Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

spauny

punctiform

Recommended Posts

am auzit ca nu se mai baga punctiforme.. e adevarat ?

dak da sa facem o analiza:

ce rost are sa facem elf avand in vedere ca va trebui sa stea la pt pentru ca punct nu este unde sa creasca singura iar sagetile se duc imediat.

aici vine a 2-a problema ... nu sunt sageti infinite, in maxim 1 ora se duc toate.

astfel nu o sa mai fie nici un elf... bk si dl chair dak o sa creasca la fel de greu macara cand vor fi mari vor rupe la pk... dar ellfu creste si cel mai greu si este si cel mai prost la pk.

yo zic ca ar trebui sa paraa nijte chestii noi in joc care sa avantajeze si elfu pt ca altfel nu va mai exista nici unul.

Link to comment
Share on other sites

off doamne... pentru cei care inca nu stiu fenrirul nu este o solutie pentru elf.. in primul rand la fel cum mobii de pe orice harta strica armura caracterului, calul sau cioara dl-ului etc, la fel se strica si fenrirul.. sa nu uitam ca este un server pvp si oricine poate sa vina sa te pk si pa pa fenrir. asta fiind doar inceputul. dar, fiindca mereu exista un mare dar, daca optiunea de infinity arrow nu poate fi activata, din cine stie ce motive, si avand in vedere ca celelalte caractere nu trebuie sa munceasca pentru ca sa poata lasa, pe riscul lor evident, afk undeva, de ce elfa trebuie sa lupte in cry sa faca fenrir, sa bage in el o gramada de jew, sa ii pice de cateva zeci de ori la goblin??? si sa nu uitam ca elful depinde de pt, fiindca asa e cel mai comod pentru celelalte caractere ca sa poata creste mai repede.. si oare crede cineva ca un elf non rr poate bate in cry sa adune cele necesare pt fenrir?? poate ca daca l-ar primi, ar fi altceva.. dar hai sa fim realisti..

pai pana vor avea elfii fenrir de apuca anul nou :)) elfa nu are nimic.. nici damage, nici defense, nici inf arrow.. e frumoasa doar.. si ce daca e frumoasa?? ii creste pe ceilalti.. si daca vrea sa fie puternica, sa mearga pe agility, sa aiba damage si defense creste daca are unde, ca party ciuciu:P toti vor ene elf ca e mai comod nu???

in ceea ce priveste spoturile punctiforme, consider ca sunt cel putin necesare fiindca din cate vad eu pe acest server nu exista un echilibru.. e un server populat in proportie de 80-90% de sm si mg!! pai e normal fiindca doar aceste 2 caractere pot creste cand si unde le place.. si pe spatele cui? pai a bietilor elfi care vin cu bufful si care depind de pt.. haideti sa incercam sa ofeim si celorlalte rase o sansa egala, sporuri pentru rasa respectiva, etc. inteleg ca se merge pe ideea de perfect party?? pai ce perfect party cand domnii sm si mg vor avea 2-3 rr?? va mai face cineva elf?? sa ceara toata ziua party?? va mai face cineva bk? sa se chinuie sa il creasca? bk e cel mai greu caracter de crescut.. faptul ca la full detine suprematia e ceva relativ. cat despre bietul dl, ce sa mai spun.. poate la 3-4 rr ajunge si el saracu sa aiba cal si cioara care in mod normal ii sunt indispensabile inca de la inceput..

as vrea sa fie luate in considerare cele insirate mai sus.. nu am spus decat cateva cuvinte, desi as avea mult mai multe de adaugat.. nu vreau sa critic, in linii mari serverul e mai mult decat ok, dar aceste mici detalii vor face ca in curand pe server sa existe cam 2 rase.. pacat:(( de fapt, corectez.. hai 3 rase ca va fi si elf pana la urma, nu de alta dar de la o verme te doare degetul sa bagi qq... ehh..

Link to comment
Share on other sites

Guest Blader_Slayer

1)fenrirul nu moare la 1 pk , viata lui poate fi reincarcata cu 1b

2)daca va pune spoturi punctiforme crezi ca o sa vezi vre`un elf pe ele ? ma indoiesc o sa fie full de bk/dl(ar trebui sa va faca o harta numa pentru voi :)) )

3)este silph bow neexc in crywolf ala nu are nevoie de sageti , iar daca ma insel .. poate fi setat . :)

Link to comment
Share on other sites

1)fenrirul nu moare la 1 pk , viata lui poate fi reincarcata cu 1b

2)daca va pune spoturi punctiforme crezi ca o sa vezi vre`un elf pe ele ? ma indoiesc o sa fie full de bk/dl(ar trebui sa va faca o harta numa pentru voi :)) )

