Jump to content
Irina

Tot mai chiulangii! Elevii, recompensati ca sa vina la scoala!

Recommended Posts

la mine in clasa nea zis la sf semestrului profu :

cei care nau nicio absenta le pun 10

ieri cand iam zis ca nu avem , cel putin unii dintre noi nea zis : Eram beat cand v-am zis =)))))))

Vad ca de cratima nu prea ai auzit. Dupa ce am citit posturile din threadul asta,mi-am dat seama ca fix laptop mai trebuie imbecililor din ziua de azi, sa joace CS la ore. Dar mnah, macar nu au absente.

Link to comment

Traim in Romania , daca se vor aloca bani pentru laptopri or shits , pentru a recompensa elevii fara absente , banii vor fi furati sus si nimeni nu va primi nimic

Traim in Romania si metoda cu 20 de absente preaviz , sau 10 absente la o materie exmatriculat\medie neincheiata\corijentza or so .. nu tine pentru ca ala e baiatu' lu x si are $ si doar nu o sa il dea afara .. el trebuie sa fie destept ca are bani , chestie care in continuare ii descurajaza enorm pe cei cu posibilitati mai mici (pe sistemul: eu invat ma chinui atatia ani , ala da spaga si oricum o sa aiba un serviciu mai bun ) deh , asa-i la noi .

Oricum invatamantul in Romania e la pamant , atat materiile in sine (ma refer la orare incarcate aiurea ) cat si profesorii .. elevii ... etc etc

Suntem tzara in care faci un liceu cu profil de " Mate \ Info " , o facultate de medicina si te angajezi pompier , fara sa aiba vre-o legatura (asta daca ai noroc oricum) ... nu e minunat !?

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...