Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lixandra

Sugestie: Harta Exile

Recommended Posts

Guest pralooo

Nu stiu daca mai exista harta pe versiunea asta, dar in cazul in care exista propun urmatorul lucru: daca tot nu e folosita la cresterea char-urilor, fara mobi (cred :-??), ati putea sa o faceti ca un fel de inchisoare... sa transformati zilele de suspend in zile de exil. Nu poate sa dea move, poate doar sa intre si sa se plimbe pe acolo, eventual sa se bata intre ei, "puscariasii" :)). Se poate face asa ceva? Just asking :D.

Ar fi un "plus" pentru linkmania, cred :).

deci ffff tare nu mai pot de ras asta cu puscariasi e belea =))

PS buna sugestie

Link to comment
Share on other sites

Ok, nu se poate.

Serios, te credeam mai inteligenta de-atat. Cum muti un caracter pe o harta daca nu e on? Stau mereu sa dau trace pe el sa vad daca e on? Ii scriu pe global? Il vanez sa-l pot baga in exile? Ma rog de el sa intre in joc? Ba, da aveti niste sugestii de ma doare capu.

coordonatele sunt salvate in DB.

o fi si greu rau un script care il muta de colo colo.(nu e necesar sa fie on) cand e cazul(ban/unban)

dati toti cu nu se poate, fara sa studiati un pic problema.

pro sugestie.

Link to comment
Share on other sites

coordonatele sunt salvate in DB.

o fi si greu rau un script care il muta de colo colo.(nu e necesar sa fie on) cand e cazul(ban/unban)

dati toti cu nu se poate, fara sa studiati un pic problema.

pro sugestie.

Inteligenta superficiala afisata in randul linkmaniacilor, ma face sa cred ca stiti de ce pamantul se invarte si nu sare. (asta-i o replica de-aia inteligenta pentru inteligenti, te prinzi tu). Ce atata pro sugestie fara sa te gandesti la consecintele enumerate de mine, care nici nu-s la jumatate de numar din ele. Daaar nuuuuu, usor de zis din gura. Ok brainiac, fa tu un script dupa ideile tale marete si ne spui apoi cum ai studiat un pic problema, ca noi estem mai prosti asa.

Ca fapt divers, eu ieri am facut un pk event, imi trebuia un spatiu fara mobi si fara players, am ales arena la 90 90. (evident ca trebuia sa-i mut!) Am inscris playerii prin pm, cu ce drept sa participe respectiul player (pe care se presupune ca eu n-aveam de unde sa stiu ca e "exilat") sa participe la event? Sau ce, crezi ca daca sunt admin trebuie sa cunosc toti suspendatii? Mai, sa fie, mai doriti ceva?

Link to comment
Share on other sites

ideea este implementata pe alte servere de mmorpg, si este apreciata de jucatori.

mai usor cu insultele, si nu te mai ataca asa. era o critica constructiva.

Sunt usor impulsiv, poate putin mai light, cand vad ca toti va bateti cu pumnul in piept cand de fapt habar n-aveti. Unde bati si unde crapa. 8-|

Nu compara mu-ul cu alte servere de mmorpg. Dar chiar te rog sa-mi dai exemplu, btw.

Link to comment
Share on other sites

rpg-ul pe care il aveam in minte are jail map cu free PK. playerii care nu sunt banati pot si ei vizita harta.

nu e nevoie sa stii tu cine e banat si cine nu. dupa cum a spus si lixandra, playerii banati nu pot da move sa ajunga la tine unde iti tii tu event-ul.

ma indoiesc ca cineva o va implementa. da, este o chestie triviala jail-ul.

dar asta nu face ca sugestia sa fie mai putin buna.

cat despre ce am eu habar si ce nu, nu esti tu in masura sa judeci asta.

da, si eu sunt usor impulsiv.

conquer online este exemplul pe care l-ai cerut. joc cu al carui success mu nici nu se compara.

Link to comment
Share on other sites

playerii banati nu pot da move sa ajunga la tine unde iti tii tu event-ul.

cat despre ce am eu habar si ce nu, nu esti tu in masura sa judeci asta.

Ba da, pentru nu pricepi ca eu sunt cel care ii muta!! De unde ar trebui sa stiu eu care e exilat si care nu?

Link to comment
Share on other sites

conquer online este exemplul pe care l-ai cerut. joc cu al carui success mu nici nu se compara.

si eu ce-am zis? nu compara mu-ul cu alte jocuri mmorpg. Tind sa cred ca-mi repeti ideea modificandu-i cuvintele. Geez

oh, nu ma va lasa serverul, bun, si cum vei face asta? ce script inteligent vei mai crea? 8-| Cica "nu te va lasa serverul", ai mentionat undeva chestia asta? Ai spus ca ei nu vor putea da move, nu ca nu pot fi si mutati. Nu-i acelasi lucru.

