Jump to content
Domino628

Exit-poll

Recommended Posts

Ma vere,pana la urma ar trebui sa fiu multumit.E bine pentru ca Paskany o sa controleze DNA ( becali la parnaie remember?) si o sa aiba arbitrii la mana, o sa il controleze pe Boc, iar ungurii o sa mai ridice inca o statuie a vreunui erou ungur. CFR e campioana anul asta hahaha

Link to comment
Share on other sites

Au votat si moldoveni care isi au "radacinile" in Moldova.

Chioru` asta jegos iar a furat pe fata.

Chiar sunt curioasa cand o sa deschideti si voi ochii.

Ok, nu`l suportati pe Geoana. Dar cat o sa mai suportati sa aranjeze Basescu voturile dupa cum vrea suvita lui?

au dubla cetatenie

Link to comment
Share on other sites

Tu crezi ca Geoana e sfant ? O.o

Nu e nimeni sfant.

M`am repetat de 1000 de ori.

Basescu a avut 5 ani la dispozitie sa ne arate ce poate.

Ce ne`a aratat?

Ca poate sa`si bage amanta in politica, ca poate sa`si bage odorul in politica, ca poate sa`i umple buzunarul lu` frateso etc.

Nu avem frate nevoie de sfinti.

Avem nevoie de cineva care sa puna tara pe picioare.

Acum urmeaza sa ne vanda aurul de la Rosia Montana.

mori de ciuda ca a iesit basel , hahahaha

Da!

Mor de ciuda ca suntem o tara de prosti.

Link to comment
Share on other sites

Subscriu parerii Oanei.

Daca Basescu a castigat datorita voturilor celor din diaspora, propun ca acestia sa se intoarca, sa traiasca urmatorii 5 ani sub Basescu.

Funny Fact: Ati observat ca Basescu seamana cu Billy (from "The Grim Adventures of Billy & Mandy")?

Link to comment
Share on other sites

Hai ca usor usor va reveniti. :-j

Ma fara suparare dar chiar nu te duce capul.

Eu vreau sa stiu daca se acorda dubla cetatenie in general sau daca este reglementata, adica pentru anumite situatii speciale EX : Moldovenii din RM, etnici Maghiari samd.

Ce am zis eu acum 2 posturi ? Ce am intrebat eu acum 1 post ? Si ce ai inteles tu.

LE : m-am lamurit

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-55989...bunic-roman.htm

Link to comment
Share on other sites

Ti'e ciuda ca suntem o tara de prosti ? Fuckin LEAVE ! Lasa-ne pe noi sa ne balacim in propiul suc prostesc si vezi-ti de viitorul tau sa fie unul bun.

Si oricum... nu trebuia sa te duci intr'o baie dintr'un club anume, sa faci poze de Hi5 ?

Pai va las sa va carati singuri crucea. :))

Vreau sa va vad cum va agitati ca o doza de Pepsi la prima greseala a lui Base. :right:

Ma fara suparare dar chiar nu te duce capul.

Eu vreau sa stiu daca se acorda dubla cetatenie in general sau daca este reglementata, adica pentru anumite situatii speciale EX : Moldovenii din RM, etnici Maghiari samd.

Ce am zis eu acum 2 posturi ? Ce am intrebat eu acum 1 post ? Si ce ai inteles tu.

Si eu ce tot iti spun?

Nu mai au voie cu dubla cetatenie.

Desi nu au voie, au votat. Au decis si moldovenii pt noi. Ce pana mea :)).

Hai certati`va singuri 2 ore. Imi relaxez neuronul la un film.;;)

@ =))))) si cateaua mea are rude prin America. Ma duc si eu acolo sa votez. Nu va doare mah? =)) =))

Link to comment
Share on other sites

Subscriu parerii Oanei.

Daca Basescu a castigat datorita voturilor celor din diaspora, propun ca acestia sa se intoarca, sa traiasca urmatorii 5 ani sub Basescu.

Si cam de ce crezi mata ca au plecat aia din tara?

