Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Tsu_Xing

O mica.. mare pb cu noile tarcuri de "bk"

Recommended Posts

Cand vor fi mai multi in acel tarc pe strength, nu vor mai fi asezati "aiurea" mobii, deoarece va avea cine sa-i omoare. De moment cum nu are cine sa-i omoare si trebuie sa fugi dupa ei, la fel era si pe 97d cand era tarcul gol.

Link to comment
Share on other sites

In principiu nu sunt de acord cu nici o modificare a serverului fata de cum s-a inceput data base-ul. Trebuie sa fie pentru toti la fel.

Acum, bk-ii dl-ii cu 2-3 care ar fi putut tine un punctiform, sa creasca si ei cat de cat decent cum au facut altii, sunt nevoiti ori sa se chinuie in tark de bk, unde nu vor apuca mare lucru de cei mari, ori sa stea la milogeala dupa party, sunt practic limitati.

Daca ni se explica utilitatea tarkurilor de bk si cum ajuta ele toti playerii in acest moment, atunci poate imi schimb parerea.

Atentie explicatia sa tina cont si de cei cu rr mai putine ( cei mai numerosi dealtfel ).

Link to comment
Share on other sites

Pb este urmatoarea, DL-ul, ca sa atace un monstru, adica sa foloseasca un skill, trb ca acel monstru sa fie unde are cursorul DL-ul ( asta daca nu foloseste skilul de cal si ataca odata la 10 secunde), pe cand elf, mg, bk ataca continuu, fie ca este sau nu un monstru in directia cursorului, deci... DL-ul nu o sa prinda nimic in viitor cand o sa se faca 1HK sau oricum, o sa fie in dezavantaj. Scoaterea tuturor punctiformelor a fost o greseala.

dl-ul poate creste foarte bine intr-un tarc. o sa creasca bine si pe tarcul de bk dar abea atunci cand acesta va fi si populat. oricum dl-ul da onehit muult mai repede decat un bk.

In momentul de fata nu sunt bk care sa dea 1hk, in momentul de fata cu tarcurile de bk, dl'ul este avantajat pentru ca are un fel de es daca pune clikerul potrivit. Actualul format avantajeaza dl, in viitor un dl nu va lua d/c la full agl, bk, elf si mg vor lua.

Exista multe puncte de vedere, din fiecare altcineva iese altcumva in avantaj sau nu.

Ca o paranteza cei mai mari dl care sunt acum pe data base nici nu mai trag pe punctiforme, sunt mai mereu in tarcuri de gigas sau fire golem.

bk nu ia d/c nici la 32767 agility. mg pe twist n-am testat. mi-a scapat asta din vedere

Tarcurile de bk nu fac ambele nici cat 1 spot punctiform .

Am 7 rr si am facut juma de lvl in 3 ore fara sa exagerez ... si asta alergand de colo colo .:|

geo tarcurile de bk isi vor vedea utilitatea abea cand vor fi populate. si pe 97 se strangeau mobii in extremitatile tarcului de bk cand nu prea era lume in tarc. este bine cum e acum. in viitor vor fi utile aceste tarcuri de bk. will see :)

asta era de stiut ca nu fac , pe punct stai fara sa faci nimic si vine exp :))) ... aici mai trebuie putin joc de glesne , dar oricum tarcurile sunt nasole rau .... cel putin monstrii cum sunt asezati ....

exact asa erau si pe 97 numai ca pe 97 erau mobii diferiti si tarcurile erau populate.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

Rashta tark de bk pe linkmania e o tarditie .... si incet incet o sa se duca si lumea in el

si dupa cum se bate lumea cu pumnu in piept asta e S1 nicidecum 97D,de ce trebuie sa fie ca pe 97D?de ce nu au ramas punctiforme?eu am bk 1 rr,la 2 rr cu elf puteam tine punct..acum astept sa fac 8-9 rr sa dau in tarc??

de ce sa dau in tarc atata timp cat toti bk`ii ai mari au crescut pe punctiforme??

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

Sa cresti in party cu cineva ai incercat? Prin kalima :) sau chiar in tarc arena.

de ce sa cresc eu in party cand altii au dat pe punct?

de ce s`a aprobat fulger sugestia la primele 5 PRO?

de ce se ajunge la 97D cand v`ati batut cu pumnul in piept ca e S1,e altceva?

Link to comment
Share on other sites

de ce sa cresc eu in party cand altii au dat pe punct?

de ce s`a aprobat fulger sugestia la primele 5 PRO?

de ce se ajunge la 97D cand v`ati batut cu pumnul in piept ca e S1,e altceva?

