Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lancelot

Salut

Recommended Posts

raspunde-mi si mie la problema asta lance

Tu cred ca nu intelegi ca singurul motiv pentru care mai jucati in continuare este faptul ca aveti ip dinamic :dooh: Crezi ca intereseaza pe cineva ce ii convine unui cheater sau nu? Ziceti saru'mana RDS si nu mai veniti cu pretentii....

Link to comment
Share on other sites

parca va ludati ca aveti cele mai stabile fisiere de server, acum se vede ce bine a fost pus la punct serverul si cata grije are de el ca dea trebuie sa se dea roll back infine bafta cu serverele voastre si mai laudati-va ce buni sunteti :banghead::banghead::banghead: :clap:

decat rollback si 0 mai bine sa inchida serverul d mu ca nu au nici o treaba nici unul din staff acum se vede cel mai bine cat de buni sunt ca nici deupa o luna de functionare nu ruleaza calumea

cu tine Einstein ne vedem intr-o saptamana

Chiar nu vreti sa intelegeti nu? tot timpul cu voi numai asa se poate...

Alte posturi in care voi va certati pe variantele rr db /roll back vor fi sanctionate cu suspend.

Ca de obicei ..circ si paine

Link to comment
Share on other sites

Pentru a evita problemele de acest gen scoateti permisiunile de la exdb,lasati permisiuni doar pentru updatarea tabelului Guild din database MuOnline ...

Link to comment
Share on other sites

imi e cam mila pentru toti maniaci care au dormit in mu cu tel la cap :)

deasta tre sa jucati am 4fun usor usor..

Mai bn rr db , decat rollback 17 aprilie :|

sunt de acord....17 aprilie:|...de ce nu sa salvat mai des?asta e intrebarea....de aproape o luna.....

Link to comment
Share on other sites

decat de la 0 mai bine rollback ;)

lance si cei ce au luat 99 pt dupe ce fac li se sterge conturile ce leau facut dupa data de 17 ? adio caractere pt ei ? adika adio tot?ca si cum ar juca de la 0 din nou ?

Link to comment
Share on other sites

Imagine IPB

asta e Lance

pacat ca nu se face un backup macar la 3 zile, stiu ce inseamna, resurse hard etc

asa la 3 saptamani deja in urma chiar e urat pentru cei care s-au chinuit atata - ptr unii 3 saptamani ziua si noaptea

eu m-am apucat cam in aceea perioada asa ca nu am sa sufar prea mult cu un char la lvl 200+ dar cei care au rr si cei care s-au chinuit sa treaca de 350+ cand stai cateva ore ptr un lvl ei ar trebui sa isi spuna opinia

.... parerea mea

Link to comment
Share on other sites

cu tine Einstein ne vedem intr-o saptamana

Chiar nu vreti sa intelegeti nu? tot timpul cu voi numai asa se poate...

Alte posturi in care voi va certati pe variantele rr db /roll back vor fi sanctionate cu suspend.

Ca de obicei ..circ si paine

Hai sa fim seriosi :nanana: =)) :violent:

Link to comment
Share on other sites

E nasoala problema sa intelegem nu ?

Parerea mea : roll back la datade 17 aprilie este ca si un reset de la 0 pentru 3 sferturi din jucatori, iar daca se da totusi roll back cu back-up -ul din 17 aprilie si patim aceeasi chestie peste o luna ?

Ma tem ca back-up-ul din 17 aprilie sa nu contina deja aceste bug si nu e de dorit sa se intample iar.

Eu sunt pentru reset la DB, dar de acum incolo sa se faca back -up mai des, macar la o saptamana, opriti serverul o ora si copiati baza de date in alta parte.

Imi pare rau pt. cei care au muncit mult sa faca lvl si invazii si eu am tras destul in ultima vreme, dar nu cred ca roll back de acum 3 saptamani e solutia optima si in plus de asta nu se stie cat de sigura este.

