Posts

dude, chiar nu ai altceva de facut dekat sa ma faci pe mn prost?....eu cred k uh ejti mai prost ka prostu.....te rog frumos dute si fa pisi in olitza k deja putzi.....eu nu te-am jiknith pokemonule..... vreau sa raman on topic....si crek am pus o intrebare ka toata lumea....eu vam rugat sa va datzi cu parerea, dak nu crezi uh nu comenta deampulea.....nu tre sa ma faci pe mn prost...dute si masturbeazate....GET A FCKIN LIFE!!!!!

daca nu-ti convine sa fii JIKNITH (what the fuck ma?), nu intra pe net. daca-mi dai motive, te fac cum vreau eu, cand vreau eu. m-ai rugat sa-mi dau cu parerea si am facut-o. aparent am dreptate :-?

Link to comment
Share on other sites

dude, chiar nu ai altceva de facut dekat sa ma faci pe mn prost?....eu cred k uh ejti mai prost ka prostu.....te rog frumos dute si fa pisi in olitza k deja putzi.....eu nu te-am jiknith pokemonule..... vreau sa raman on topic....si crek am pus o intrebare ka toata lumea....eu vam rugat sa va datzi cu parerea, dak nu crezi uh nu comenta deampulea.....nu tre sa ma faci pe mn prost...dute si masturbeazate....GET A FCKIN LIFE!!!!!

il ai pe the game la semnatura si crezi in varcolaci

someone, shoot him now.

Link to comment
Share on other sites

dude, chiar nu ai altceva de facut dekat sa ma faci pe mn prost?....eu cred k uh ejti mai prost ka prostu.....te rog frumos dute si fa pisi in olitza k deja putzi.....eu nu te-am jiknith pokemonule..... vreau sa raman on topic....si crek am pus o intrebare ka toata lumea....eu vam rugat sa va datzi cu parerea, dak nu crezi uh nu comenta deampulea.....nu tre sa ma faci pe mn prost...dute si masturbeazate....GET A FCKIN LIFE!!!!!

E democratie, te jicnim cat vrem noi. O alta recomandare, DICTIONARUL, in loc de ejti, se scrie esti. Forumul asta are un regulament, si din cate stiu eu, era interzis limbajul asta de cIRC.

@ On Topic : Nu cred ca exista, cu toate ca unele povesti dinalea te fac sa crezi. Totusi incerc sa gandesc logic, si tind sa cred 90% ca nu exista.

Link to comment
Share on other sites

daca nu-ti convine sa fii JIKNITH (what the fuck ma?), nu intra pe net. daca-mi dai motive, te fac cum vreau eu, cand vreau eu. m-ai rugat sa-mi dau cu parerea si am facut-o. aparent am dreptate :-?

bah disperatule eu v-am rugat sa dati cu parerea dak credeti k exista....nu sa va dati cu parerea despre mine....!!!

PS: "Dinamovist" dak sunt fan The Game inseamna k nu am voie sa cred in chestiile astea?....imi plak chestiile de genu, si nush ce sa zic eu cred k exista cel putini vampiri ...hai k varcolaci poate am exagerat.....anywayz...fiekare legenda are un sambure de adevar...

Link to comment
Share on other sites

bah disperatule eu v-am rugat sa dati cu parerea dak credeti k exista....nu sa va dati cu parerea despre mine....!!!

PS: "Dinamovist" dak sunt fan The Game inseamna k nu am voie sa cred in chestiile astea?....imi plak chestiile de genu, si nush ce sa zic eu cred k exista cel putini vampiri ...hai k varcolaci poate am exagerat.....anywayz...fiekare legenda are un sambure de adevar...

Toţi ţi-au sărit in cap fiindcă foloseşti vocabularul ăsta de messenger . Dacă vrei să fii respectat pe un forum măcar obişnuieşte-te să scrii corect si coerent . Oriunde te-ai duce in prezent nu vei fi luat in serios fiindcă nici tu nu ii iei in serios când te prezinţi cu un astfel de limbaj .

Şi eu sunt un mic fan al ocultului . Dacă exista sau nu asta nu ştiu insă imi place tema asta misterioasa a supranaturalului . Deşi prefer vampirii înaintea vârcolacilor per total ambele mă fascinează . De ce vampirii? Nu din cauza filmelor Twilight , True Blood sau nu ştiu eu ce ecranizare penibilă holliwodiana .

Potretizarea făcută vampirilor de generaţiile trecute ii arată de multe ori ca fiind o rasă/specie majestica , sublimă , plină de eleganţă şi înţelepciune si cunoştinţe . Pe cealalta parte vârcolacii sunt descrişi de folclor de cele mai multe ori ca fiind uniunea dintre sălbaticiune şi umanitate . Un alt factor important care-l găsesc interesant la cele două fiinţe mitice este imortalitatea . Cine nu ar vrea să fie nemuritor? Să trăieşti istoria si nu să o citeşti .