Link to comment
Share on other sites

las-o balta ca o tii pe a ta. eu ti-am spus ca se poate face.

si ca regula generala sa stii de acum incolo, in programare nu exista nu se poate. orice se poate modifica. motiv pentru care si consider copyright-ul (cel al programelor) o mare tampenie. dar asta e alt subiect.

la ce mai aveti topicul 'sugestii' daca nu sunteti in stare sa va modificati propriul server? ah bun, nu aveti codul sursa. atunci precizati la regulamentul de postare ca sugestiile de natura TEHNICA nu vor fi implementate niciodata pentru ca...

si cu asta evitati threadurile in care sa postati cu 'nu stiu, nu se poate'

nu e un atac la adresa staff-ului. faceti o treaba grozava, dovada fiind faptul ca joc pe serverul vostru.

luati ce am postat ca pe o critica constructiva.

Link to comment
Share on other sites

las-o balta ca o tii pe a ta. eu ti-am spus ca se poate face.

si ca regula generala sa stii de acum in colo, in programare nu exista nu se poate. orice se poate modifica. motiv pentru care si consider copyright-ul (cel al programelor) o mare tampenie. dar asta e alt subiect.

Deci, lamureste-ma putin ca din ce-ai zis tu, nu pricepe nici dracu.

Ai spus ca, "nu vor putea da move", apoi "nu te va lasa serverul" Pai scuza-ma, ori asa ori invers, ori ambele? Ai spus inainte ca "playerii banati nu pot da move sa ajunga la tine unde iti tii tu event-ul", cine a zis ca dau ei move? Apoi 'nu ii vei putea muta, nu te va lasa serverul. ce nu intelegi?" Deci vrei sa spui ca din prima fraza eu as fi trebuit sa inteleg ca daca ei nu pot da move, nici eu nu-i pot muta? =)) Mai sa fie, dar te-ai facut perfect inteles.

Hai ca te-am lasat, bafta cu ideile voastre stralucite. :)

Link to comment
Share on other sites

Linkmania te schimba, dorinta de exprimare, dorinta de putere la superlativ, si multe alte chestii ce determina un om s-o ia pe cai gresite, amin.

De fiecare data ma face sa rad :))...

Eu nu-ti inteleg "indignarea" :)... a fost o sugestie, am si zis ca dau cu batul in balta, ca nu sunt sigura dar tu sari de fund in sus :).

Link to comment
Share on other sites

nu e un atac la adresa staff-ului. faceti o treaba grozava, dovada fiind faptul ca joc pe serverul vostru.

LOoooooooooooooooooooooooooooooOL! :rofl1: Dragul meu Zadirion, "dovada fiind faptul ca joc pe serverul vostru"? In primul rand cine a zis ca e serverul nostru? (aici batand apropo ca eu as avea un loc in acest "vostru" mentionat de tine, sau oricare din staff) Si pe de alta parte, vedetismele astea de genul "dovada fiind ca joc pe server" makes me laugh. Ne simtim MANDRI ca te avem alaturi de noi, habar n-avem cine esti, dar suntem, pe bune.

Tu ai impresia ca noi avem si vreun acces extroardinar la server si putem modifica ce ne priieste noua stomacul. N-avem omule decat un caracter de gm, atat, si acces la o sectiune la care tu nu ai. Ti se pare ceva indeajuns incat sa poti spune ceva mai mult decat "nu se poate"?

Link to comment
Share on other sites

esti parte din staff, ai grija de server, este deci in mica parte serverul tau. nu stiu in ce rol te vezi tu si nu ma intereseaza.

joc pe serverul tau eu ca jucator, ca un oarecare, eu si celilalti jucatori. nu ma intereseaza daca ma cunosti sau nu.

termina cu atacurile de doi bani. interpretezi ce vrei din ce spun eu, dar tine pentru tine.

Ti se pare ceva indeajuns incat sa poti spune ceva mai mult decat "nu se poate"?

da, "s-ar putea face", sau "nu stiu". easy, was it not? am terminat aici. daca vrei ducem la capat restul discutiei prin pm sau mess .

Link to comment
Share on other sites

Super ideeia, sa fii on exilat, si mai ales sa fie mai multi sa te omori pe acolo :))

Stiiam un servar, era super sa stai in exile.

Se paote face script, cand iti iasa suspendul sa ajungi in Lorencia!

Bravo Lexandra!

Pro !

Link to comment
Share on other sites

Guest Monstruletz

Am avut si eu server de MU si a fost posibil asa ceva,deci se poate

Deci, lamureste-ma putin ca din ce-ai zis tu, nu pricepe nici dracu.