Link to comment
Share on other sites

inceput de srw :

01:04:2009

baza de date salvata pe 17:04:2009

suntem pe 08:05:2009

total de zile de cand versiunea este oficiala este 38 de zile

Asta inseamna ca doar 17 zile s ar pastra si 21 s ar arunca la gunoi.. voi credeti ca este echitabil ?

Toti cei ce au jucat nonstop vor juca asemeni ca si pana acum iar acel avans pe care il au in momentul de fata il vor avea si pe viitor asta nu e problema principala.

21 de zile inseamna 3 saptamani de nopti muncite poate nu pt levele, poate pt invazii trade uri si asmd..

din orice greseala fiecare invata, e dureros cand se intampla astfel de erori insa din ele invatam, si sunt sigur ca pe viitor se va asigura un save DB la un 12 ore maxim, eu imi faceam griji pt manusile Huri + LK Dsr ce le am luat astazi.. insa de pe 17 aprilie ? ce roll over sa mai faci, sa lasi conturi resetate la 350 low level simai putin sa aiba un avantaj de 2 k puncte este totusi un avantaj enorm si ii duce aproape de cei ce au stat la ultimile 50 de levele aproape 2 saptamani nonstop..

Un RR DB fara suparare eu cred ca ar fi solutia de baza ce ar trebui aplicata , nu mai dati vina pe razvan ca nici el nu sa asteptat de la asa ceva fiti siguri.

Voi astepta decizia adminilor si sper ca se va rula la un xp constant tot posibilul DB ului viitor, :nanana:

Cu cat o decizie mai rapida cu atat nervi mai putini si playeri pierduti, toti cei ce au jucat vor juca daca asa se va decide ;)

Spor si la mai mare.. mai mare GRIJA :D

Link to comment
Share on other sites

hmm cam nasol cu rollback sau cu rr la db ...adica am jucat pana acum degeaba si ce inseamna asta 1 la mana am pierdut o gramada de timp (eu mor cand pierd timpu degeaba) 2 ne-am bucurat degeaba de iteme ....plus plus ... asa ca cel mai bine e sa se rezolve problema ...stiti voi cum ...daca nu merge cel mai corect din punctul meu e sa lasati asa ....

PS in cazul unui rollback cu parere de rau bye bye linkmania o sa plece cam multi ca de a venit vara si merge :beer: :beer: :beer: asa ca de ... daca nu va pasa ca pleaca lumea ... macar ganditiva la timpul pierdut,nervii, "curentu" cum zicea unu :> e.t.c

Link to comment
Share on other sites

lancelot 17 aprilie sau facut multe conturi de atunci printre care si contul meu si se sterge ... se sterg multe conturi mari ... linkmania pierde useri care nor sa mai joace pe langa ca linkmania e nici la jumate capaciteatea ei servaru plin .... lumea prefera rr bd decat rol back ... acest rol back e practic ca si un rr bd ... dati rr bd mai bine .... ar fi covenabil pt mai multi ca a pierdut totusi lumea zile si nopti sa joace pt ce pt ca intro zi in care nu se asteapta nimeni sa ii se stearga tot? ca sa gasit rezolvare la problema dupe? eu zic ca na fost o simpla problema tehnica.... deoaarece e ziua in care sa dupat PRIMUL JWL PE LINKMANIA .... eu unu mam asteptat la aceasta zi se rezolva azi un hack si maine merge altul ... in Mu hack nu poate fi oprit intodeauna se va gasi ceva deoarece e un joc jucat de multi oameni .... azi faci sa nu mearga 1 maine gasesti alta ce merge ... un rol back pt acele dupe ce nau reusit sa se stearga ? pt asta se da lance ? rol back ?

tu crezi ca rr db va fi o solutie? mai bine rollback decat rr db. cu rollback o sa se continue sa se joace, dar cu rr db astia care sunt in top si au stat on de le-au sarit capacele sa aiba rr, pot sa bag mana in foc ca nu vor continua sa joace.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...