Jump to content
Domino628

Exit-poll

Recommended Posts

Din pacate e greu de spus acum ce mai e serios si ce nu. Probabil ca multe adevaruri si tradari inca ne scapa.

Daca in realitatea din jur faptele capata dimensiuni grotesti, ridicole, hilare, prostesti, de ce ar fi diferit pe aici? ...

The show must go on.

Link to comment
Share on other sites

De ce oare toti cei care sunt plecati in afara au senzatia ca sunt mai romani decat cei ramasi in tara ? Raspuns: au dat de bani, si romanul cand da de bani devine un tupeist infumurat. Iar in ce priveste diaspora mult iubita, "me", ar fi mai bine sa va stabiliti acolo unde munciti, ca oricum Romania nu cu bani se ajuta. Aceeasi mentalitate o ai ca si astia de sunt la putere: sa ne imprumutam sa avem bani de salarii, in loc sa facem in asa fel incat sa investim in ceva care sa produca banii. Trimiteti bani de pomana in tara, daca cei care-i gestioneaza sunt niste retarzi. Nu de bani e nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Lor nu li se pare normal ca votul romanilor din strainatate sa il aduca din nou pe Basescu la Cotroceni. Cu aerul unor eruditi batrani, invoca modele politice din antichitate si decreteaza ca votul trebuie sa vina doar in interiorul cetatii.

Cata deschidere spre noi orizonturi ale inteligentei…

Paradoxul este ca aceeasi care il calcau in picioare pe Basescu ca sa fie siguri ca nu ajunge dictator se erijeaza acum in jandarmii de serviciu ai democratiei si se gandesc sa modifice constitutia pentru ca exilatii sa nu mai voteze. Tot ei invocau banii trimisi de ‘capsunarii’ in fiecare an, cand aveau nevoie sa critice performantele guvernului si ale economiei, iar acum sunt in stare sa traga flegme intre ochii copiilor ‘capsunarilor’ ramasi in tara.

Care este distanta de la scuipatul intre ochi la ideea ca mai bine nu ar exista deloc cei care nu au votat ca ei? Ma intereseaza distanta de neuroni. Daca e doar o chestiune de timp, in acest caz ar trebui sa incetam a mai zambi. Merita sa te lupti cu fantomele unor minti care pun la indoiala dreptul unor persoane ce, momentan, nu gandesc la fel ca ei si ii stigmatizeaza pentru ca nu mananca ‘salam cu soia’ de la aceeasi alimentara de cartier ca si ei ?

Sa te gandesti serios la o astfel de problema in timpurile in care migratia fortei de munca a devenit o practica universala este nebunie curata. Ce sa mai vorbim despre drepturile omului sau despre ideile care stau la baza fondarii Uniunii Europene ori alte asmenea prostii moderne…

Dezgust total. Mai papati niste laptic si mai cresteti in varsta putin. Unii.

Link to comment
Share on other sites

Problema lor, sau a noastra (n-am inteles exact la cine te referi, datorita postului lui crynoww - caruia am sa-i raspund, dealtfel, imediat) nu este ca cei din afara - gandul fiindu-ne la "luxul" si "salariile" acestora din diaspora; problema este ca au votat cei din afara: Toata tiganimea care a invadat Europa plecand din taramurile mioritice, cei care au dat in cap si au facut bani pe spinarea altora, celor carora nu le pasa cum e Romania nici acum, nici cum va fi peste 5 ani.

Crynoww: sunt satul de pusti ca tine, care nu pot evita o astfel de cacofonie mica folosind virgula. Toate cacofoniile pot fi evitate - mai putin trei, exceptiile - asta ca o mica deraiere de la subiect. Ne numesti "mari intelectuali" sarcastic, bineinteles, cu ce drept? Nu cred ca exista cineva in acest topic care sa aiva o "Viata Politica", asta insemnand, cu generozitate, sa faca parte dintr-un partid politic. Ca sa te parafrazez: Vai de tine!

