Jump to content
Domino628

Exit-poll

Recommended Posts

Nu ma pricep eu la treburile astea dar am priceput o chestie...defapt doua.

1.Oana e comunista...

2.Mai sunt si prostii astia care se zbat pentru Basescu sau pentru Geoana...Ce va agitati atat?Tot aceasi hoti o sa fiti si o sa fim...Vreti sa spuneti ca voi nu ati furat niciodata in niciun fel...Nu ati dat niciodata bani cu camata...Si prostii astia din conducere fac acelasi lucru doar ca la un nivel mult mai mare...

@Danny - E criza mondiala (PESTE TOT!!! ) si tu ne spui ca basescu ne`a bagat in criza?

-Am mai vazut ca ziceau de unii ca basescu nu a vandut flota...Nu a vandut`o el...ca nu putea.Dar el si`a luat banii pentru vanzarea altora..

Link to comment
Share on other sites

Cum sa coste 40 de km de autostrada 500 milioane EURO ? =)))))))))))))))))))

Da` nuuuuuuuuu, PDL`u nu fura, nuuuuuuuuu !! =))

pai are asfalt....e ok

si c e cu manipulare asta in masa? esto tovaras cu vantu?

sunt 42 de km, nu 40

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pricep eu la treburile astea dar am priceput o chestie...defapt doua.

1.Oana e comunista...

2.Mai sunt si prostii astia care se zbat pentru Basescu sau pentru Geoana...Ce va agitati atat?Tot aceasi hoti o sa fiti si o sa fim...Vreti sa spuneti ca voi nu ati furat niciodata in niciun fel...Nu ati dat niciodata bani cu camata...Si prostii astia din conducere fac acelasi lucru doar ca la un nivel mult mai mare...

@Danny - E criza mondiala (PESTE TOT!!! ) si tu ne spui ca basescu ne`a bagat in criza?

-Am mai vazut ca ziceau de unii ca basescu nu a vandut flota...Nu a vandut`o el...ca nu putea.Dar el si`a luat banii pentru vanzarea altora..

daca nu era comunismu, familia ta si a multora inca mai crestea vaci, nu e nimic personal, e o realitate pe care multi nu o accepta

ca exista foarte multe lucruri proaste facute de comunisti nu inseamna ca totu' se rezuma la atat

cat despre criza... normal ca nu ne'a bagat el in ea, da el ar trebui sa ne scoata...ceea c nu stiu cum o sa se intample :))

si daca nu el a dat flota ( desi asta e la mintea gainii ) atunci tot el ar trebi sa raspunda pt ea, pt ca era ministru transporturilor cand a "disparut"

si nu a disparut o barcuta, aveam a doua flota ca marime din europa, facut normal...de criminalii aia de comunisti

deci, ori a furat direct, ori a disparut de sub conducerea lui...same shit

Link to comment
Share on other sites

#-o Deviez putin de la topic si spun ca, daca as fi Dumnezeu, as mai adauga inca doua legi la cele 10:

1. Internetul este doar pentru cei luminati.

2. Au dreptul sa voteze doar cei ce se intereseaza cu adevarat de politica.

Xspeed: te aprob! Parerea mea e ca trebuie sa fii absolut retard, sa ai creierul cat a unei pitulici sa il votezi pe Basescu.

Link to comment
Share on other sites

#-o Deviez putin de la topic si spun ca, daca as fi Dumnezeu, as mai adauga inca doua legi la cele 10:

1. Internetul este doar pentru cei luminati.

2. Au dreptul sa voteze doar cei ce se intereseaza cu adevarat de politica.

Am sa completez si eu cu un #3

[..] prostii n-ar trebui sa aiba drept de vot, fiindca din pricina lor sufere tara.

Link to comment
Share on other sites

V-a dat de7con un exemplu mai bun. In tara asta mai sunt n familii care traiesc din banii aia, poate si mai putin. Ce sa faci, voi il vreti tot pe ghelebe presedinte. Romania este cea mai CORUPTA tara din Europa. De ce ? App. de criza.. Germania de ce are o crestere economica atat de mare ? Polonia s-a imprumutat cu mai putini bani la F.M.I. si are crestere economica. Si stati linistiti, mai sunt tari.

Revin.. in Romania sunt sute de mii de disponibilizati, o gramada de someri etc. De ce sute de firme si-au inchis portile & alea si alea.

BA SE SCUmpesc toate. Asta merita sa moara.

