Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

bunny

Intrebare, despre limbaj

Recommended Posts

eu le-as da la toti,cadou de craciun si iepuras(chiar daca nu e sarbatoarea,nu de alta,dar la cati useri sunt pe link,sa primeasca toti cadouri-sa vezi cum ar venit atunci ) :))

ont: doar la a doua dintre cele trei situatii as acorda susp

Link to comment
Share on other sites

Asa, sa zic si eu ceva referitor la situatiile prezentate de bunny.

Incep cu discutia unde are loc,daca are loc pe chat normal nu sunt de acord in nici o situatie, e totusi un server public,nu esti pe tarla la tine sa injuri si sa vb dupa cum ai tu chef. sunt altii care sunt deranjati.

Daca e allychat sau guildchat e altceva,jucatorul care vb urat poate fi avertizat de colegi sa pastreze o anumita decenta , exista GM al aliantei, GM de guilda e altfel problema acolo,dar totusi daca un jucator jigneste pe altul sau in injura ,sunt de acord cu postatul doar de catre persoana in cauza,nu de bagatorii de seama.

Una peste alta sunt de parere ca injuri pe chat normal,esti pedepsit,indiferent de situatie,ca ai injurat goblinul,sirenele,goldenul ,orice,poti sa injuri din gura ,sa tipi in casa sa arunci tastatura,unitatea,monitorul pe geam,sa te dai cu capul de pereti sa faci ce vrei tu,e problema ta...

Daca s-ar accepta exemplele tale ,ar fi ca la piatza pe server...

Link to comment
Share on other sites

Guest fuero^de^los^muerte

cred ca daca ar avea idee dragosh despre ce se intampla in game .. ar schimba regulamentul dar asa .. face fiecare gm ce-l taie capu :))))

Link to comment
Share on other sites

Toate ne sunt cu putinta, dar nu toate ne sunt permise...

Daca cel putin intr-unul din cele 3 cazuri v-a fi permisa folosirea prescutarilor atunci plangerile se v-or analiza cu o subiectivism, si nu ar fi corect :naughty:

p.s. Aplicarea Regulamentului este cu atat mai usor de aplicat cu cat regulile sant mai simple, fara particularizari de genul celor propuse :readthis:

Eu sunt de acord cu pogo_mg 100%... SS in toate cele 3 cazuri... inclusiv pentru cel care a facut "vanatoare"- respectivul sa ia triplu fata de cei "vanati" daca se demonstreaza ca asta a facut...

mai corect de atat nu se poate... aa ca tii cu unul sau cu altul asta e altceva, dar ca moderator trebuie sa fii impartial, indiferent de situatia in care s-a injurat... respectivii sa fie mai atenti data viitoare cu cine si fatza de cine vorbesc...

Ca parere personala, nu stiu de unde au unii ideea ca injuratul e o chestie normala, iar bagatul si scosul de diverse chestii este un lucru obisnuit si acceptabil intr-o discutie intr-o societate civilizata... mie mi se pare de-a dreptul pueril si barbaric un asemenea limbaj ... compatimesc sincer persoanele care s-au obisnuit cu "sa-mi bag p..." in ureche in fiecare zi... (la figurat binenteles :) )

Link to comment
Share on other sites

Ce filtru sa bage p.l.m,ca nu vezi s.m.f,ca nu se mai poate,pai ce p.l.m .

Se va folosii,se vor baga puncte intre cuvinte,tot acolo se va ajunge -_-

Romanul e inventiv :rofl1:

so true :coffee:

On topic: ban doar atunci cand o jignire iti este adresata. sincer sa fiu si eu am cateva poze in care sunt injurat de neam si nu am postat..e lame :P

