Jump to content
Mihnea

Bute v`a incasa 900.000$

Recommended Posts

Pugilistul mexican Librado Andrade a declarat, duminica dimineata, ca romanul Lucian Bute a meritat victoria in meciul in care s-a pus in joc titlul mondial la categoria supermijlocie, versiunea IBF.

"Lucian Bute a facut un meci remarcabil, a lovit de la bun inceput si a meritat aceasta victorie. Este un boxer talentat", a afirmat Andrade.

"Bute expeditiv", a titrat Le Journal de Quebec. "Bute a fost repede rasplatit, l-a trimis imediat pe Andrade in lumea viselor. A fost o seara memorabila, Bute si-a pastrat coroana. A fost cireasa de pe tort. Bu-te, Bu-te, a scandat audiența, incantata. A fost o noapte perfecta", a scris sursa citata.

"Bute e Mister KO", a titrat ziarul 24 Heures din Montreal.

"Bute incanta publicul printr-un KO", a comentat televiziunea canadiana CBC. "Bute a dat raspunsul perfect tutror criticilor. A fost una dintre cele mai frumoase lupte. Bute a celebrat catarat pe corzile ringului, in delirul celor 16.000 de spectatori. Bute e campionul din Quebec!". La Presse a comentat: "De aceasta data, Bute n-a mai facut nicio greseala".

"Bute n-a ratat sansa si l-a executat rapid pe Andrade. Campion, acum fara nicio controversa", a notat publicatția canadiana. "Bute isi pastreaza centura", a titrat Le Journal de Montreal. "Bute a atacat din start, spre deliciul publicului, care i-a scandat incontinuu numele. Andrade a fost trimis la podea. Cazul e clasat. Strigate de bucurie pentru Bute. Emoționant!".

Bute a fost aclamat de 16 473 de spectatori si va incasa 900.000 de dolari, adica 75 la suta din cea mai mare bursa pusa in joc in istoria boxului din Quebec, 1,2 milioane de dolari. Librado Andrade ar urma sa primeasca 300.000 de dolari.

Sursa: Sport.ro

Link to comment

Bute isi merita banii si faima. ;)

A muncit sa ajunga aici. Bravo lui :tiphat: . Ma bucur ca avem si noi cativa sportivi cu care ne putem lauda in lume.

Avem cam degeaba , cei din Franta au scris in ziar ca este canadian , si multi zic ca este canadian ! :(

+1

hackerr o lua bute bani, da tu nu iei 10 la romana :)

ont: dupa fapta si rasplata.

Gresala mea ! Se poate un moderator sa modifice va rog ?!

Link to comment

6-8 ore de antrenament zilnic , disciplina mentala si fizica timp de o viata . Si toate sacrificiile care le-a facut eu cred ca valoreaza mai mult de 900.000$ , parerea mea . Plus sa iti "iei bataie" pentru divertisment . Pentru ca pana la urma desi e un sport , scopul lui e sa ne "distreze pe noi" .

Link to comment

Acum toti cu bravo bute.

In topicul de sportivul anului 2009 mai toti l-ati votat pe dragulescu eu l-am votat pe bute.

Ce a facut Dragulescu fata de Bute in anul 2009?

Nu zic ca nu e un sprtiv bun, dar Bute este peste el in acest an.

Dragulesu a castiga anul asta cel putin 5 medalii , iar Bute a castigat un meci. Desigur nu'l contest pe Bute stiu cat de greu e boxul ..nu greu foarte greu ..mai ales cand nu te ajuta nimeni dar Dragulescu merita resectul romanilor .

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...