Jump to content
Irina

Tot mai chiulangii! Elevii, recompensati ca sa vina la scoala!

Recommended Posts

uite o alta recompensa:

ai 20 de absente repeti anu. daca la anu ai 10 gata scoala.

nu laptopuri si alte chestii.

Iti dai seama cati elevi ar ramane pe langa scoala ?Defapt pe unii nu ii sperie nici ce ii acum ... 20 absente preaviz ... 40 exmatriculare ... pentru ca nu se aplica ... eu, cel putin n-am auzit nici un elev sa fi fost dat afara pentru absente ...

Link to comment

modelul manelistului plin de aur si cu X5 alb si 3 fufe pe langa el, fara sa aibe nici macar 10 clase, este foarte puternic promovat in romania; atunci tanarul ce interes sa mai aibe de scoala? :(

sau daca tati urmeaza oricum sa ii lase firma sa faca bani mai departe, iar nu este un stimul pt invatatura - si profii sunt facuti in graba, slab pregatiti, prost platiti, ii doare in cot de noile generatii. Cine vrea sa invete, invata, cine nu, nu, simplu k buna ziua.

Oricum acu toti gusterii au facultati, chiar daca unii nici nu stiu cate examene sunt pe an sau la ce sectie sunt inscrisi, dar ei sunt licentiati... :clap: :banghead:

Viitorul romaniei este foarte promitator dpv al conducerii prostimii, pt k la asta se va ajunge, o turma de oi conduse cu bata spre teluri inalte. Era un film (comedie) despre un potential viitor al americii unde prostia atinsese cote inimaginabile - si dc nu? omul ignorant este cel mai usor de condus.

Pace voua :nanana:

Link to comment

A mai fost un astfel de proiect de lege, conform caruia pana la sfarsitul anului in curs (2009) toti elevii de clasa aIX-a ar fi fost dotati cu laptopuri..se vad rezultatele.

Era un film (comedie) despre un potential viitor al americii unde prostia atinsese cote inimaginabile - si dc nu? omul ignorant este cel mai usor de condus.

Idiocracy se numea filmul :P

Link to comment

La noi la scoala la 10 absente ai 1 punct scazut la purtare.Avem un director care spune : "Daca mai faci ...asa iti dau dosaru si pleci de aici"....e foarte stimulent .. va spun eu :))

asa e si la noi , 10 nemotivate , daca le motivezi nu se mai pun :P

ar fi misto , pei ma ingroapa in laptop-uri =)) in clasa a 9-a nu am avut deloc absente , acum in a 10-a am vreo 7 motivate , am fost bolnavior , sunt un elev constiincios ;;) desi media generala nu trece de 8,70 :))

Link to comment

Stargate are dreptate de ce sa inveti daca tata iti lasa afacerea familiei, ce rost are cand ii vezi pe cei mai colorati cu x5 si kg de aur la gat?

@@ Nu stiu cati de aici au facut scoala cum trebuie, adica stiti ce ati facut in liceu, fac, master? Voi nu stiti ce beneficii finaciare ai daca te descurci cand esti la fac, cate 30-40 milioane lei vechi/sesiune numa din proiecte. Plus un job bine platit dupa ce termini, v-o spun din propria experienta merita.

@@@Pun pariu 80% din persoanele care frecventeaza acest forum nu stiu sa poarte o discutie decenta la un dineu de afaceri sau cand se duc la teatru sau opereta.

Link to comment

n`o sa fie asa cv in Romania in urmatorii ani, noua ne tre 5ani sa iesim din criza, in legatura cu chiulul, in cls XI impreuna cu clasa am adunat si noi k niste elevi silitori aproape 4000absente, si surprinzator sau nu niciunu nu a fost exmatriculat :beer:

Link to comment

Nici pentru laptop nu m-as duce. Stau acasa..fac niste combinatii, scot bani si ma duc eu sa imi cumpar laptop, decat sa ma duc la scoala.

Norocu meu ca am o doctorita de familie..super tare. Ma duc la ea imi da scutiri cate vreau. In catalog am toate absentele motivate acum (32 mai exact). :nanana:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...