3)este silph bow neexc in crywolf ala nu are nevoie de sageti , iar daca ma insel .. poate fi setat . :)

te inseli f tare, daca nu ai jucat cu elf nu stiu dc induci in eroare

- in primul rand (si s-a mai discutat) fenrirul nu ajuta elfu cu nimic, tot consum sagetii, iar skillu lui e varza

-in al doilea rand nu exista pe versiunea asta niciun arc care sa nu aiba nevoie de sageti ( si pt informarea ta sylph bow nu cade in cry, cade in kalima 7 ffff rar neexc, si tot consuma sageti) :banghead:

e fff dezavantajat elfu aici,chiar comparabil cu 97d :hair:

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de ce dar am impresia ca tu, blade slayer, citesti sau printre randuri sau in jurul lor dar nicidecum textul..

1. poate nu ai fost atent ca am specificat clar ca fenrirul moare si din dmg dat de mobi??? poate ca nu ai fost atent cand am spus ca un elf nu poate bate sa faca un fenrir care oricum nu iese din prima?? si de ce ma rog sa bage elfa de fraiera jbless gramada sa poata regenera mereu viata fenrirului atata timp cat celelalte caractere nu au nevoie de fenrir ca sa se poata bucura de ceea ce in mod normal le ofere caracterul respectiv??

2.faci cumva parte din categoria mg sau sm?? oare dl, bk si elf nu au dreptul sa creasca?? cred ca daca pe fiecare harta exista 1 spot punctiform e suficeint.. asta ca sa nu spui ca dl, bk si elf cer prea multe... eu nu am foat atat de egosita sa cer harta pt noi, adica bk, dl si elf, dar vad ca tu ai fost destul de egoist sa refuzi, intr-o anumita masura drepturile acestor caractere

3.la fel de simplu poate fi setat si inf arrow din fisierele serverului.. trebuie inlocuit acel 0 cu un 1.. daca versiunea permite combo pt bk atunci permite si inf arrow.. daca ma insel imi cer scuze de pe acum.. dar nu cred ca ma insel :P

imi pare rau sa constat ca serverul este gandit in asa fel incat doar ene elf sa fie apreciat, si ca playerii fac acelasi lucru.. eu nu ma gandesc doar la mine ci si la ceilalti.. daca rasa caracterului tau este sm sau mg, te rog sa te retragi si sa ne lasi pe noi, elfii, dl si bk, sa ne spunem oful..

Link to comment
Share on other sites

Guest Blader_Slayer

te inseli f tare, daca nu ai jucat cu elf nu stiu dc induci in eroare

- in primul rand (si s-a mai discutat) fenrirul nu ajuta elfu cu nimic, tot consum sagetii, iar skillu lui e varza

-in al doilea rand nu exista pe versiunea asta niciun arc care sa nu aiba nevoie de sageti ( si pt informarea ta sylph bow nu cade in cry, cade in kalima 7 ffff rar neexc, si tot consuma sageti) :banghead:

e fff dezavantajat elfu aici,chiar comparabil cu 97d :hair:

-my bad :)

-am zis "poate ma insel" si poate fi setat :) , si cade si la event in cry :tiphat:

heea

-am fost atent da , se consuma bagi bless si revine , sau tu vroiai sa zici ca se consuma cand lasi afk peste noapte ? :-j

-fac parte din categoria bk si nu sunt de acord cu punctiform , cand joci,joci cand te uiti la tv te uii la tv , vrei sa lasi afk cauti parti sau dai cum poti cat poti , no offence :tiphat:

-cu inf arrow is deacord :beer:

-sunt apreciati elfii pe agility (cei care muncesc cu adevarat)

Link to comment
Share on other sites

da,cu siguranta ar trebui bagate cate 1-2 puncti in fiecare plansa daca se poate,si sa aibe dreptul doar bk/dl/elf la ele,ca sm/mg nu au nici un rost sa traga in puncti cand pot creste pe spoturi largite foarte usor.

si ca sa nu avantajeze asa mult bk/elf/dl,puteti injumatati nr de mobi care apar intr-un puncti fata de un spot normal.

pt ca sm/mg sunt foarte avantajati in jocul asta,pe langa faptul ca au es...ei isi pot folosi si toate spelurile de la lvl 1.