Cam ai dreptate, altii au crescut pe punctiforme bine-mersi, si acum sunt destul de maricei incat sa nu le mai trebuiasca spoturi punctiforme, pe cand cei mici...eh. Dar ma rog, se incearca echilibrarea serverului cumva, de-asta am aprobat si noi tarcul de bk.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

Cam ai dreptate, altii au crescut pe punctiforme bine-mersi, si acum sunt destul de maricei incat sa nu le mai trebuiasca spoturi punctiforme, pe cand cei mici...eh. Dar ma rog, se incearca echilibrarea serverului cumva, de-asta am aprobat si noi tarcul de bk.

nu am nimic impotriva tarcului de bk..dar nu acum...sunt prea putini care pot bate acolo si nici ei nu stau acolo..dupa cum observi bk`ii is peste tot in tarcurile mari din arena..si toti sm`ii in kalima...tarcu de bk e liber zi noapte

parerea mea e ca ar trebui revenit la punctiforme cel putin 2 luni pana mai creste lumea

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

nu am nimic impotriva tarcului de bk..dar nu acum...sunt prea putini care pot bate acolo si nici ei nu stau acolo..dupa cum observi bk`ii is peste tot in tarcurile mari din arena..si toti sm`ii in kalima...tarcu de bk e liber zi noapte

parerea mea e ca ar trebui revenit la punctiforme cel putin 2 luni pana mai creste lumea

:tiphat:

vezi ce inseamna sa nu stai cu ficatu in mana si cafeaua in gura cand ai ocazia =) ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

Nu cred ca s-ar putea face lucrul asta. Adica, o modificare ramane gata facuta, nu se revine la schimbarea ei vreau sa zic. :) Ar fi multe de spus, dar ne rezumam doar la atat. ^^

o modificare facuta la cererea "Celor 5...." :blink:

vezi ce inseamna sa nu stai cu ficatu in mana si cafeaua in gura cand ai ocazia =) ?

True...true...dar oricum nu mi se pare corect

Link to comment
Share on other sites

de ce sa se scoata tarcurile de bk?

de ce sa nu se puna inca 2-3-4 punctiforme mici? oamenii deja au inceput sa nu mai creasca prin lt1-2-3-4, prin dungeon sau prin devias. de ce nu se scot mobii de acolo pentru a putea face alte spoturi unde chiar e nevoie? (asta in cazul in care s-a ajuns la numarul maxim de mobi)

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca s-ar putea face lucrul asta. Adica, o modificare ramane gata facuta, nu se revine la schimbarea ei vreau sa zic. :) Ar fi multe de spus, dar ne rezumam doar la atat. ^^

Vrei sa zici ca prin modificarea modificarii s-ar recunoaste greseala facuta ....na ca am spos-o eu :P

Link to comment
Share on other sites

Guest kaliman12

scoateti regula asta cu tarkuri de bk.. elf si mg str.....bagatio peste 2-3 luni.. pina mai scoatem si noi capu la suprafatza....ati facut avantaje..la maxim 5.6 bkii care sint mari..rstu tot cu ia-ma nene la party stau

ca singuri nu pot da acolo

Si acei bkii care sint mari.. ocupa alte tarcuri ..altele decit cele de bk...

Link to comment
Share on other sites

Guest Rashta

scoateti regula asta cu tarkuri de bk.. elf si mg str.....bagatio peste 2-3 luni.. pina mai scoatem si noi capu la suprafatza....ati facut avantaje..la maxim 5.6 bkii care sint mari..rstu tot cu ia-ma nene la party stau

ca singuri nu pot da acolo

Si acei bkii care sint mari.. ocupa alte tarcuri ..altele decit cele de bk...

Total de acord cu tine!

:tiphat:

Link to comment
Share on other sites

ca sm-ul e varza rau si creste f greu saracu :))

E nasol cu tarcul momentan ca nu sta nimeni in el si ca sa apara mobii intr-o parte trb sa-i omori in cealalta parte a tarcului, in viitor o sa fie mai ok din acest punct de vedere. Nu stiu ce sa zic, azi am testat putin tarcul de bk si desi era gol, deci toti mobii erau ai mei si le dadeam 2 lovituri max ( am jucat pe un bk) mergea mai bine parca, la fire golemi o.O

Si totusi nu vad ca DL sa fie dezavantajat .

Adevarat ca la unele aspecte e dezavntajat .. dar la altele este avantajat .

Link to comment
Share on other sites

dl are un avantaj foarte mare ca undeva pe la 12 rr incepe sa dea 1hit la mobi. eu acum dau undeva la 5-8 hit-uri pana sa omor un mob la fire golem. dl-ul de 10 rr da 2-3 hit-uri :) cine e mai in dezavantaj acum?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...