Dacă există sau nu asta nu ştiu . Nu pot să neg existenta lor fiindcă acest fapt e imposibil insă nici nu pot să le-o recunosc . Teoretic , dacă aceste făpturi chiar ar exista ar fi pe de o parte fascinant insă pe de altă parte ar fi înfricoşător fiindcă astfel ne-am pierde şi ultima rămăşiţă de siguranţă pe care o mai avem in prezent . Omul in faţa unei puteri mai mari nu răspunde prea frumos şi delicat .

Link to comment
Share on other sites

Exista ba ... ai grija pe la colturi ... si sa te uiti in fiecare noapte sub pat ... ca acolo e locul lor preferat de pandit -_-

Apropo ai grija sa nu iasa ala din avatar sa te manance ... ca dupa aia va inmultiti 8-|

@@Ma intrebam oare daca exista Zana Maseluta .. :-? ... cred ca ar trebui sa fac un topic :-?

Link to comment
Share on other sites

lolz de ce trebuie sa se trezeasca toti pokemonii si sa comenteze aiurea....defapt stai am uitat...plm romanu tot roman ramane...!!!

Singurul pokemon de aici esti tu.

Fiecare isi zice propria parere nu inteleg de ce trebe sa sari tu cu gura pe toti si sa ii faci pokemoni -_-

Link to comment
Share on other sites

http://www.donlinke.com/drakula/vlad.htm

read it, asta daca sti engleza desi ma insel... Nu inteleg ce mai cauta un asemenea topic deschis cand e facut de un copil care nici generala n-o are terminata si inca crede in zana maseluta...

Dude, wtf.... u dun' even know who u talkin' to, beside Im not a fuckin' kid, Im 20 years old...and I dun' fuckin' belive in Tooth Fairy, I just want to hear ppl opinions and if they belive in this kind of shit "Vampires and Werewolves"....cuz' I do, I've seen some shit on the TV....and one more thang'.. Dun' fuckin' judge me if u dun' know me!!!!! Im sick of this shit, dam'....Im done!!!...no more!!...This is bulshit!

Link to comment
Share on other sites

ce frumos era cand eram mic si imi trecea prin cap asemenea idei.

mai interesant era un thread cu povesti/legende horror. era mult mai interesanta conversatia.

am ras de ce a scris Kesselring,

Teoretic , dacă aceste făpturi chiar ar exista ar fi pe de o parte fascinant insă pe de altă parte ar fi înfricoşător fiindcă astfel ne-am pierde şi ultima rămăşiţă de siguranţă pe care o mai avem in prezent .

ti-e mai frica de un monstru fictiv decat de raketi, traficanti de carne vie si neonazisti ?

adica cititi stirea asta, asta si asta si spuneti-mi apoi daca mai va este frica de monstrii fictivi.

Link to comment
Share on other sites

ce frumos era cand eram mic si imi trecea prin cap asemenea idei.

mai interesant era un thread cu povesti/legende horror. era mult mai interesanta conversatia.

am ras de ce a scris Kesselring,

ti-e mai frica de un monstru fictiv decat de raketi, traficanti de carne vie si neonazisti ?

adica cititi stirea asta, asta si asta si spuneti-mi apoi daca mai va este frica de monstrii fictivi.

Omului îi este frică de necunoscut . Dacă astfel de creaturi ar exista ele ar fi trecut pe sub observaţia tuturor de mii de ani şi le-am permis să se dezvolte în linişte . Teoretic vorbind , mie personal mi-ar fi mai frică de un lup de 1.90 metri ce are mersul biped decât de un neonazist . Neonazistul ăla e şi el om şi într-un final te poţi apăra de el însă de necunoscut cum te aperi? Cu rugăciuni?

Link to comment
Share on other sites

1. Un om la 20 de ani eu zic ca e destul de matur si nu are astfel de intrebari pe un forum de GAMING!!!11

2. Dupa mine cat timp nu vad vampiri/varcolaci/etc.. nu cred in asa ceva, eu sunt genul de persoana , pana nu vad , NU CRED!

3. Un moderator sa inchida topicul , ca deja pute a spam . (scuzati-mi expresia :blush2:)

Link to comment
Share on other sites

kesselring pai daca ar exista vampiri si varcolaci,gandeste-te asa:sunt nemuritori,sunt rezistenti la rani,au viteza,forta si inteligenta(vampiri)

poate vampirii ar trece neobservati ,dar varcolacii ar sari pe orice suflet le-ar iesi in cale si dupa legedenda daca te musca unul te trans in unul si ar fi epidemie de varcolaci :D

EDIT:amandoua sunt rase superioare ,ne-ar fi subjugat pana acum daca ar exsta:D

Link to comment
Share on other sites

EDIT:amandoua sunt rase superioare ,ne-ar fi subjugat pana acum daca ar exsta:D

nu prea cred. din moment ce vampirii pot ataca numai noaptea iar varcolacii numai cand e luna plina ar fi foarte usor de tinut in frau. da-o dracu' pentru ce platim taxe...

asa cum in africa dupa ce un sat este atacat repetat de catre un leu incep sa-l vaneze si sa-l ucida, asa am face cu orice alta faptura care ne-ar pune in pericol comunitatea.

