Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Guest CiobiAdi

problema e ca dupa fake death inca te acata mobi cel putin cate o lovitura de fiecare. si da un train si poti omora un party intreg dar poti muri si tu . e la doua capete ^.^

Link to comment

Zise copacu sef qleft1.gif

Eu am luat niste video-uri de pe l2orphus si am fost uimit sa vad cum un bd rula in arena un hk(aveau levele f apropiate)el avand arc A grade+ si bd-ul cu doom set si un damascus blink.gif

Era SK... plopule biggrin.gif

Ia uita-te mai bine sa vezi ca are lightning strike.... si Life Leech...

problema e ca dupa fake death inca te acata mobi cel putin cate o lovitura de fiecare. si da un train si poti omora un party intreg dar poti muri si tu . e la doua capete ^.^

Pe oficial daca fake death are si o sansa sa nu mearga, insa se anuleaza daca bagi silent move inainte de fake. Iar mobii nu mai dau in tine.

Link to comment

Deme nu face diferenta intre un aliat si un inamic la siege, asha ca ce sa mai vorbim de diferenta intre chars .

Ca sa ajungi sa faci pvp , trebuie sa fii lvl relativ mare (ca sa nu plangi de fiecare data cand te ruleaza cineva). Deci , skillurile de fake si silent sunt f bune, cand omori pt xp printre agros.

Link to comment

Ups chiar ca shade...stejarule biggrin.gif

M-am mai uitat pe alte video-uri de pe oficial...ce pot sa spun este ca imi pare rau ca n-am inceput si eu acum 1-2 ani sa joc acolo bineinteles alaturi de prieteni ca singur e naspa.Acolo macar stii pt ce dai un ban.

@maka inteleg ca e specialitatea ta sa postezi aiurea si sa bati campii(passive skill)...eu cel putin cand fac pk nu pierd item-uri de sute de milioane mai ales cand exista si bsoe BangHead.gif

Eu taceam draqu din gura dar deh e greu sa te abtii de la a mai bate un ogor.

Link to comment

ma baieti dar pe oficial mai e fun cand faci lvl up 1 saptamana faci 2 pvp si daca le pierzi ai pierdut toata munca ? ce sa mai spun daca faci un pk pe oficial  blink.gif

Nu, e mai fun ca merge tot cum ar trebui si nu e nici un pic de lag... xp se face destul de usor (RELATIV) pe off daca stii sa joci cu charul tau.

Iar pk poti sa faci, daca esti intr-un clan mare... de karma se scapa si prin mobs destul de repede.

Link to comment

Edited

ok scuze ... oricum nu voiam sa le folosec pe un serv unde sa joc doar pe serv de mana a doua ... oricum cineva mai sus a spus o metoda de-aia am indraznit ... stiu ca nu e tocmai conform regulamentului sa ceri asa ceva dar cu atat mai mult sa le postezi.

Edited by Soul-Thief
Link to comment
Guest CiobiAdi

Nu, e mai fun ca merge tot cum ar trebui si nu e nici un pic de lag... xp se face destul de usor (RELATIV) pe off daca stii sa joci cu charul tau.

Iar pk poti sa faci, daca esti intr-un clan mare... de karma se scapa si prin mobs destul de repede.

stiu stiu dar depinde de cat de multa karma aia . sunt momente cand nu poti sa scapi de karma prin vanat. in special in lair unde sunt muuuulti si toti vor drop biggrin.gif .

Link to comment

Daca esti admin... ia zi merge urmatoarea chestie la enchant?

Daca fac o arma +3 dupa care ma bat cu ea 20 de minute iar la fix 20 de minute pun un enchant merge?

Mi-e frica sa risc sa imi cristalizez armele  (

@[sL]Nagasaki : cred ca ti s-a explicat de cateva ori ca faza cu 20 de minute e un basm.

M-am tot gandit daca sa postez... pentru ca exista o solutie (care cel putin pe l2j merge), dar care imi seamana a exploit.

Daca tot vrei sa renunti la loteria enchantarii, procedezi in felul urmator:

cand se anunta restart la server, atunci cand se anunta 1 minut pana la shoutdown trebuie sa ai arma si enchantul in inventory. In acel moment, enchantezi arma.

~ Daca se cristalizeaza nu trebuie sa disperi (pentru ca se va da rollback pe caractere cu aproximativ 59 de secunde). Ideea este sa nu dai exitgame, sa astepti sa se blocheze.

~ Dupa ce serverul este online, vei avea in inventory arma+enchantul, ideea este sa nu insisti - se va cristaliza iar.

~ Daca enchantarea a reusit inainte de shoutdown, enchantezi din nou dupa ce te loghezi.

Din cate cunosc, aceste operatii (facute chiar inainte de shoutdown) nu se vad in loguri, deci este greu sa poti fi acuzat de ceva. Problema ar fi in cazul serverelor lowrate, cand sigur vei atrage toate privirile (inclusiv ale adminilor) daca ai o arma prea aratoasa.