@Oana, e vorba de romanii cu cetatenie romana din Republica Moldova, care oricum nu bag mana in foc ca sunt multi. Sa fim seriosi, cine dracu' s-ar duce acolo?

Link to comment
Share on other sites

@Dirlewanger nu tara e de cacao, ci unii oameni. vezi toate partidele cum s-au adunat in jurul lui geoana. de ce le e frica de basescu?

eu astept arestari: patriciu pentru privatizari, vantu pt fni, voiculescu cu loteria, etc.

pur si simplu s-au saturat de el?

cat despre aia 3, daca erau asa mari dusmani ai natiunii, dc nu ia arestat pana acum? a avut 5 ani la dispozitie

trebuie sa incepi sa vezi ca aia 3 au avut si poate ca inca au legatura cu base

Ca a vandut psd`ul, cat au fost la conducere, toate fabricile ?!

intreb si eu ... eram prea mic atunci...

=)))))) asta ma amuzat teribil

ahh nu nu, nu au plecat ca acolo se castiga MUULT mai bine, au plecat ca nu mai aveau uzine si fabrici unde sa faca piese de tractoare =)))))))

Link to comment
Share on other sites

Nu e nimeni sfant.

M`am repetat de 1000 de ori.

Basescu a avut 5 ani la dispozitie sa ne arate ce poate.

Ce ne`a aratat?

Ca poate sa`si bage amanta in politica, ca poate sa`si bage odorul in politica, ca poate sa`i umple buzunarul lu` frateso etc.

Nu avem frate nevoie de sfinti.

Avem nevoie de cineva care sa puna tara pe picioare.

Acum urmeaza sa ne vanda aurul de la Rosia Montana.

Da!

Mor de ciuda ca suntem o tara de prosti.

Stii ceva, du'te in strainatate si lasa tara asta plina de prosti daca asta e parerea ta. Nu'l mai pupa atat in cur pe Geoana.

@ penibil <_<

Link to comment
Share on other sites

Nu m-am agitat cei 5 ani care au trecut si te asigur ca nici urmatorii 5 ani nu o sa ma agit.

Sunt foarte foarte foarte curios. Am o intrebare pentru stimata doamna Oana, care se tine de neuronul ala, ca de viata : Cum vezi tu Romania, dupa 5 ani, cu Geoana lider ?

Prim-ministru : Klaus

Cultura : Vanghelie

Economie : Patriciu

Justitie : Vantu

Link to comment
Share on other sites

@Xspeed, are si Whiplash dreptate. Gandeste-te intai ce industrie aveam inainte de '89 si compara cu ce avem acum.

Am avut oameni de geniu. Inca mai avem oameni de geniu, dar nimeni nu-i valorifica. Avem resurse, dar nimeni nu le valorifica in interesul tarii, ci doar in interes propriu (vezi Rosia Montana).

Eu sunt scarbit de clasa politica actuala si as face cu cea mai mare placere kamikazee in palatul victoria!

@MontBlank: n-am citit intregul topic, dar cred c-am inteles din cele 2-3 posturi ale Oanei pe care le-am citit, cum ca ea nu il sustine pe Geoana, ci pur si simplu il critica pe Basescu.

Link to comment
Share on other sites

Prim-ministru : Boc

Cultura : Udrea

Economie : Videanu

Justitie : Macovei

:)))

e chiar realist

@Xspeed, are si Whiplash dreptate. Gandeste-te intai ce industrie aveam inainte de '89 si compara cu ce avem acum.

Am avut oameni de geniu. Inca mai avem oameni de geniu, dar nimeni nu-i valorifica. Avem resurse, dar nimeni nu le valorifica in interesul tarii, ci doar in interes propriu (vezi Rosia Montana).

ahm si c regim politic aveam atunci? parca erau rai comunistii aia

oricum, da asa e, de la 89 si pana acum, nu mai producem si valorificam, da asta e inca un motiv pt care nu votez cu base...cu el presedinte nu s-a schimbat ceva in 5 ani... dc s-ar schimba 5 ani de acum?

mai avem 'oameni de geniu', da nu mai avem vize ca suntem in UE :)) asa ca e ok :-j

Link to comment
Share on other sites

@MontBlank: n-am citit intregul topic, dar cred c-am inteles din cele 2-3 posturi ale Oanei pe care le-am citit, cum ca ea nu il sustine pe Geoana, ci pur si simplu il critica pe Basescu.

