Jump to content
Razvan

ce crezi tu..?

Recommended Posts

pff :))

ce cred eu despre mine (subscriu): exista doua tipuri de oameni, eu, si cei care vor sa fie ca mine.

revin mai incolo cu chestii mai serioase, ma duc la o tigara

si te vezi doar cu defecte? :P

Acum am observat ca am uitat sa specific si calitati bune

prietenos , ador sa ma distrez , rad aproape din orice gluma si imi place sa fac lumea sa se simta bine in preajma mea :D

Link to comment
Share on other sites

Defecte...imi place sa ma bag la cearta/scandal chiar daca nu sunt implicat :D.Orgolios..foarte(pe munca mea).

Calitati...cam multe,sa spun cateva mai importante:destul de sociabil,imi place sa ajut pe oricine pot,ador sa fac pe cineva sa rada/sa se simta bine..si multe altele

Link to comment
Share on other sites

Mmm... cred ca cele mai importante lucruri de stiut ar fi ca imi place sa ma cert, ma enervez foarte repede, dar de obicei imi trece (aproape) la fel de repede, nu imi place sa fiu inconjurat de persoane care habar n-au de unde au venit si ce vor, imi place sa am alaturi persoane care ofera o companie placuta, cu care am ce discuta... Si alte chestii pe care mi-e cam lene sa le insir, poate data viitoare :D

Link to comment
Share on other sites

imi place sa ma cert, ma enervez foarte repede

Asa se explica faptul ca te certi cu toata lumea pe forum. :-j

ON: calitati: -am rabdare, poate chiar prea multa, dar am pana la un punct anume, pana cand erupe vulcanul. (poate fi si defect)

- sociabil (pana la un punct anume)

- altele ce nu pot fi divulgate

defecte: - cum ziceam, ma enervez greu, dar si cand ma enervez, nu e bine sa stai prin preajma.

- ma plictisesc foarte repede atunci cand nu sunt deloc captivat / atras de actiunea respectiva..

- daca intr-o discutie intram in contradictie, nu ma las pana nu arat ca am dreptate.

- btw, defecte gasesc cei din jurul meu, nu eu.

Link to comment
Share on other sites

Asa se explica faptul ca te certi cu toata lumea pe forum. :-j

- daca intr-o discutie intram in contradictie, nu ma las pana nu arat ca am dreptate.

Daca vii ca ****** si te legi de mine, bineinteles ca ma cert :) Si... pacat ca nu prea ai dreptate de obicei :beer:

/last off-topic post here

Link to comment
Share on other sites

Guest hyppa'reneGade

Calitati :

-sar tot timpu in ajutor daca cineva are nevoie neaparat

-glumet , imi place sa fac o atmosfera placuta in jurul meu

-rad la orice gluma facuta (fie buna / fie proasta)

-dau vrajeala rapid

-nu sunt fricos

Defecte:

-nu am rabdare deloc

-me enervez FOARTE repede

-nu imi place sa mi sa atraga atentie pentru fiecare rahat facut , ma enervez

-imi bat joc de oameni la fiecare ocazie

Link to comment
Share on other sites

Defecte : Uneori sunt prea timid ( rusinos ) si cred ca cel mai mare defect e ca am foarte multa incredere in oameni :).

Calitati ....Hmm, imi place sa cred despre mine ca sunt comic, nice si un prieten adevarat ( cel putin asa sunt mintit :-s ) :P

Link to comment
Share on other sites

sunt exact cum mi-as fi dorit si sunt exact cine mi-as fi dorit si gandesc exact cum mi-as fi dorit :D

Si acum, o intrebare logica rasare : De unde stii cum ai fi vrut sa fii :D?

Eu cred despre mine ca sunt o persoana buna :) am si eu orgoliul meu, desigur !

Link to comment
Share on other sites

Sunt neprietenos si nesociabil , stay away :tiphat: ...

... aa da , si nu ii suport pe aia care se cred zei .

Cam la fel însă mai am de adăugat . Nu am prea multă încredere în propriile forţe . Sunt prea leneş sau delăsător . Am prea multă încredere în unele persoane care de multe ori mi-o înşeală şi nu într-un mod pozitiv .La fel ca mulţi alţii nu am răbdare deloc , iar când fac ceva ce-mi place pun prea multă pasiune , lucru care de multe ori nu este apreciat . Şi tind să zic prea multe despre mine .