Link to comment
Share on other sites

Stii ceva, du'te in strainatate si lasa tara asta plina de prosti daca asta e parerea ta. Nu'l mai pupa atat in cur pe Geoana.

@ penibil <_<

Cine`l pupa in the ass pe Geoana?

Daca nu`l suport pe Basescu, nu sunt de acord cu ceea ce a facut el pt Romania, ah pardon...n`a facut nimic, asta inseamna ca`l ador pe Geoana?

In primul tur l`am votat pe Crin Antonescu. Puteti sa spuneti ce vreti despre el...eu raman la parerea mea: Este un om inteligent si nu ii este frica sa spuna lucrurilor pe nume.

In turul 2 stii de ce l`am votat pe Geoana? De`a draq!

Nu m-am agitat cei 5 ani care au trecut si te asigur ca nici urmatorii 5 ani nu o sa ma agit.

Sunt foarte foarte foarte curios. Am o intrebare pentru stimata doamna Oana, care se tine de neuronul ala, ca de viata : Cum vezi tu Romania, dupa 5 ani, cu Geoana lider ?

Prim-ministru : Klaus

Cultura : Vanghelie

Economie : Patriciu

Justitie : Vantu

Prim0ministru: Klaus

Cultura:Eu

Economie: Eu

Justitie: EUUUU again

Sunt pe felie cu Geoana :>

Ati "luat`o in gura" cu Patriciu, Vantu, Voiculescu. Si nu`i mai dati drumu pana la moarte. :right:

@MontBlank: n-am citit intregul topic, dar cred c-am inteles din cele 2-3 posturi ale Oanei pe care le-am citit, cum ca ea nu il sustine pe Geoana, ci pur si simplu il critica pe Basescu.

Multumesc. Ma bucur ca nu vorbesc doar pt pereti.

@Memmorex multumesc pt. apreciere.

De acum sa nu va mai prind ca`mi spuneti pitipoanca! Oana Comunista ;;)

Acum as iesi in strada si i`as :gun: pe cei care l`au votat pe Basescu =))

@Memmorex inca ceva pt cultura ta generala. Majoritatea tarilor au inceput sa iasa din criza. Lasa ca noi o sa ajungem ca Grecia :wub: . Pacat ca la aia mancarea e foarte ieftina, benzina foarte foarte ieftina...Hai ca se poate Base =))

Vorbesti de camata? Majoritatea persoanelor care posteaza aici sunt intretinuti de parinti. De unde draq bani de camata? Din pensia bunicilor de 5 milioane?

@musthyzz :tiphat: pt. legea ta.

Acum dilema este...care sunt prostii?

Cei care l`au votat pe Basescu sau cei care l`au votat pe Geoana?

Brb. Maine am testare la "comportamentul consumatorului". Imi agit neuronul si cu putina facultate =))

Link to comment
Share on other sites

Ce nu inteleg eu e... cine sunt acei oameni care l-au votat pe Basescu? Mai toata lumea spune ca nu l-a votat pe el, samd.

Sunt oare acei oameni care ne pârau în scoala cand nu ne faceam temele? Spuneti-ne cine sunt acei oameni, sa stim pe cine aruncam vina cand n-om avea ce manca!

Link to comment
Share on other sites

haideti ca va zic eu cine l-a votat pe basescu.. l-au votat profesorii care au 35-40 de ani, majoritatea oamenilor care erau studenti prin vremea mineriadelor, majoritatea celor care au plecat in afara si majoritatea celor care stiu cate ceva despre psd (majoritatea oamenilor care cred ca psd-ul are de-a face cu iliescu, cu nastase si cu tot ceilalti - cred pe bune dreptate zic eu).. intr-adevar geoana e unu mic, un idiot, dar in spatele lui se ascund multi. nu stiu daca e adevarat sau nu, dar cert e ca foarte multi oameni cred asta, uite de asta a fost votat basescu.

cat despre mita electorala... ei bine stati linistiti ca si la geoana a fost destul, asa ca nu mai condamnati degeaba

@de7con unde ai auzit tu ca mai toata lumea a zis ca nu a votat basescu? sincer, intre cei cu care am vorbit eu e cam invers..

eu, atata timp cat practic nu am votat pe nimeni, dar nici nu i-am lasat sa se joace cu votul meu, ma simt impacat. iar eu nu il apar pe basescu, e un nesimtit, un neterminat, insa totusi e mai presus de psd si de geoana cu siguranta. apropo, domnul diplomat geoana a dovedit ca e foarte nesimtit facandu-i cadou acea carticica cu bune maniere lui basescu. Si ba sincer, deci sincer, habar nu am ce naiba ala in creier care a putut sa puna un prost ca geoana in functia de diplomat!

ps: faza cu "plansul" nu cred ca a fost ceva fake, ci o reactie spontana, dovada a impulsivitatii lui..

