Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Esc@pe'

Cu ce ocazie se da roll back?

Recommended Posts

Sper sa se remedieze problema caci ar fi pacat sa se dea roll cu 1 sapt sau eu stiu cat:( nu cred ca e asa grava situatia. Ar trebui sa luam o mica pauza si sa asteptam. Mai iesiti la un suc:P

Link to comment
Share on other sites

securizat?:)) hai sa te intreb ceva. Ce zici Zhyper e securizat? ca iti trimit o lista cu vreo 800 de conturi si dau si conturile mele pline FULL FO. securizat super tare nu exista sa sti asta. Orice e posibil. Dak prastia de colegul meu a spart cacatu ala de zhyper :))

sunt o multime de programe ce securizeaza serverele da un sarch pe google si ai sa vezi...acuma nu stiu ce foloseste linkmania ca nu ma intereseaza:D dar banuiesc ca e securizat calumea

Link to comment
Share on other sites

sunt o multime de programe ce securizeaza serverele da un sarch pe google si ai sa vezi...acuma nu stiu ce foloseste linkmania ca nu ma intereseaza:D dar banuiesc ca e securizat calumea

sytegate e cel mai bun parerea mea. Ai de muncit mult si sa sti multe sa reusesti:P.

Link to comment
Share on other sites

sytegate e cel mai bun parerea mea. Ai de muncit mult si sa sti multe sa reusesti:P.

am facut si eu servere de mu si asta e chestia cea mai grea...sa il securizezi calumea si sa faci bugurile...ca de dat drumu la un server oricine poate...dar multi nu inteleg cata munca se depunde pt un server reusit

Link to comment
Share on other sites

Bah va mai zic ceva : Clientul e Philipine 1.0 am impresia totusi ca au cumparat server original, foarte frumos si daca nu oricum solutie este. Stai linistiti degeaba ziceti rollback etc mai intai ganditiva baaa oare dau astia rollback dar se va mai intampla !?? de asta ziceam nare rost sa ne dam noi mari intelectuali daca nu e serverul nostru nu!?? ziceti bancuri cateva ore sau pana deseara si o sa aflam cand va fi srv On. :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Slym*®

Sytegate? =))

De ce faceti toti pe cunoscatorii, si pe coderii/programatorii?

Rollback-ul poate sa fie si in urma cu 1 luna, si cu 2, si cu 1 ora, si cu 5 minute, depinde cand a fost facut ultima oara un back-up la db.

Cat despre cei cu "securizarea" care folosesc "Sytegate". e Sygate, nu Sytegate. Ragezonistilor!

@Andronik, BAH, sincer, impusca-te cu presupunerile tale.

Link to comment
Share on other sites

Sytegate? =))

De ce faceti toti pe cunoscatorii, si pe coderii/programatorii?

Rollback-ul poate sa fie si in urma cu 1 luna, si cu 2, si cu 1 ora, si cu 5 minute, depinde cand a fost facut ultima oara un back-up la db.

Cat despre cei cu "securizarea" care folosesc "Sytegate". e Sygate, nu Sytegate. Ragezonistilor!

@Andronik, BAH, sincer, impusca-te cu presupunerile tale.

Ami place de voi da nici eo nu ma las pana nu corectez :P :P

"Rollback-ul poate sa fie si in urma cu 1 luna, si cu 2, si " blabla roll back nu poate sa fir!!! roll back se da!!

Ca sa intaleaga si restu, odata ce ai dat drumu la server, ai facut si un BackUp la baza de date, poti sa dai roll back cand au chef muschii tai adica dai serverul inapoi cu 1 minut cu 10 minute sau cu 1 ora sau cu 100 de ore cu cat vrei tu NU AL DA INAPOI CAND AI FACUT BACKUP doar daca vrei tu ptr ca aia mai poate insemna si RR DB.

Link to comment
Share on other sites

eu nu vreau sa fiu absurd, insa sa intamplat odata .. cand va fi a 2 eroare de acelas gen ? ca acuma sa fim seriosi... RR la 350 sau la cum e setat el nu face char de peste 250 sa aiba lvl 2, lvl 2 nu lvl 1 ca un rr.. sa lucrat 3 luni de zile si totusi nu a fost nicidecum aceasta eroare si sper ca nici sa se mai intample si sa aiba un save db cat mai apropiat, nu de alta dar poate ca pt admini nu conteaza, pt noi playerii da.. se fac traduri , se sta la levele sau la invazii.. si atunci ce ai rezolvat ?..

in Concluzie se garanteaza o situatie sub control ? ca ce dai un roll back de vreo 3 4 1 saptamana ce conteaza ca doar nu dam rr db o.O a dat roll back la 1 saptamana la unu ce joaca exact de 1 saptamana ii luati totul.. ca e la fel pt toti ?.. raspunsuri penibile..

pacat de problema existenta, nu as fi crezut ca se poate asa o eroare

Link to comment
Share on other sites

Guest Slym*®

@Andronik

Ori esti prost. ori esti idiot amice.

1. Invata sa scrii.

2. La varsta ta frecventeaza scoala.

3. Esti foarte prost, informeaza-te ce ineamna "rr db", ce inseamna back-up si ce este roll-back.

Link to comment
Share on other sites

MAI TACETI IN PULA MEA DE NENOROCITI ! ASTEPTATI SI GATA STITI VOI MAI BINE CA DRAGOSH CE SE FACE ! MAI IESITI DIN CASA!

amice incearca sa fii primu care se abtine :)

aici se discuta , se vorbeste despre probleme, nu te mai isteriza asa :banghead::gun:

asteptam totusi cateva detalii tehnice si un raspuns ca chestia asta nu se va intampla, si ca se va da un save DB la un fiecare 12 ore sa zicem..

Link to comment
Share on other sites

MAI TACETI IN PULA MEA DE NENOROCITI ! ASTEPTATI SI GATA STITI VOI MAI BINE CA DRAGOSH CE SE FACE ! MAI IESITI DIN CASA!

ce ai ma nu ai mancat azi dimineata?sau ai mancat stricat? discutam si noi?ai auzit de libertatea cuvantului?calmeazate...daca noi vrem sa stam in casa ce ai tu cu noi?revinoti la realitate treci de pubertate....etc..restu sunt invitati la discutii:D :beer:

Link to comment
Share on other sites

@Andronik

Ori esti prost. ori esti idiot amice.

1. Invata sa scrii.

2. La varsta ta frecventeaza scoala.

3. Esti foarte prost, informeaza-te ce ineamna "rr db", ce inseamna back-up si ce este roll-back.

esti un INCULT pusti de gradinita citeste toate posturile si punele cap la cap sa vezi cursu' discutie si eventuale posibilitati sau rasp. la alte posturi; dar daca esti nab incult sti sa faci doar dupe.. asa ca jet si trage un jocco di manni pana srv va fi On.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...