Link to comment
Share on other sites

Ce cred eu despre mine? As crede multe, insa stiu doar atatea:

- nu suport sa astept, ma roade pe dinauntru. daca am stabilit un lucru, pai sa ramana stabilit.

- nu suport cei ce nu stiu sa mearga pe strada. bai frate, nu vi s-a intamplat niciodata sa mergeti printr-un spatiu cat de cat ingust dar totusi ati avea loc doua persoane iar cel/cea din fata ta pe langa faptul ca merge in slow motion mai merge si pe mijloc? Si daca-i zici pardon mai si stramba din nas.

- sunt o persoana sociabila, dau importanta lucrurilor mici, sunt de parere ca picatura cu picatura se umple paharul, figurativ vorbind.

- sunt impulsiv, ma rog, eram, am inceput sa-mi stapanesc aspectul asta de ceva timp incoace. mai trebuie sa te pui si in locul celuilalt sa vrei sa crezi ce spune. ma supar repede, insa in aceeasi masura imi trece si repede, eventual regret.

- nu suport vremea care se mentine constanta mult si bine. ca spre exemplu iarna asta, deja nu mai suport, cand vad zapada m-apuca toti dracii. <_<

- nu ma bag in seama cu persoanele necunoscute sau abia ce le-am cunoscut. intr-o oarecare masura, nu prea imi place sa cunosc lume noua. ma multumesc cu ce am.

- sunt pesimist. nu stiu daca am fost vreodata optimist in ceva, chiar nu-mi aduc aminte.

- sunt ghinionist, vi s-a intamplat vreodata sa aveti un examen la care sa aveti 20 de subiecte de invatat, voi sa invatati doar 16, si ghici din ce subiecte sa-ti dea intr-un final? EXACT alea 4! Ala sunt eu.

- nu caracterizez omul dupa cum arata, nu e vina lui, asa i-a fost dat, cauta-l ce-are in cap si apoi iti dai cu parerea.

- ofer prea multa incredere, depinde de persoana caruia i-o ofer ce face cu ea.

- nu ma intereseaza politica, nu suport discutiile pe teme de genu. sunt lucruri ce nu detin de noi, dar tot ne dam cu parerea sperand ca va fi ceva mai bun, lol.

- sunt fidel, well, da, sunt. sunt zodia rac, sunt putin dedicat unei singure persoane, ma rog, pana ma despart de ea. :D

- nu stiu sa mint. trebuie sa fii incredibil de prost sa ma crezi. nu am acel har de a minti.

- imi place sa-mi petrec timpul prin parcuri, like most wabbits do.

- nu cred in destin, nu cred in dragoste la prima vedere, nu cred in dumnezeu si lista ar putea continua, dar ma plictisesc scriind atatea "nu cred in..."

- ma simt prost cand raman fara bani in portofel, nu e vorba ca ma simt sarac in momentul ala, insa n-ati avut niciodata sentimentul ca ar fi bine sa te duci acasa? =))

- nu stiu sa fac cadouri, chiar nu stiu. de fiecare data cand vine ziua iubitei, sau unui amic, sau 8 martie cum a fost de curand, m-apuca toate alea, nu stiu ce sa cumpar. (nu-mi place sa cumpar flori, ma simt aiurea, nu pot explica)

- sunt un fel de adept al legii talionului, nu-mi plac persoanele de ii ajuti cu ceva si la randul tau cand le ceri ajutorul se fac ca ploua. Pai din momentul ala you're no more friend of mine, r-tard si te tratez in asa fel de parca nu te-as fi cunoscut niciodata. I R MEAN!

- admir anumite persoane din viata mea, persoane ce merita, persoane ce au muncit din greu sa ajunga acolo unde sunt. Un fel de idoli, caci fiecare dintre noi avem nevoie de cel putin unul.

- nu suport omul prost, omul caruia ii spui odata si nu intelege, ok, ii mai spui inca odata si iar nu intelege, deja ii spui a treia oara, te-apuca toti nervi si te duci dracu unde vezi cu ochii numai ca sa scapi de el.