Link to comment
Share on other sites

Toata tiganimea care a invadat Europa plecand din taramurile mioritice, cei care au dat in cap si au facut bani pe spinarea altora, celor carora nu le pasa cum e Romania nici acum, nici cum va fi peste 5 ani.

Hai sa generalizam ca doar la asta ne pricepem cel mai bine (ca romani) , inloc sa fim obiectivi. Eu nu ma mai bat cu morile de vant. Mi-am spalat mainile .

Si ca sa-mi fac iesirea cu surle si trambite... :

Link to comment
Share on other sites

deci ce prost e Geoana asta.. el il acuza de frauda pe Basescu, dar tocmai PSD a facut acest lucru.. cum?

1. PSD+PC = Geoana + Voiculescu

Antena 3, care e a lui Voiculescu a fost mai multe emisiuni prin care il atacau pe Basescu.. exista o lege care interzice acest lucru.. chiar vroiam sa zic acest lucru, dar nu eram sigur

2. frauda nu a fost depusa de catre Geoana ci de altcineva

(2) Cererea de anulare a alegerilor se poate face de partidele si candidatii care au participat la alegeri, in termen de cel mult 3 zile de la inchiderea votarii; cererea trebuie motivata si insotita de dovezile pe care se intemeiaza - binenteles, care nu exista

(3) Cererea poate fi admisa numai daca cel care a sesizat nu este implicat in producerea fraudei =))

(4) Solutionarea cererii de catre Curtea Constitutionala se face pana la data prevazuta de lege pentru aducerea la cunostinta publica a rezultatului alegerilor.

p.s. superstar ala e ziarul lui Patriciu.. nu ma impresioneaza..

Link to comment
Share on other sites

Crynoww: sunt satul de pusti ca tine, care nu pot evita o astfel de cacofonie mica folosind virgula. Toate cacofoniile pot fi evitate - mai putin trei, exceptiile - asta ca o mica deraiere de la subiect. Ne numesti "mari intelectuali" sarcastic, bineinteles, cu ce drept? Nu cred ca exista cineva in acest topic care sa aiva o "Viata Politica", asta insemnand, cu generozitate, sa faca parte dintr-un partid politic. Ca sa te parafrazez: Vai de tine!

AHAHAHAHHAHA Eu pusti? Tu mucea!

Daca la atat te rezumi, in a trage concluzii dupa o cacofonie, ESTI MARE OM BA BAIATULE. Esti fan comunistilor si asta spune multe, prostule :)). Nici nu am dat nume si te-ai simtit, brava! Hai ca mi-ai ocupat 2 minute din viata si imi pare rau.

Te pup, ca si pe toti comunistii de altfel.

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Crynoww: sunt satul de pusti ca tine, care nu pot evita o astfel de cacofonie mica folosind virgula. Toate cacofoniile pot fi evitate - mai putin trei, exceptiile - asta ca o mica deraiere de la subiect. Ne numesti "mari intelectuali" sarcastic, bineinteles, cu ce drept? Nu cred ca exista cineva in acest topic care sa aiva o "Viata Politica", asta insemnand, cu generozitate, sa faca parte dintr-un partid politic. Ca sa te parafrazez: Vai de tine!

CACACOCOFONIA E IMAGINARA

NU MUSCA DIN CAL CA TE INDOAIE

Link to comment
Share on other sites

AHAHAHAHHAHA Eu pusti? Tu mucea!

Daca la atat te rezumi, in a trage concluzii dupa o cacofonie, ESTI MARE OM BA BAIATULE. Esti fan comunistilor si asta spune multe, prostule :)). Nici nu am dat nume si te-ai simtit, brava! Hai ca mi-ai ocupat 2 minute din viata si imi pare rau.

Te pup, ca si pe toti comunistii de altfel.

:tiphat:

Du-te tare, amice! Degeaba ai anii, daca n-ai neuronii. Degeaba ai neuronii, daca ii tii in somaj. Degeaba ai mentalitatea de anti-comunist, daca, fara sa iti dai seama, te numeri printre ei.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...