Jump to content
Lancelot

Noul tip de rasism

Recommended Posts

' date='Jan 8 2010, 23:17' post='4623952']

nu stiu de ce va dati cu parerea daca nu stiti.. Maroc, Tunisia si Egipt in curs de dezvoltare? tu cred ca glumesti..

am fost in Egipt in octombrie si am ramas socat de ce-am vazut acolo (am crezut ca arabii sunt mai altfel).. mizerie peste tot, blocuri si case care arata ca si cele din Bucuresti in anii 70, oameni nesimtiti si insistenti, nu au grija de monumentele lor samd.. au foarte mare noroc cu investitorii straini, care conduc constructiile in Egipt.. si-au construit o droaie de hoteluri luxoase, binenteles in stilul de acolo si asta i-a ajutat pe egipteni sa-si dezvolta turismul.. binenteles si cu ajutorul marilor agentii de turism ca si TEZ Tour, care aduc in fiecare an o droaie de oameni acolo, in special rusi.. faza proasta e ca egiptenii nu profita de banii proveniti din turism cred ca aproape deloc..

va zic eu de ce.. atata timp cat la ei va exista o dictatura (Mombarak presedinte din 1981, iar acum vrea sa-l puna pe fiu-sau) nu se va face mare lucru.. asa am fost si noi pe timpul lui Ceausescu, dar nu recunoaste nimeni acest lucru.. intr-o zi oamenii se vor trezi si va muri acea dictatura.. nimeni din afara nu se poate implica pentru ca dupaia striga alte tari.. aici ma refer strict la conducere nu la donatii..

de aceea eu ii inteleg pe africani (in majoritatea tarilor africare exista o dictatura).. ei sunt mai slabi pentru ca sunt amenintati cu arme.. li s-a luat aproape totul.. la 6 secunde moare cate un copil de subnutritie in Africa iar voi credeti ca aveti dreptul sa-i judecati? daca ati fi voi in locul lor? daca v-ati fi nascut negri si mai ales in Africa?

noroc ca mai sunt cautatorii de talente de la marele echipe din Europa care gasesc jucatori mari in Africa si-i aduc in Europa..

p.s. eu donez in fiecare luna pentru doi copii din Africa.. ca sa nu moara de foame.. cine stie, poate unul dintre ei va ajunge fotbalist mare..

nu ne-am lasat cuceriti si exploatati? dar noi romanii ce am facut si cu URSS si cu Germania nazista?

la ultimul alineat iti dau dreptate, dar nu trebuie s-o spui cu superioritate.. deocamdata n-ai trait sau nici macar n-ai fost acolo ca sa-ti dai cu parerea.. asa din spatele calculatorului, de la mii de km departare e usor..

Musulmanii sunt in dicataturi de cand exista pe planeta asta. De ce se arunca in aer acum prin Europa?Aici numai e dictatura...

Ma refeream la exploatarea de catre alta rasa...Au reusit arabii, negrii sau alti urati sa cucereasca toata europa?

Link to comment
Share on other sites

Musulmanii sunt in dicataturi de cand exista pe planeta asta. De ce se arunca in aer acum prin Europa?Aici numai e dictatura...

Ma refeream la exploatarea de catre alta rasa...Au reusit arabii, negrii sau alti urati sa cucereasca toata europa?

...vrei sa fiu sincer si sa-ti spun ca Asiaticii ar cucerii Europa la orice ora? Viata nu se rezuma numai la a subjuga si/sau suprima rasele inferioare, ci la a le ajuta sa ajunga la un nivel apropriat de civilizatie, la a cunoaste culturi, la a infrumuseta planeta pe care traim.

Link to comment
Share on other sites

Asa cum probabil stiti..in land of choice adica SUA s-a dezvoltat destul de puternic in ultimul an un nou tip de rasism..rasismul negrilor against white ppls...Exemplele sunt multiple si indiscutabile..:) cam in tot ceea ce inseamna activitate in care oamenii de culoare exceleza..albii sunt marginalizati sau dati la o parte :) nu nu e doar o impresie..sunt cifre si statistici care vorbesc despre asta..

Ce parere aveti? ne asteapta un viitor in care albii vor decadea din rolul de conducatori de slave ship?:D

PS un exemplu asa light si aiurea :))

Traiesc momentan intr-o tara in care chestia asta se vede foarte bine si de cand am venit aici sincer am devenit rasist, eu care inainte eram total impotriva rasismului.

Nu e voie sa vorbesti ceva de un negru ca faci discriminare da negru poate sa te scuipe si in gura daca vrea. Daca e vorba de o crima , 80% ii facuta de un negru. Au tupeu, pretentii si sunt jegosi la propriu si figurat. Si nu le place munca :)) . Prima oara cand am venit aici ma imprietenisem cu cativa si am inceput sa zic "nigger" in stanga si in draapta ca mai apoi sa aflu ca n-ar trebui sa zic nici in soapta acest cuvant . Nu am avut nici un incident inca, dar daca mai creste mult ura asta in mine pentru ei , nu se stie :)) . Mentionez ca nu generalizez aceste parere despre ei ca sunt unii cu care nu am nici o treaba dar intradevar sunt o "pata neagra" in multe societati.

Daca toti si-ar vedea de treaba nu as avea nimic impotriva nimanui. Si nici macar nu zic ca toate aceste chestii sunt facute de astia mai tineri ci pana si negrii de varste de 30- 40+ la fel sunt. II vad in atobuz ca se pun pe un scaun si pe scaunul alaturat isi pun geanta si vad ca mai sunt oameni care vor sa stea jos ca sunt obositi si uneori chiar le zic pe fata "bai frate ia-ti geanta si lasa-ma sa stau" dar au un nivel de ignoranta atat de crescut incat nici macar nu ii baga in seama, jur, stai si se uita pe geam si se fac ca nu aud, de iti vine sa le spargi capu cu ceva :banghead:.

Na ca m-am eliberat si de asta , poate macar aici nu ma acuza cineva de rasism :hair::))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...