Eh, cred ca ajunge, as mai avea destule, dar...COFFEE TIME =P

Link to comment
Share on other sites

Like :

oamenii sinceri si cu ceva in cap, sa am ce sa discut cu ei.

tipele gen Alice@ProTV

muzica reggae, dubstep si underground.

filmele psihologice si documentarele

sa fumez bocna si sa beau limonada.

Dislike :

oamenii falsi, cu 2 fete.

cocalarii si oamenii prosti care n-au idee pe ce lume traiesc.

oamenii care se baga in seama aiurea, chiar daca n-au habar despre ce vorbesc si lipitorile.

trezitul de dimineata.

prostia si smecheria din Romania.

scoala, unde se invata o gramada de chestii inutile.

faptul ca lumea e oarba si nu-si da seama ca traieste defapt o minciuna, ca sunt hipnotizati de massmedia si cred in biserica si in Obama and so on...

Link to comment
Share on other sites

Imi place sa fac lumea sa se simta bine , imi place sa fiu alaturi prieteniilor mei cand au nevoie de mine , sa dau sfaturi bune , sa ajut oamenii , oricine si oricare sunt, indiferent daca mi-au facut mult rau la viata mea , ador distractia , sa ies in oras , etc..

Cateodata sunt foarte egoist si orgolios , dar se intampla foarte rar , dar si atuncia , abia termin , si cateodata imi place sa ma dau in spectacol , in fata unei fete , normal ,desi stiu ca nu prea are efect , deoarece multor fete le place sa fii tu :) ..

Link to comment
Share on other sites

Per ansamblu am o parere buna despre mine,sunt putine lucruri ce as vrea sa le schimb.

Lucruri care nu-mi plac la mine:

-sunt curioasa de fel,de multe ori prea curioasa

-am perioade cand imi place sa enervez oamenii

-ii fac pe altii curiosi ca apoi sa nu le zic nimic

-uneori ma supar din orice nimic,de obicei imi trece repede

-se-ntampla sa vorbesc prea mult cateodata

Lucruri care-mi plac la mine:

-de obicei cand ma apuc sa fac ceva,fac bine acel lucru

-sunt destul de deschisa intr-o conversatie

-sunt optimista

-sunt prietenoasa

-sunt un pic mai ciudata :crazy:

Link to comment
Share on other sites

pro:

- sunt kamikaze, genul de om care sta la semafor pana se face rosu si apoi trece

- surprind si ma surprind mereu

- imi place sa ma joc cu norocul iar la urma sa vad expresia pe fetele tuturor cand imi iese ceva...iar cand nu imi iese spun ca nu imi pasa si merg mai departe

- nu prea tin cont de parerea altora chiar daca stiu ca (de cele mai multe ori) au dreptate

- nu suport persoanele cu mai multe fete, tind sa ma distantez de ele

- ori joc cu cartile pe fata ori nu joc deloc

- ma imprietenesc foarte usor

- am tendinta sa tachinez oamenii

- imi place sa ii fac pe altii sa rada

- am constant o atmosfera placuta in jurul meu

- am o toleranta mare la durere si povestile total neinteresante ale fetelor

- pana acuma am reusit sa-i fac pe toti sa creada ca imi place fotbalul... GO LOCAL SOCCER TEAM !!!

contra:

- trec foarte usor peste orice. poate prea usor

- ma distantez foarte usor de catre orice persoana, indiferent daca abea l-am cunoscut sau daca il stiu de o viata

- tind sa incep multe lucruri si sa termin putine

- ma plictisesc foarte repede

- prefer sa fiu in centrul atentiei

- tind sa fiu obositor

- ma aprind foarte usor si ma sting tot atat de repede

- uneori vorbesc mai mult decat un comentator din argentina

- nu pun jos colacu la toaleta si nu sun a 2-a zi

Link to comment
Share on other sites

Bune: sociabila, am simtul umorului foarte dezvoltat, daca nu rad intr-o zi inseamna ca ceva super nasol s-a intamplat. Iubesc natura, si absolut tot ce tine de ea. Imi place sa fac sport, sa ma simt bine in corpul meu, si-mi place sa fiu admirata :D. Imi plac plimbarile prin parc, ma relaxeaza foarte mult.

Rele: Zodia Taur :)), ma enervez incredibil de repede, nu suport prostia si ma indispune cand o intalnesc. Sunt incapatanata, si deseori am stari depresive. Cred ca si iarna prelungita si-a spus cuvantul...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...