(parerea mea)

Link to comment
Share on other sites

nu intelegi ceva blader slayer.. de ce elfa trebuie pt un skill care apartine rasei sale sa se bata si sa riste la goblin de cateva ori o multime de iteme si jewluri pentru un fenrir care oricum consuma alte bless si care mereu treuie intretinut, lasand la o parte afk.. si chiar daca ar fi vb de afk, daca ceilalti pot lasa afk, dupa cum spuneam pe riscul lor, de ce sa nu poata si elful? nu sunt pentru afk si sincer lupt mult ca sa cresc elfa asta.. dar te rog spune-mi atata timp cat un ene elf poate lasa alfa cu autobuff si sa mearga la nani, un agi elf de ce nu o poate face? eu fug mereu dupa sageti, fug mereu dupa potiuni.. s-a intamplat nu o data sa nu pot ridica un item care poate ca mi-ar fi trebuit enorm, doar fiindca imi era inventarul prin cu sageti..

lasand toate astea la o parte, nu vreau sa deviem de la subiect.. spoturile puctiforme nu trebuie facute doar pt anumite rase.. si nici invers.. toti suntem egali. ceea ce vreau eu este ca elfa sa nu mai fuga mereu dupa sageti, sa poata creste singurica daca are un spot nu neaparat punctiform dar setata miscarea mobilor pe un range mai mic, sa zicem 1 sau 2, ca sa poata fi prinsi in campul sagetiilor.. sa nu fie nevoita ca pentru acel inf arrow sa bata de nebuna si apoi sa intretina un fenrir, fiindca oricum nu o poate face inainte de 2 rr.. sincer serverul asta e super super ok dupa parerea mea dar ii lipseste echilibrul intre rase. unii au tot si altii nu au nimic.. prea multi sm si mg.. nu stiu cum va va place in pt cu alti 2-3 sm sau mg :))

rugamintea mea, si cu asta inchei: spoturi punctiforme, nu multe dar macar cate 1 per harta, cu range mic e miscare a mobilor si inf arrow activat.. fenrirul este o solutie daca e primit cadou.. dar nu sa il cumperi sau sa astepti 2 rr pana il poti face.. nu cer asta pentru a inlesni afk si pentru a da si elfei sansa pe care o au ceilalti.. dupa 2-3 rr sm. mg etc nu mai cumpara mana deja avand mare borcanul, sau cumpara foarte puntina DAR un agi elf cumpara mai des sageti si acestea tin si mai putin deoarece agi inseamna speed mai mare.. sorry dar asta e adevarul

Link to comment
Share on other sites

solutia ? fenrir :-?

excelent raspuns , ia loc.

nici un fenrir (rosu,negru ,albastru) nu da sageti infinite la elf. daca ataci mobii ti se consuma sagetile cu toate tipurile de fenrir,testat pe beta. am uitat daca trage in gol calare pe fenrir,dar am impresia ca trage si nu se consuma.una peste alta , CU ORICE TIP DE FENRIR SI ORICE TIP DE ARC,CAND ATACA MOBII ELFUL CONSUMA SAGETI

Link to comment
Share on other sites

Daca un fenrir nu opreste consumarea sagetilor, atunci de ce mai este scris acest lucru in FAQ?

Fenrir

La lvl 300 sau mai mare toate caracterele vor putea sa il poarte

La elf acesta opreste consumarea sagetilor

Plasma Storm este skill special al fenrirului. Minimul necesar pentru utilizarea skill-ului (Mana 50, AG 20)

Link to comment
Share on other sites

inf arrow v`ar prinde bine , si v`ar cam ajunge . :D spoturi niet :nanana:

da,e fain sa pui sm/mg afk pe spot si sa mergi in oras,nu? asta numiti voie crescut din greu si nopti nedormite cand va vedeti suspendati pe forum din anumite infractiuni.

Link to comment
Share on other sites

so

fiecare caracter are avantajele si dezavantajele lui

nu o sa stau aici sa le insir

cine nu le stie sa intrebe pe veterani sau sa joace si sa le afle ( cel mai bine )

de ce se striga : vrem egalitate ?

am impresia ca se vrea sa facem un singur caracter care sa poarte orice tip de arma/staff/scut/set , sa poata folosii orice skill / spell

sau se vrea sa lasam un singura clasa si pe celelalte sa le dezactivam ?

nu va place un caracter, aveti de ales ...

Link to comment
Share on other sites

Nu dragos ..:) e doar o parere. Evident cine sa apucat de DL stia dezavantajele :beer: Spunem si noi :-?? poate poate :D Si ce consta in avantaje/dezavantaje.. Bk chiar nu are vreun dezavantaj se stie :blink: SM are evil spirits/mana shield , MG un pic mai slab .. iar elf si dl ..sunt cei mai ...sa zicem putin mai ne bagati in seama :)) Oricum ..repet cine si-a facut DL / ELF...etc. A facut-o pe raspunderea lui :crazy:

Link to comment
Share on other sites

so

fiecare caracter are avantajele si dezavantajele lui

nu o sa stau aici sa le insir

cine nu le stie sa intrebe pe veterani sau sa joace si sa le afle ( cel mai bine )

de ce se striga : vrem egalitate ?

am impresia ca se vrea sa facem un singur caracter care sa poarte orice tip de arma/staff/scut/set , sa poata folosii orice skill / spell

sau se vrea sa lasam un singura clasa si pe celelalte sa le dezactivam ?

nu va place un caracter, aveti de ales ...

gresesti... dl/bk chiar dak cresc greu sunt buni la pk si intradevar au un avantaj mare... dar elfu creste greu si e prost la pk! care e avantaju ? (peste vreo 2-3 luni nu va mai fi nici un elf).

modul in care functioneaza srv. actual nu este corect si ar trebui sa va dea de gandit.

