Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lixandra

Sugestie: Harta Exile

Recommended Posts

Nu stiu daca mai exista harta pe versiunea asta, dar in cazul in care exista propun urmatorul lucru: daca tot nu e folosita la cresterea char-urilor, fara mobi (cred :-??), ati putea sa o faceti ca un fel de inchisoare... sa transformati zilele de suspend in zile de exil. Nu poate sa dea move, poate doar sa intre si sa se plimbe pe acolo, eventual sa se bata intre ei, "puscariasii" :)). Se poate face asa ceva? Just asking :D.

Ar fi un "plus" pentru linkmania, cred :).

Link to comment
Share on other sites

Nu intelegi... in loc sa iti fie suspendat char-ul timp de 4 zile, de exemplu, il poti avea mutat in exile timp de 4 zile. Va fi acelasi lucru ca timp de executare a pedepsei numai ca vei avea posibilitatea de a intra in joc, nimic mai mult. Nu vei putea sa faci xp, nu vei putea sa dai move... pur si simplu singur (sau cu "tovarasii de celula") in exil :)).

Link to comment
Share on other sites

Nu. De unde stii ca nu poate da move? Ce va face sa credeti ca nu exista programe de genul mupie care sa mearga pe versiunea asta si sa se poata muta pe orice harta doreste. Dar nu, nu va ganditi la consecinte, stati linistiti, are cine. Si-n plus de asta daca acel caracter care urmeaza a fi suspendat nu e on in joc? Cum il muti? Daca nu intra pe toata perioada suspendului care ii este datorat?

Link to comment
Share on other sites

Nu. De unde stii ca nu poate da move? Ce va face sa credeti ca nu exista programe de genul mupie care sa mearga pe versiunea asta si sa se poata muta pe orice harta doreste. Dar nu, nu va ganditi la consecinte, stati linistiti, are cine. Si-n plus de asta daca acel caracter care urmeaza a fi suspendat nu e on in joc? Cum il muti? Daca nu intra pe toata perioada suspendului care ii este datorat?

Vai, ce raspuns 8-|... era doar o idee, nu am spus ca sunt sigura, era doar o sugestie... am si intrebat daca se poate pune in practica.

Puteai sa spui frumos: nu, nu se poate fiindca: e posibil ca sa existe programe de genul mupie cu ajutorul caruia se poate muta pe alta harta, sau ce naiba mai stii tu :).

Raspunsul e pe masura raspunsului tau :).

Link to comment
Share on other sites

Ok, nu se poate.

Serios, te credeam mai inteligenta de-atat. Cum muti un caracter pe o harta daca nu e on? Stau mereu sa dau trace pe el sa vad daca e on? Ii scriu pe global? Il vanez sa-l pot baga in exile? Ma rog de el sa intre in joc? Ba, da aveti niste sugestii de ma doare capu.

Link to comment
Share on other sites

Exista Exile pe S1 doar ca nu sunt mobi si nu aveti acces printe-un portal anume, doar cu move de la gm. Si exista un bug foarte mare cand muti pe cineva acolo, in 50% cazuri ia disconnect.

Exista moderatori care sa dea suspend daca este cazul si GM's care sa dea disconnect :).

Oricum interesanta idee.

PS: Eu unu sper sa rezolvam problema cu d/c si sa putem folosi harta pentru eventuri.

Link to comment
Share on other sites

Serios, te credeam mai inteligenta de-atat. Cum muti un caracter pe o harta daca nu e on? Stau mereu sa dau trace pe el sa vad daca e on? Ii scriu pe global? Il vanez sa-l pot baga in exile? Ma rog de el sa intre in joc? Ba, da aveti niste sugestii de ma doare capu.

Din ce tin minte (posibil sa tin minte gresit), cand era vorba de un bug mai complicat, adica char-ul era pierdut, disparut, integrat, cum vrei tu sa ii zici... stiu ca se apela la vRazvan ca sa fie mutat / deblocat din acel bug. Oare cum facea? Intra in joc cand ceilalti gm puteau sa faca asta? Just a thought, poate asa intelegi de ce am gandit asa.

Link to comment
Share on other sites

Din ce tin minte (posibil sa tin minte gresit), cand era vorba de un bug mai complicat, adica char-ul era pierdut, disparut, integrat, cum vrei tu sa ii zici... stiu ca se apela la vRazvan ca sa fie mutat / deblocat din acel bug. Oare cum facea? Intra in joc cand ceilalti gm puteau sa faca asta? Just a thought, poate asa intelegi de ce am gandit asa.

Nu sta vrazvan sa mute toate caracterele ce urmeaza a fi suspendate prin modul asta, astfel pentru ce ar mai avea nevoie de moderatori? Tu ai sta? Si-apoi daca suspendul nu e meritat pe bune? Il muta iarasi? Crede-ma, nu e o idee buna. Si-n plus de asta, cateodata caracterul intra intr-un bug aiurea cand e vorba de mutat (vezi subiectul cu acel caracter CopilaS, ce a trebuit sa-i refaca dinnou caracterul, de la 0).

Link to comment
Share on other sites

Ideea mi se pare interesanta, dar are dezavantajul ca incarca serverul cu conexiuni suplimentare. Ma rog nu stiu cat de mare e dezavantajul asta avand in vedere ca pe timp de ss de obicei joci cu un char secundar...

Link to comment
Share on other sites

Guest kreeper

uhh bunnyx parca erai mai "amabil" cu lixandra..

pe 97d erati buni prieteni acuma mai ai unpic si o bati:))

PS:Doar glumeam nu ma lua in serios.

lixandra , prea multa bataie de cap si multe riscuri, pe scurt nu se poate.

Link to comment
Share on other sites

si daca nu intra un gm 2-3-4 zile la rand, ala ramane acolo si incepe sa acuze... fac ei posturi pe forum peste ca dupa 10 min nu le-a iesit suspend. nu vreau sa stiu cum fac cand se intarzie scoatea lui cu x zile

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca mai exista harta pe versiunea asta, dar in cazul in care exista propun urmatorul lucru: daca tot nu e folosita la cresterea char-urilor, fara mobi (cred :-??), ati putea sa o faceti ca un fel de inchisoare... sa transformati zilele de suspend in zile de exil. Nu poate sa dea move, poate doar sa intre si sa se plimbe pe acolo, eventual sa se bata intre ei, "puscariasii" :)). Se poate face asa ceva? Just asking :D.

Ar fi un "plus" pentru linkmania, cred :).

ar fi fain :box:

Link to comment
Share on other sites

uhh bunnyx parca erai mai "amabil" cu lixandra..

pe 97d erati buni prieteni acuma mai ai unpic si o bati:))

PS:Doar glumeam nu ma lua in serios.

lixandra , prea multa bataie de cap si multe riscuri, pe scurt nu se poate.

Linkmania te schimba, dorinta de exprimare, dorinta de putere la superlativ, si multe alte chestii ce determina un om s-o ia pe cai gresite, amin.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...