Link to comment
Share on other sites

Te macina? Nu poti sa traiesti fara mine?

Ce vrei sa mai zic?

Sunt dezamagita, dar viata merge inainte.

Cum am mai spus, viitorul meu este in strainatate, nu ma mai intereseaza ce se intampla in Romania.

Departajarea dintre Basescu si Geoana sunt tiganii.

Toti tiganii l`au votat pe Basescu. E bine...macar s`a ales si cu 2 melodii.

Basescu a mai primit inca o sansa. Inca 5 ani.

Sa vedem ce o sa faca in astia 5 ani.

@138.000 voturi nule!

"Comunistii" contesta rezultatele.

O sa vina observatori din strainatate si o sa se numere voturile bucata cu bucata.

Daca au trisat...si`au semnat sentinta.

eu te mai intreb odata.. ce rezolvi daca fugi in strainatate? castigi 1500 de eur (in cazul cel mai bun) timp de cateva luni, 2 ani si dupaia vii in tara si ai pretentia la toate drepturile? stati linistiti ca si in Romania se pot face o droaie de bani, doar trebuie sa vreti si sa puneti osul, sa lasati televizorul si comoditatea.. e simplu.. dar pt noi romanii e mai simplu sa ne plangem.. sa nu mergem la vot si dupaia sa barfim si iar sa ne plangem :P

poate sa vina si observatori de pe alta lumea ca tot Basescu iese.. asta se intampla daca te bucuri inainte de numararea voturilor..

Geoana e presedintele romanilor iar Basescu este cel al capsunarilor, talharilor, violatorilor si spalatorii de wc-uri din italia si spania.ca sa nu mai vorbim de moldoveni, scarba totala.stie careva cum se poate obtine cetatenia filipineza?

Ne lasi ba pretene cu Iliescu? Iliescu e doar un mos senil care numai are treaba cu politica. Nici o sa o mai satisfaca pe tanti Nina nu mai poate.

Dirlewanger cati ani ai? ai trait pe vremea lui Nicu ca sa stii cine e Iliescu? voi habar n-aveti cine e Iliescu, dar va dati cu parerea.. de ce nimeni n-a avut curajul sa-i sara in gat pentru revolutie? dar pentru mineriada? va spun eu de ce, pentru ca si in ziua de astazi este protejat de Moscova.. el poate fi comparat lejer cu cardinalul Palpatine din filmul Star Wars (cine l-a vazut stie despre ce vb)..

De cand sunt eu "ba" si "pretenar" cu tine ? Stii tu cumva care ar fi fost programul lui Iliescu daca Geoana iesea presedinte ? Nu stiu de ce va ardeti atata in popou, ca habar nu aveti ce se intampla dupa cortine.

lasa-i Monty.. toti sunt mari destepti doar din spatele calculatorului.. cand vine vorba de fapte toti se ascund..

Am si eu o intrebare.

Eu sunt mai prostuta de felul meu ;;).

Din cate stiu eu, moldovenii nu au cetatenie romana.

Acum urmeaza si aia sa`si aleaga presedintele.

DE CE moldovenii au avut dreptul la vot? NU sunt romani!

era vorba despre romanii mutati in Moldova..

Nu e nimeni sfant.

M`am repetat de 1000 de ori.

Basescu a avut 5 ani la dispozitie sa ne arate ce poate.

Ce ne`a aratat?

Ca poate sa`si bage amanta in politica, ca poate sa`si bage odorul in politica, ca poate sa`i umple buzunarul lu` frateso etc.

Nu avem frate nevoie de sfinti.

Avem nevoie de cineva care sa puna tara pe picioare.

Acum urmeaza sa ne vanda aurul de la Rosia Montana.

Da!

Mor de ciuda ca suntem o tara de prosti.

Aurul de la Rosia Montana e vandut demult.. de pe vremea lui Iliescu apartine unei firme australiene :)

Nici eu frate...tu vezi cate pagini pline de ..... s-au adunat ? Nu il sustine pe Geoana dar il critica pe Basescu ? Vai Doamne. E ca si cum ai spune nu il vreau nici pe Geoana si nici pe Basescu.

hmmm...hai ca va las. Trebuie sa ma delectez la un spice shop . I NEED MORE WITTY LINES !

afk...