Link to comment
Share on other sites

bk si dl cresc foarte greu si nu prea primesc pt,elf cresti cva mai greu dar are si pt la greu :) te faci pe agi esti nebun.nebuna :)) dupa ce dai cva rr nai decat sa bagi agi sa fi independent,independenta

Link to comment
Share on other sites

so

fiecare caracter are avantajele si dezavantajele lui

nu o sa stau aici sa le insir

cine nu le stie sa intrebe pe veterani sau sa joace si sa le afle ( cel mai bine )

de ce se striga : vrem egalitate ?

am impresia ca se vrea sa facem un singur caracter care sa poarte orice tip de arma/staff/scut/set , sa poata folosii orice skill / spell

sau se vrea sa lasam un singura clasa si pe celelalte sa le dezactivam ?

nu va place un caracter, aveti de ales ...

nu am nimic de obiectat asupra faptului ca fiecare caracter are avantaje si dezavantaje.. poate ca si eu ma numar printre acei veterani de care spui chiar daca joc de putina vreme pe acest server. nu am cerut nici areme universale, nici armuri de acelasi fel, nu cer sa fie egale toate caracterele dpdv dmg si def, ci doar ca sa ii fie oferite elfei drepturile sale pe care le are prin natura sa.

sa nu uitam ca elful poate fi crescut in 2 feluri:

1.agilitt elf - avantaje: inf arrow, seturi cu def mare care cer ag si str, ice arrow si penetr, arc sau arpaleta cu dmg crescut care la fel cer agi si str.. crescand elful pe agility skillul acela de inf arrow ii este unui agi elf indispensabil, deoarece cu cat creste cu atat sagetiile se consuma mai repede speedul devenind mai mare. sa nu uitam ca in mod normal acest skill se obtine o data cu terminarea questului de muse elf, la fel ca si dreptul de a purta anumite seturi si arme. deci nu cer avioane roz cu picatele albastre si dungulite galbene, ci ca elful sa poata fi crescut si pe agilitate. da, o pot face.. pot pune punctele unde vreau eu dar cum ramane cu acel skill care de la un anumit punct ma impiedica sa fac aacest lucru???

2.energy elf care se creste in mod normal doar pe ene, punctele care se pun la agi si str servind la posibilitatea de a purta un set, cu def mai mic, deoarece acest elf poate sa se vindece, sa isi dea buff de dmg si def, sa ajute celelalte caractere in pt sau sa sumoneze diferite "animalutze", dupa cum imi place mie sa le numesc, cu care poate participa inclusiv la invazii, etc

atata timp cat jocul in sine oferea posibilitatea de a creste 2 tipuri de elf, nu vad de ce ii este practic refuzat unui player sa joace cu caracterul pe care il doreste, in cazul meu agi elf.. spui ca exista posibilitatea de a alege.. nimic mai corect.. am ales sa joc cu agility elf dar daca jocul ofera posibilitatea de a cerste acest tip de elf v-as ruga sa o faceti pana la capat, nu doar pe jumatate... in cazul in care se doreste ca pe server sa existe doar ene elf mi s-ar parea corect sa se anunte din timp ca nu exista si nu va exista inf arrow activat, nu sa se promita o rezolvare.. mi se pare, si nu vreau sa jignesc spunand asta, lipsa de fairplay fata de o categorie de playeri.. in ceea ce priveste proportia raselor, cred ca este mai mult decat evident pentru oricine ca exista un dezechilibru..

in alta oridine de idei serverul este super ok, imi place, este greu, este motivant, te tine mereu in priza ca sa spun asa si e chiar ceva super ok din punctul asta de vedere. as vrea totusi sa reveniti asupra deciziei luate cu privire la inf arrow, daca spoturile punctiforme sunt nedorite pe server, deoarece in timp dezechilibrul va deveni din ce in ce mai mare si in definitiv cred ca parerea playerilor trebuie sa conteze.. din cate observ nu sunt singura care crede in ceea ce am enumerat aici sau in ceea ce am postat anterior..

ms si inca mai sper...

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...