@CiobiAdi : pe l2j restarturile se dau in general la 24 de ore (si nu din ora in ora sau ceva in genul acesta cum se exagereaza de obicei) si dureaza un minut-doua. Singurul mare inconvenient este ca se da peste cap intervalul de spawnare al raizilor (inclusiv antharas).

Link to comment
Guest CiobiAdi

legenda numarul unu : pune un enchant la fiecare level facut.

legenda numarul doi : pune enchant cand e lag . (cand e lag mare poti doar face mai usor html exploit dar daca esti un user normal nu are treaba lagul cu tine).

legenda numarul trei : dropeaza arma de multe ori

legenda numarul patru :intre 3 si 4 pune la 5 minute intre 4 si 5 pune la 10 minute intre 5 si 6 la 30 minute. (well am facut +8 in 20 de secunde una dupa alta deci eu pot spune ca asta sigur e o legenda)

legenda numarul cinci : pune shop , roaga un prieten sa it cumpere enchantul, tu ramai cu el folosit si il pui pe arma. daca arma se dezarmeaza inseamna ca s-ar fii spart. daca ramane echpata inseamna ca ar fii mers. well.. asta e bun sa sti ce s-ar fii intamplat deci practic e tot o legenda..

lengenda numarul sase : dropeaza arma in party random (well daca iti ia celalalt arma iti meriti soarta ca esti imbecil)

stiu ca se face un rollback de cateve secunde. Problema e ca pe unele servere spune ca vor da restart in 20 secunde si dupa aia poate sa stea si 5 minute on. Deci te risti enorm. Am spart un demon might mortal +9. Am zis ca ma las de joc era singurul pe tot serverul. Si totusi.. pe unele servere cand vine restart si anunta dispar mobi si npc. Ala e semn sigur ca va fii restart. . . ar merita sa incerci biggrin.gif

Link to comment

legenada numarul -10 ohmy.gif legenda are un "sambure de adevar" (care in cazul legendelor postate de tine se vede doar la microscop)

Am facut item +11 punand enchants unul dupa altul . vroiam defapt cristale, pt ca nu se gaseau in shop si imi trebuiau sa cumpar ceva de la luxury (se intampla pe un server de teste). Asta se intampla pe un server pe care safe enchant mergea pana la +5.

html exploit (care defapt e help.htm exploit) nu are legatura cu lagul , trebuie sa shtii sintaxele la anumite comenzi pe care serverul le accepta , modificand meniul NPCs (as far as i know) .

Dak mai vb cineva despre exploits , veti putea doar citi ce scriu altii pentru urmatorii 100 de ani . Aveti net, use it, dak nu puteti stapani lamerii din voi.

Link to comment

pe serv ala de 5000x cel mai mult am dus un branch acumen pana la +12 dar incercand sa fac D Crystals pt un summoner am dus un SoR pana la +18 pana sa se sparga imi parea rau ca am bagat intr-o arma de D e chiar random deci singuru mod in care ai putea avea safe enchant e sa ai o alta arma la tine exact ca aia enchantata care in caz ca iti pica cea veche sa ai rezerva smile.gif

Link to comment
Guest CiobiAdi

legenada numarul -10 ohmy.gif legenda are un "sambure de adevar" (care in cazul legendelor postate de tine se vede doar la microscop)

Am facut item +11 punand enchants unul dupa altul . vroiam defapt cristale, pt ca nu se gaseau in shop si imi trebuiau sa cumpar ceva de la luxury (se intampla pe un server de teste). Asta se intampla pe un server pe care safe enchant mergea pana la +5.

html exploit (care defapt e help.htm exploit) nu are legatura cu lagul , trebuie sa shtii sintaxele la anumite comenzi pe care serverul le accepta , modificand meniul NPCs (as far as i know) .

Dak mai vb cineva despre exploits , veti putea doar citi ce scriu altii pentru urmatorii 100 de ani . Aveti net, use it, dak nu puteti stapani lamerii din voi.

Chiar eu am spus ca sunt LEGENDE si ca nu au NICI un sambure de adevar. De asemenea multi sunt atat de noobi incat nu stiu ca nu trebuie sa dropeze arma in party chair daca o ridica ei. Iti pot arata multe plangeri facute pe tipicul asta. Asa incat daca am enumerat-o si pe asta nu a fost nimic rau..

Link to comment

~ Daca enchantarea a reusit inainte de shoutdown, enchantezi din nou dupa ce te loghezi.

Vrei sa spui ...daca ench a reusit inainte de shutdown dai exit game rapid si ramine asa fiindca se salveaza in bd smile.gif

Btw...bafta cu LoH smile.gif

Link to comment
Guest CiobiAdi

InxeS' date='Feb 2 2006, 10:42 PM']

24.gif)))))))))) mor de ras 24.gif)))) 24.gif))))) 24.gif)))) 24.gif)))))

am avut in clan noobi care au dropat arma pentru ca sperau ca le-o face +5 daca dropeaza de 5 ori.

Credeam ca e ceva related to mob speed dar acum cred ca e total random cursa aceea nu ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...