Link to comment
Share on other sites

Veniti cu idei, sunteti de parere ca guilda conteaza intr-un final? Dar alianta? credeti ca trebuie a fi creata o regula speciala pentru guild? Dar alianta? Va simtiti mai liber cand va exprimati pe guild, stiu asta pentru ca joc, dar pe alianta nu-mi permit prea multe, caci habar nu am ce fel de persoane sunt in guildele celelalte. Vazusem in alianta RAGE cum isi baga unu si-si scoate pentru nu stiu ce dracu motive, eu ce trebuia sa fac? Sa-l postez? Ma gandesc ca picam de bulangiu apoi, postand in alianta, desi nu era treaba mea de ce injura respectivul, dar daca mi se adresa mie evident ca-l postam. Sunt mai multe tabere aici, unii care nu ar da pentru limbajul dupa guild, unii care nu ar da nici pentru guild nici alianta, iar altii care pur si simplu ar da suspend pt orice fel de limbaj.

@boom, evident ca plm = pula mea (scuzati, dar oricat ai cenzura, tot trebuie sa discutam despre aspectele astea), dar tind sa cred ca gradul e un pic mai scazut la prescutari, desi intelesul e acelasi. :D E ca o fraza neterminata, n-are toate datele problemei. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Cleste

In mod normal nu trebuie banat ..pana la urma este un server de fun nu? Un plm ..stf nu omoara pe nimeni !!! :happy1:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

Veniti cu idei, sunteti de parere ca guilda conteaza intr-un final? Dar alianta? credeti ca trebuie a fi creata o regula speciala pentru guild? Dar alianta? Va simtiti mai liber cand va exprimati pe guild, stiu asta pentru ca joc, dar pe alianta nu-mi permit prea multe, caci habar nu am ce fel de persoane sunt in guildele celelalte. Vazusem in alianta RAGE cum isi baga unu si-si scoate pentru nu stiu ce dracu motive, eu ce trebuia sa fac? Sa-l postez? Ma gandesc ca picam de bulangiu apoi, postand in alianta, desi nu era treaba mea de ce injura respectivul, dar daca mi se adresa mie evident ca-l postam. Sunt mai multe tabere aici, unii care nu ar da pentru limbajul dupa guild, unii care nu ar da nici pentru guild nici alianta, iar altii care pur si simplu ar da suspend pt orice fel de limbaj.

@boom, evident ca plm = pula mea (scuzati, dar oricat ai cenzura, tot trebuie sa discutam despre aspectele astea), dar tind sa cred ca gradul e un pic mai scazut la prescutari, desi intelesul e acelasi. :D E ca o fraza neterminata, n-are toate datele problemei. :lol:

eu mereu am crezut ca aliantele sunt bullshit, doar de fatada. parerea mea sincera despre aliante? n-as face decat daca jumate din guild ar iesi doar cu scopul de a face Sicily2. asa cu vreo 3-4 guilde...sunt prea multi oameni care n-au avut sansa de a alege persoanele cu care incearca sa coexiste. deci intr-un fel da, o regula speciala pentru alianta as vrea

Link to comment
Share on other sites

toti 3 ar merita ss

eu unu nu folosesc si nici nu acept sami zica cineva cuvinte de gen (ma.wa.ba.)plm.smf nici atat nici in real nici in joc

Sunt total deacord cu ALA DE SUS,din pacate multi o folosesc limbajul asta si in viata reala,este deranjant pentru alti chiar daca nu o zice nimeni, este ca si fumatul...tu fumezi este treaba ta dar gandestete ca pe alti din jurul tau o deranjeaza.

Deci SS la toti

Link to comment
Share on other sites

Oooooooook. Am vazut cateva plangeri in care reclamatul ia suspend pentru "plm" "smf" si alte actiuni pasive, (ma rog, smf nu-i chiar pasiv, e figurativ pasiv), cu alte cuvinte replici ca semn de punctuatie (vorba lui ty). Insa, sa va dau cateva exemple, mai degraba v-as pune la o incercare. Unde ati da voi suspend in aceste 3 faze, luand in considerare ca replicile astea ca semn de punctuatie sunt pasive si nu afecteaza niciun player in mod direct, ca persoana fizica!

Exemplul 1:

vasile: Ce-ai facut ma la scoala?

gheorghe: Plm, am stat.