Ai spus ca, "nu vor putea da move", apoi "nu te va lasa serverul" Pai scuza-ma, ori asa ori invers, ori ambele? Ai spus inainte ca "playerii banati nu pot da move sa ajunga la tine unde iti tii tu event-ul", cine a zis ca dau ei move? Apoi 'nu ii vei putea muta, nu te va lasa serverul. ce nu intelegi?" Deci vrei sa spui ca din prima fraza eu as fi trebuit sa inteleg ca daca ei nu pot da move, nici eu nu-i pot muta? =)) Mai sa fie, dar te-ai facut perfect inteles.

Hai ca te-am lasat, bafta cu ideile voastre stralucite. :)

Tantalaule cine tea bagat in staff am tot stat si am citit pe aici dar u nu ai treaba cu script sau db.

Daca nu intelegi ce vrea sa zica Zadirion taci dreq si mergi pe ideea ca orice e posibil.

Stai jos 4!!!

PS:Scuze de limbaj da e scos din anul 2009 nu are treaba cu realitatea

Link to comment
Share on other sites

LE: @BUBU: Daca mai stii server-ul pe care era un astfel de exemplu poate poti sa strangi informatii si sa le livrezi cui se cuvine sau cui trebuie? Pana atunci, poti sa imi trimiti pe pm unde ai vazut :)?

Omg... deja incepe sa se faca urat pe aici 8-|.

Link to comment
Share on other sites

Foarte buna sugestie :right:, dar ramane de vazut daca se poate face. Ce am inteles din cele citite mai sus este ca " se poate face doar sa se vrea " :whistle:. Eu sunt pro acestei sugestii :tiphat:

PS: Nu va certati aiurea, este doar o sugestie. Nu se poate (sau nu se vrea), asta este.

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu server de MU si a fost posibil asa ceva,deci se poate

Tantalaule cine tea bagat in staff am tot stat si am citit pe aici dar u nu ai treaba cu script sau db.

Daca nu intelegi ce vrea sa zica Zadirion taci dreq si mergi pe ideea ca orice e posibil.

Stai jos 4!!!

PS:Scuze de limbaj da e scos din anul 2009 nu are treaba cu realitatea

Iar pe tine cine dracu te-a dat la scoala? Ca nu a nimerit cladirea corecta. 8-|

Nici nu trebuie sa am treaba cu "script sau bd", dar vad ca toti va dati aere ca stiti cateceva. Teorie stie toata lumea, cand ii pui in practica se uita ca vitelul la poarta noua. :) Ce atata, se poate, merge, exista, cand nu stie niciunul dintre voi sa faca asta. Sau doar vreti sa aratati lumii ca stiti, si daca stiti degeaba stiti, ca tot nu sunteti in stare sa legati 2 cuvinte sa va faceti intelesi daramite sa puneti in practica ce balmajiti.

Mai era unu pe-aici de-si dadea talente ca "frateeee am avut eu server de muuuu, stiu sql si toate cele", cand a fost intrebat cateva banalitati, s-a facut ca ploua si n-a mai postat. Hai treziti-va, mici mari tehnicieni ce esteti, nu suntem la otv.

Si ce-mi mai plac mie fictiunile astea cu "cine dracu te-a bagat in staff?" cand ei nici nu erau inregistrati si habar nu au de activitatea mea sau a altor gms in staff. Ca si cum te-ai naste azi, si l-ai intreba pe Basescu, da pe tine cine te-a facut presedinte? =))

Link to comment
Share on other sites

ce cred eu ca vrea sa spuna...pe S3 daca un admin/gm iti da move pe harta 5(exile)primesti o eroare...si pana iti este mutat caracteru de acolo nu ai sa poti juca cu acel caracter pentru ca de la acea eroare te scoate din joc...dar pe s1 nu se poate:)

Link to comment
Share on other sites

ideea nu zic e buna, insa greu de pus in practica..

Ca idee solutii ar fi ca sa existe un sub server si toate conturile suspendate sa nu poata sa intre si pe severul unde se face xp invazii sau exista mobi.. el sa fie doar de tradeuri pk si etc..

Insa ne uitam la lista de charuri suspendata si gasim vreo 30 40 ce sunt banati si au un lvl pe acolo acceptabil de a fi o inchisoare de puscariasi unde te poti bate parte in parte.. insa cine are char suspendat si sta pe un char ce nu poate face nimic cu el ? ideea in sine suna bine, insa activitate pe acea mapa / subserver ar fi scazuta intrucat ce o sa ajungem sa spunem vreau si eu suspend la cerere ca sa ma duc si eu la puscarie ca am auzit ca e la moda?..

Se incurajeaza fair play ul nu ajungem sa incurajam nerespectarea regulamentului ce atrage suspend..

anti sugestie ..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...