=)) =))

Deci cum dracu sa il votati pe Basescu ? Avem un imprumut la F.I.M de 3 milioane de euro ( parca ) unde sunt banii ? In campania electorala. Cum dracu sa il votezi pe Basescu cand TOTI bugetarii primesc concediu fortat ( fara aprobarea lor ) si salariul taiat. Maica-mea care e bugetara, primeste luna asta 7.4 milioane din 14 milioane cat avea pana acum. Al 13-lea salar nu il primeste, bonurile alea de sarbatori sau ce naiba nu le primeste. Taica-meu este la fel bugetar, primeste 15 milioane din 22. Si ma mai intreb odata, CUM DRACU SA IL VOTEZI PE CHIORU ASTA cand 5 ani de zile ne-a bagat in KK pana in gat. El ce a facut ? A facut un drac.

dar tu cum sa-l votezi pe Geoana? din cate stiu eu este o democratie.. fiecare voteaza cu cine vrea..

POLAND scuza-ma ca-ti zic si sper sa nu o iei ca pe o jignire, dar doar ai tai sunt de vina pentru ce se intampla.. atata timp cat esti angajat nu poti sa comentezi.. ei singuri s-au inhamat la acel contract si stiau ca exista si riscuri sa ramana cu un salar mai mic.. mai ales ca bugetari..

daca chiar vor sa-si schimbe viata trebuie sa faca altceva, sa-si deschida o afacere si sa lupte pentru libertate

e simplu sa ne plangem, dar e foarte greu sa facem ceva de care intr-adevar sa fim mandri (aici sa nu intelegi ca il apar pe Basescu ci pur si simplu de situatia alor tai)

si daca venea Geoana ce crezi ca facea? iti zic eu ca nimic, mai ales ca in spatele lui stii si tu cine sunt

p.s. ma repet, pana noi nu ne vom schimba.. pana noi nu vom inceta sa ne plangem ca si niste muieri.. pana noi nu vom sacrifica anumite lucruri printre care si comoditatea sa nu avem pretentii la schimbari

Ce nu inteleg eu e... cine sunt acei oameni care l-au votat pe Basescu? Mai toata lumea spune ca nu l-a votat pe el, samd.

Sunt oare acei oameni care ne pârau în scoala cand nu ne faceam temele? Spuneti-ne cine sunt acei oameni, sa stim pe cine aruncam vina cand n-om avea ce manca!

fiecare are dreptul la vot si voteaza pe cine vrea.. nu cred ca tu esti in masura sa critici pe cineva

p.s. si eu am votat nul..

p.s.1 Oana Antonescu inteligent =)) .. daca era inteligent zicea "in turul doi eu nu tin cu nimeni, descurcati-va" si asa avea sanse peste 5 ani..

Link to comment
Share on other sites

nesimtit?

eu zic ca a fost bine intentionat

basescu duce lipsa de maniere GRAV

da probabil ca nu trebuia atunci si nici de la un candidat

Link to comment
Share on other sites

Dani, daca eu nu am dreptul sa critic, ce iti da tie dreptul s-o faci? Get real.

@SilentR, citeste topicul, apoi vorbim.

As dori si eu sa stiu, de la cei ce l-au votat pe Basescu, ce motiv au avut pentru aceasta *cough* crima *cough* actiune? Majoritatea pustanilor care au umblat pe strazi impartind fluturase, balonase, portocale si cutii de chibrit (a caror traiectorie era deja prestabilita a se termina in cosurile de gunoi amplasate "strategic") care au si buletin, au votat pe Basescu. De ce? Pentru ca era singurul nume care le-a trecut prin cap la momentul ala.

Link to comment
Share on other sites

Dani, daca eu nu am dreptul sa critic, ce iti da tie dreptul s-o faci? Get real.

@SilentR, citeste topicul, apoi vorbim.

As dori si eu sa stiu, de la cei ce l-au votat pe Basescu, ce motiv au avut pentru aceasta *cough* crima *cough* actiune?

ia mai citeste posturile mele si subliniaza-mi unde anume critic eu.. eu doar incerc sa va dau sfaturi ca unii dintre voi sa nu fiti asa de naivi si sa credeti tot ce se spune la televizor :)

p.s. toate aceste discutii sunt create ca sa ne atraga atentia de la lucruri mai importante.. ar trebui sa va dati seama..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...