Nici eu frate...tu vezi cate pagini pline de ..... s-au adunat ? Nu il sustine pe Geoana dar il critica pe Basescu ? Vai Doamne. E ca si cum ai spune nu il vreau nici pe Geoana si nici pe Basescu.

hmmm...hai ca va las. Trebuie sa ma delectez la un spice shop . I NEED MORE WITTY LINES !

afk...

Link to comment
Share on other sites

Bun. Macar am ajuns la un punct comun: antipatia fata de Basescu.

Se poate ca eu sa fiu mai nihilist de felul meu, insa tin sa cred ca o comunitate unde toti sunt egali, fiecare are loc de munca si nu moare nimeni de foame, este mai buna decat una care le are pe toate acestea. Prin urmare, comunismul ar fi mai bun decat "so called democracy".

LE: Exact MontBlank! Eu, spre exemplu, am renuntat sa merg in turul doi din simplul motiv ca n-aveam cu cine sa votez! Doream sa iasa Cernea, sau in cel mai rau caz Antonescu.

Link to comment
Share on other sites

Deci cum dracu sa il votati pe Basescu ? Avem un imprumut la F.I.M de 3 milioane de euro ( parca ) unde sunt banii ? In campania electorala. Cum dracu sa il votezi pe Basescu cand TOTI bugetarii primesc concediu fortat ( fara aprobarea lor ) si salariul taiat. Maica-mea care e bugetara, primeste luna asta 7.4 milioane din 14 milioane cat avea pana acum. Al 13-lea salar nu il primeste, bonurile alea de sarbatori sau ce naiba nu le primeste. Taica-meu este la fel bugetar, primeste 15 milioane din 22. Si ma mai intreb odata, CUM DRACU SA IL VOTEZI PE CHIORU ASTA cand 5 ani de zile ne-a bagat in KK pana in gat. El ce a facut ? A facut un drac.

Link to comment
Share on other sites

Poland, frate, cazul tău e unul fericit.

Ca să-ţi dau un exemplu mai nefericit, fără ca să-mi plâng de milă: 2 persoane trăind dintr-o pensie de 5 milioane, cu alte venituri, în total 7 milioane. Cum ţi se pare? :). Dar da, îţi dau dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Deci cum dracu sa il votati pe Basescu ? Avem un imprumut la F.I.M de 3 milioane de euro ( parca ) unde sunt banii ? In campania electorala. Cum dracu sa il votezi pe Basescu cand TOTI bugetarii primesc concediu fortat ( fara aprobarea lor ) si salariul taiat. Maica-mea care e bugetara, primeste luna asta 7.4 milioane din 14 milioane cat avea pana acum. Al 13-lea salar nu il primeste, bonurile alea de sarbatori sau ce naiba nu le primeste. Taica-meu este la fel bugetar, primeste 15 milioane din 22. Si ma mai intreb odata, CUM DRACU SA IL VOTEZI PE CHIORU ASTA cand 5 ani de zile ne-a bagat in KK pana in gat. El ce a facut ? A facut un drac.

Amin to that !

Sa speram ca daca e adevarat ce ziceti pe aici, adica, ca o sa vina comisie straina sa verifice voturile, o sa fie altfel.

Daca nu, god help us all inca 5 ani. Ajungem mai rau ca Grecia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Dannny <NoSound

Alegerile au fost furate de catre Basescu . Daca va mai conduce inca 5 ani , nu stiu ce poate sa mai fure in afara de faptul ca a intodus taxa de forfetare din urma carora au fost inchise 100.000 de firme si asta nu e tot . Eu chiar nu ii inteleg pe acesti oameni cum a putut sa il mai voteze .

Cu Dumnezeu inainte ! Romania e tara tuturor posibilitatilor .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...