Exemplul 2:

marinica: No ks!

costica: Da da-te-n plm!

Astept sa argumentati.

Acest "plm" e discutabil, sa fim seriosi, toti il folosim, dar toooooooooooooooooooti! macar odata pe zi, in viata reala, cu siguranta ca obisnuita a ajuns si-n joc.

btw una e sa zici "smf", o actiune ce nu afecteaza pe nimeni, nici macar pe cel care o spune, e doar figurativ. Iar "stf", una e cand ii zici unui prieten, alta e cand chiar ai ceva cu persoana respectiva.

Exemplul 3:

bobitza: Bai, stf, ce m-ai speriat!

ghitza: rofl

iar un alt char, florinel sa zicem, il posteaza pe bobitza zicandu-i un "stf" amical unui prieten. TOTI facem asta in fiecare zi. Nu cred ca i-am zis vreodata stf unui prieten si altul sa se bage sa ma loveasca pentru ce-am zis, sau mai stiu eu ce astfel de exemple.

Deci, astept raspuns la cele 3 exemple, cui i-ati da suspend, si cui nu.

bine ca teai trezit acu sa "mentionezi" treaba asta :rofl1: =)))) GG esti criminal ... si la faza aia cu mine si Spaichiiii ai sarit de fund in sus =))

Link to comment
Share on other sites

bine ca teai trezit acu sa "mentionezi" treaba asta :rofl1: =)))) GG esti criminal ... si la faza aia cu mine si Spaichiiii ai sarit de fund in sus =))

Pai daca era vorba de mine. :D si taci acolo, nu imi strica imaginea. =))

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

...tu fumezi este treaba ta dar gandestete ca pe alti din jurul tau o deranjeaza.

cand o injura unu aiurea pe strada si mi s-or sparge mie plamanii, o sa-ti dau dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Vazusem in alianta RAGE cum isi baga unu si-si scoate pentru nu stiu ce dracu motive, eu ce trebuia sa fac? Sa-l postez? Ma gandesc ca picam de bulangiu apoi, postand in alianta, desi nu era treaba mea de ce injura respectivul, dar daca mi se adresa mie evident ca-l postam.

eu zic asa : daca il postai atunci conf regulamentului lua ss , tu cadeai de bulangiu insa guilda sau alianta se lipsea de un "cioban", iar daca tragi linie si socotesti 99% ies in castig si singurul pagubit e "ciobanul"

-orice exceptie de la regula creaza nesfarsite comentarii...

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

eu zic asa : daca il postai atunci conf regulamentului lua ss , tu cadeai de bulangiu insa guilda sau alianta se lipsea de un "cioban", iar daca tragi linie si socotesti 99% ies in castig si singurul pagubit e "ciobanul"

-orice exceptie de la regula creaza nesfarsite comentarii...

cioban cica. eu nu cred ca tu esti atent in jur cand iesi pe afara. lasa dulceata, o sa te izbeasca si pe tine realitatea. apoi o sa iei o creta si o sa tragi toaaaaaata ziulica linii si o sa iesi 99% in castig, ai sa vezi :hug:

sau sau sau stai ca stiu, ii poti posta. te duci, inregistrezi un licean cum injura cu prietenii si il pui pe forum :hug:

Link to comment
Share on other sites

cioban cica. eu nu cred ca tu esti atent in jur cand iesi pe afara. lasa dulceata, o sa te izbeasca si pe tine realitatea. apoi o sa iei o creta si o sa tragi toaaaaaata ziulica linii si o sa iesi 99% in castig, ai sa vezi :hug:

sau sau sau stai ca stiu, ii poti posta. te duci, inregistrezi un licean cum injura cu prietenii si il pui pe forum :hug:

in cazul tau pot sa trag una din urmatorele concluzii : ori ai impresia ca tu le-ai vazut pe toate ori te-a afectat(deformat) mediul in care vietuiesti :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

in cazul tau pot sa trag una din urmatorele concluzii : ori ai impresia ca tu le-ai vazut pe toate ori te-a afectat(deformat) mediul in care vietuiesti :-?

n-am spus ca le-am vazut pe toate, am spus ca tu n-ai vazut nimic. mai multa atentie la intelesul propozitiilor, te rog, s-ar putea sa pici de bulangiu daca nu, dupa cum spune bunny.

si daca tot suntem la capitolul impresii, ascult-o si pe a mea. ma scarbesti. de ce? ca ai arde aiurea 10 zile sau cat se da suspend acum pentru limbaj doar ca te-ai simtit tu lezat din cauza unor cuvinte spuse pe o forma evoluata a mirc-ului.

