Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

vdragosh

Season2 Beta Online

Recommended Posts

In privinta RR DB ..acest aspect e doar unul din cele mai putin importante in momentul de fata :) deocamdata trebuie sa ne asiguram ca versiunea este stabila si majoritatea bug-urilor vor fi rezolvate

Si eu am dorit la un moment dat m-am gandit ca regulamentul ar mai putea fi simplificat ..dar nu cred ca este locul si momentul ..si nici jucatorii nu sunt pregatiti pentru acest pas

Link to comment
Share on other sites

De ce vreti de la 0? de ciuda ca altii au apucat sa dea 10-15 rr-uri peste voi? sau... de ce?

In sfarsit o sa am infinity arrow, pentru mine S2 a fost o veste foarte buna, si cred ca si pentru dl-i (fire scream-ul).

Intrebare (care aveti idee): skill-ul de infinity arrow era pe arc? sau trebuia gasit orb? ca nu mai tin minte

am intrat eu pe elf, nu am stat sa verific daca i de la arc dar aveam skilu deja activat. din cate am citit se activeaza cand faci questul de 150 automat

Link to comment
Share on other sites

De ce vreti de la 0? de ciuda ca altii au apucat sa dea 10-15 rr-uri peste voi? sau... de ce?

In sfarsit o sa am infinity arrow, pentru mine S2 a fost o veste foarte buna, si cred ca si pentru dl-i (fire scream-ul).

Intrebare (care aveti idee): skill-ul de infinity arrow era pe arc? sau trebuia gasit orb? ca nu mai tin minte :D

din cate stiu infinity arrow iti apare dupa ce faci questu de muse elf:) cel putin pe s3 parca asa era

Link to comment
Share on other sites

1. daca contul ii conectat pe s1 pot sa ma conectez si pe s2 ?

2. cam cat este exp ? ca si pe s1.

1. Da. Am copiat baza de date de pe S1 pe S2. NU este nici o legatura intre ele. Acum sunt baze de date independente .

2. Cam la fel

da si eu am o intrebare: am inteles ca poti sa intri cu contul de pe s1 pe s2 . Cum e exp-ul acolo acum? poti sta sa faci exp acolo cu caracterul si sa ramana lvl-ul ? sau nu se salveaza? Nu am descarcat jocul inca de aceea intreb.

Da. Am copiat baza de date de pe S1 pe S2. NU este nici o legatura intre ele. Acum sunt baze de date independente .

daca omori phono, le pica itemele :)

si wings si rings si set tot :))

fixed

Salut. De ce nu incercati un beta de s4 sau s5 sa fie pus la punct cateva luni si apoi sa`i dati drumu de la 0, fara transfer de conturi si reguli sa fie doar cea cu limbajul, asa cum era pe beta? Asa ar fi mult mai multi jucatori buni si mai putini nobi si nu ar mai pleca lumea pe alte servere sa vada aripi lvl 3.

Parerea mea este ca odata ce se schimba versiunea, indiferent care va fi, trebuie sa se dea rr bd.

pentru ca au acea fereastra de chat ciudata care ar cam incurca stilul LM ( regulament + poze (dovezi) ...)

poi si nu risc sa pierd contul ? :D

Da. Am copiat baza de date de pe S1 pe S2. NU este nici o legatura intre ele. Acum sunt baze de date independente .

am intrat eu pe elf, nu am stat sa verific daca i de la arc dar aveam skilu deja activat. din cate am citit se activeaza cand faci questul de 150 automat

Infinity Arrow se activeaza la quest-ul lui Marlon.

Link to comment
Share on other sites

In februarie-martie, da. Atunci se mai linistesc lucrurile. Cand a inceput S1 99% din spoturi erau ocupate (exceptand arena) si daca te duceai cu afk-ul, de abia daca gaseai 1-2 spoturi cu afk-isti.

Inteleg ca suntem in comunitatea "linkMANIA", dar nici chiar asa.

Cat crezi ca va dura pana se pune la punct acest server? Crezi ca intr-o luna se rezolva totul ca sa se inceapa din ianuarie? Eu cred ca va dura cel putin 2-3 luni pentru a fi setat ca la carte. Cred ca in februarie-martie vom juca pe oficial.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca momentan este deschis doar pentru a se testa toate hartile, dupa aceea va fi exact ca si aici, cel putin asa este LOT peste tot.

cand detii castelu', ca gm, daca te duci in lot ai acolo o optiune - allow nonally members to join lot, pe care daca o bifezi - poate intra oricine

Link to comment
Share on other sites

GUI nu merge..

dc drq vreti rr la db ...ca nu vei veti pierde noptile...tot cei cu multe rr le vor pierde dinnou:|si veti mai astepta mult itmp pana vor da dinnou rr sa tina spoturi..tot ei...nu voi...ca voi nu ati fost in stare sa dati rr nici pana acum...ce credeti ca dupa RR db veti fi pe 1 in top?:| nici gand...

Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg de ce sa nu se simplifice regulamentul? nu sunt pregatiti playerii pentru acest pas? cine e in masura sa decida daca sunt sau nu pregatiti pentru schimbarea asta? vi se par normale suspendurile astea asa de grase? pentru ca ai uitat pc-ul deschis de 2 ori sa stai pe bara 10 zile?

este lasat loc de interpretari, si asta nu e bine. pedepsele ar fi bine sa fie fixe, fara loc de interpretari si micsorate bineinteles.

Link to comment
Share on other sites

Nu va mai certati atata, si ziceti-mi ce autoclicker merge si pe S2 :))

Ceva gen clicker GUI (eu il foloseam pe agility elf)

Daca vreti rr db, mergeti fratilor pe alt server. Dati voi 15rr+ cu un elf si apoi sa mai comentati ca vreti "de la 0"

Link to comment
Share on other sites

1. Cine testeaza experienta ?

2. Cine testeaza experienta in party cu caractere cu lvl apropiat?

- 2 caractere diferite sau nu

- 3 caractere din care cel putin 2 sunt la fel

- 4 caractere din care cel putin 2 sunt la fel

- 5 caractere din care cel putin 2 sunt la fel

- 3 caractere diferite

- 4 caractere diferite

- 5 caractere diferite

De preferat sa se testeze pe un spot mediu pentru ca experianta sa nu depaseasca 32767 si sa vedeti valori ciudate

3. Cine testeaza experienta in party cu caractere cu lvl cat mai diferit ?

....

4. cine testeaza lvl de gap ?

Link to comment
Share on other sites

cine testeazaa skilurile??

merge infinity arow :hello:

merge FireScream atata vreme cat nuu ai calu pus pe tine :dance:

un clikar pt dl/elf? a gasit cineva :whistle:

#edit

cu crywolf?? ca nu l am vazut cand am apasat M, bine nici comanda de move nu am incercat.

Link to comment
Share on other sites

cine testeazaa skilurile??

merge infinity arow :hello:

merge FireScream atata vreme cat nuu ai calu pus pe tine :dance:

un clikar pt dl/elf? a gasit cineva :whistle:

#edit

cu crywolf?? ca nu l am vazut cand am apasat M, bine nici comanda de move nu am incercat.

asta caut si eu, un clicker de dl/ agility elf/ mg pe str si nu gasesc

Link to comment
Share on other sites

app despre gui

incercati varianta 1.4.x este posibil sa mearga

:D

tot cu probleme 1.4., prea frumos sa-l lasi sa adune numa jwl si zen si exc/anc sau ce vrei tu :P

la invazii vor cadea iteme de 380? daca ne da joh si kanturu asa ar trebui, super tare :P

eu abia astept mutarea :)

Link to comment
Share on other sites

1. Cine testeaza experienta ?

2. Cine testeaza experienta in party cu caractere cu lvl apropiat?

- 2 caractere diferite sau nu

- 3 caractere din care cel putin 2 sunt la fel

- 4 caractere din care cel putin 2 sunt la fel

- 5 caractere din care cel putin 2 sunt la fel

- 3 caractere diferite

- 4 caractere diferite

- 5 caractere diferite

De preferat sa se testeze pe un spot mediu pentru ca experianta sa nu depaseasca 32767 si sa vedeti valori ciudate

3. Cine testeaza experienta in party cu caractere cu lvl cat mai diferit ?

....

4. cine testeaza lvl de gap ?

XP in party arena la gigas golem.

sm 324

bk 360

dl 395

mg 309

elf 375

cel mai mic ia intre 16 si 22k xp iar cel mai mare ia intre 19-27k xp.

sm 324

bk 360

dl 395

mg 309

cel mai mic ia intre 13-18k xp iar cel mai mare ia intre 17-24k xp

sm 324

bk 360

mg 309

cel mai mic ia 13-19k xp iar cel mai mare 18-22k xp

dl 395

dl 324

cel mai mic ia intre 14-17k si cel mai mare intre 16-21k xp

mg 310

singur ia intre 31-45k xp

dl 395

singur ia intre 30-40k xp

dl 395

dl 324

mg 309

cel mai mic ia 13-18k cel mai mare ia 16-19k

dl 395

dl 324

mg 309

bk 360

cel mai mic ia 15-18k xp cel mai mare ia 18-20k xp

dl 395

dl 324

mg 309

bk 360

sm 380

cel mai mic ia 13-20k xp cel mai mare ia 19-25k xp.

eu spun ca xp-ul e setat super bine asa.

am testat si GAP-ul in kanturu1. 169 de lvl diferenta intre cel mai mic si cel mai mare.

elf 226

mg 310

bk 360

dl 395

dl-ul ia intre 7-10k xp iar elful ia intre 4-5k

dl 395

singur ia intre 8-9k xp

elf 226

singur ia intre 10-14k xp

LE:

sm 386

bk 360

elf 378

16-20 k ia cel mai mic si cel mai mare ia 16-23

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...