2. Dupa mine cat timp nu vad vampiri/varcolaci/etc.. nu cred in asa ceva, eu sunt genul de persoana , pana nu vad , NU CRED!

sa citez un personaj de desene animate "you can't see air but you know that exists". nu crezi ca aerul e real essEKER!1 ?

supranaturalul ma fascineaza, in special atunci cand are radacini in realitate. pacat ca mai nou nu se fac filme horror de calitate. m-am saturat de stereotipuri, cu buget mic in care o blonda fuge si se impiedica. nu mai au farmec, cum avea Night of the Living Dead sau The Thing.

Link to comment
Share on other sites

Vatzi intrebat vreodata dak vampirii exista? sau varcolacii?.....eu cred k exista...sincer nu am nici o dovada, dar asa cred.

Voi ce credetzi? Pareri?

Si va rog nu venitzi si comentatzi aiurea.

nigger cu tupeu ^_^`.

le : Nu există prietene, daca întâlnesc o să'ţi spun `. x_X

Link to comment
Share on other sites

insfarsit cineva care e on topic si isi da cu parerea, nush dc altii nu inteleg, si vorbesc la misto....

eu am vazut niste chestii pe discovery care m-au fascinat in legatura cu vampirii, ceea ce ma facut sa cred ca exista, insa despre varcolaci mai greu....desi nu se stie niciodata, am vazut tot asa pe discovery un documentar cum ca ar fi existat in anul 1764 in sud-vestul Frantei intr-o padure un asa numit Varcolac, care cica ar fi omorat multe animale domestice printre care sa descoperit ca a omorat si oameni (pastori)....insa nustiu ce sa cred.

Link to comment
Share on other sites

lolz de ce trebuie sa se trezeasca toti pokemonii si sa comenteze aiurea....defapt stai am uitat...plm romanu tot roman ramane...!!!

Hai zi sa "moara tu" daca nu e asa cum spui tu ... toti suntem pokemoni numai tu esti ala major , matur si ce mai vrei tu ...

Cat de prost sa fii sa faci diferenta dintre realitate si filme ? Vai de capu` meu multi prosti ca tine mai sar gardul in "imparatia" Linkmaniei ...

@warn me , ban me ... nu ma intereseaza ...

Link to comment
Share on other sites

insfarsit cineva care e on topic si isi da cu parerea, nush dc altii nu inteleg, si vorbesc la misto....

eu am vazut niste chestii pe discovery care m-au fascinat in legatura cu vampirii, ceea ce ma facut sa cred ca exista, insa despre varcolaci mai greu....desi nu se stie niciodata, am vazut tot asa pe discovery un documentar cum ca ar fi existat in anul 1764 in sud-vestul Frantei intr-o padure un asa numit Varcolac, care cica ar fi omorat multe animale domestice printre care sa descoperit ca a omorat si oameni (pastori)....insa nustiu ce sa cred.

in prezent se estimeaza ca avem descoperite si clasificate doar 70% din totalitatea plantelor si animalelor de pe pamant. iar asta intr-o era in care informatia/cercetarea e mai rapida decat orice. nu e greu de crezut ca acuma 500-1000-2000 de ani a existat o specie de animal care sa aiba trasaturile unui varcolac. adica atat timp cat exista ursi koala si ursi grizzly, sau pisica si tigru, de ce sa nu fi existat candva lup si "varcolac" ?

desi in ziua de azi, sunt 99.9% sigur ca nu exista ca si specie. posibil sa fie un exemplar (adica mutatie genetica) dar nimica care "sa aiba traditie".

Link to comment
Share on other sites

insfarsit cineva care e on topic si isi da cu parerea, nush dc altii nu inteleg, si vorbesc la misto....

eu am vazut niste chestii pe discovery care m-au fascinat in legatura cu vampirii, ceea ce ma facut sa cred ca exista, insa despre varcolaci mai greu....desi nu se stie niciodata, am vazut tot asa pe discovery un documentar cum ca ar fi existat in anul 1764 in sud-vestul Frantei intr-o padure un asa numit Varcolac, care cica ar fi omorat multe animale domestice printre care sa descoperit ca a omorat si oameni (pastori)....insa nustiu ce sa cred.

da sunt multe realatari si povesti despre vampiri de-a lungul timpului pe toate continentele

in orice caz daca ar exista ar fi o societate net superioara (ceva gen illuminati :D)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...