Link to comment
Share on other sites

n-am spus ca le-am vazut pe toate, am spus ca tu n-ai vazut nimic. mai multa atentie la intelesul propozitiilor, te rog, s-ar putea sa pici de bulangiu daca nu, dupa cum spune bunny.

si daca tot suntem la capitolul impresii, ascult-o si pe a mea. ma scarbesti. de ce? ca ai arde aiurea 10 zile sau cat se da suspend acum pentru limbaj doar ca te-ai simtit tu lezat din cauza unor cuvinte spuse pe o forma evoluata a mirc-ului.

oricum nu intelegi nimic si daca "scarba" iti e trasatura ce te defineste nu meriti mai mult decat /ignore, dupa cum se poate observa nici nu spui nimic legat de topic astfel incat nu putem continua discutia :bye:

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamikaze

oricum nu intelegi nimic si daca "scarba" iti e trasatura ce te defineste nu meriti mai mult decat /ignore, dupa cum se poate observa nici nu spui nimic legat de topic astfel incat nu putem continua discutia :bye:

mananca tot ce contine topicu :bye:

Link to comment
Share on other sites

toti 3 ar merita ss

eu unu nu folosesc si nici nu acept sami zica cineva cuvinte de gen (ma.wa.ba.)plm.smf nici atat nici in real nici in joc

bine..pocaitule....vezi sa nu stai sambata pana la sfarsitul cs-ului ca o sa fii obosit si tre' sa ajungi duminica dimineata devreme la biserica sa te spovedesti..

Link to comment
Share on other sites

Dar ce ziceti de oameni retardati care te posteaza pentru limbaj ca ai zis un banc!!

Intradevar bancul cuprinde cuvinte obscene, mi-am meritat ss, dar si atunci...nu era nici macar invitat sa citeasca bancul,

unul din neant fara simt al umorului, un copilandru redard. Si te miri ca te posteaza cand i zici plm sau stf etc. te posteaza si atunci cand nai nici o treaba cu nimeni.

Voi astia care nu stati bine cu corasonu cand vine vb de futut si sa ma fut astupativa urechile si ochi si carativa in padure...si o sa fiti numa voi si no sa injure nimeni si o sa fiti fericiti..!

Link to comment
Share on other sites

Dar ce ziceti de oameni retardati care te posteaza pentru limbaj ca ai zis un banc!!

Intradevar bancul cuprinde cuvinte obscene, mi-am meritat ss, dar si atunci...nu era nici macar invitat sa citeasca bancul,

unul din neant fara simt al umorului, un copilandru redard. Si te miri ca te posteaza cand i zici plm sau stf etc. te posteaza si atunci cand nai nici o treaba cu nimeni.

Voi astia care nu stati bine cu corasonu cand vine vb de futut si sa ma fut astupativa urechile si ochi si carativa in padure...si o sa fiti numa voi si no sa injure nimeni si o sa fiti fericiti..!

vad ca suspendul pe game nu ti-a fost de ajuns o sa iei si pe forum pentru insulta asta adresata mie data viitoare foloseste si u limbaje cenzurate sau u nu ai auzit de "testicule" wiseman.

Link to comment
Share on other sites

vad ca suspendul pe game nu ti-a fost de ajuns o sa iei si pe forum pentru insulta asta adresata mie data viitoare foloseste si u limbaje cenzurate sau u nu ai auzit de "testicule" wiseman.

nam dat nume... :-? dar daca te simti...e fix problema ta

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...