Jump to content
Dropkillerz

Hitler,

Recommended Posts

Romanian=român in engleza

Romania=România in engleza

Care-i treaba?

<Loyd>

Avnd in vedere ca toti profesori de istorie pe care i-am avut au zis cam acelasi lucru: "Tigani au fost peste tot in Europa si s-au integrat, cateodata fortat, cateodata liber, numai la noi inca nu s-a intamplat asta"

Am dat link-ul spre wikipedia, ca nu cred ca gasesc o copie a manualelor de istorie pe net ca sa iti arat ce scrie si acolo.

Si daca citeai mai mult aflai si cea facut Hitler, de nu prea mai sunt asa de multi pe acolo.

Mos Craciun chiar exista.

Link to comment
Share on other sites

' date='Jan 7 2010, 16:47' post='4619656']

Octaviane n-are rost sa te pui cu ei. Nu vezi ce destepti sunt? Toti sunt adeptii jignirilor si violentei, iar asta o sa ne distruga pe toti intr-o buna zi (au invatat de la Hitler).

Mai violenti ca gastile de ciori din USA care te impusca pe strada fara motiv? Mai violenti tiganii care se leaga de tine fara motiv pe strada?

-Mai patetici ca manelistii care canta la toti mafiotii?

-Mai scarbosi ca evreii care scot banii din holocaust?

-Mai violenti ca arabii care fac trafic de carne vie cu europence?

Tot nationalistii sunt violenti.Doar ei sunt de vina.

Link to comment
Share on other sites

Mai violenti ca gastile de ciori din USA care te impusca pe strada fara motiv? Mai violenti tiganii care se leaga de tine fara motiv pe strada?

-Mai patetici ca manelistii care canta la toti mafiotii?

-Mai scarbosi ca evreii care scot banii din holocaust?

-Mai violenti ca arabii care fac trafic de carne vie cu europence?

Tot nationalistii sunt violenti.Doar ei sunt de vina.

Cam acelasi lucru am vrut sa zic si eu.

Un tigan are voie sa dea in cap,sa fure dar cand romanul intervine,e discriminare.

E acelasi lucru ca la marijuana vs alcool,e ok sa te imbeti sa conduci 1.5 tone si sa omori vreo 4 5 persoane,dar nu-i ok sa fumezi iarba.

Deveniti din ce in ce mai patetici,sincer.

Link to comment
Share on other sites

Cam acelasi lucru am vrut sa zic si eu.

Un tigan are voie sa dea in cap,sa fure dar cand romanul intervine,e discriminare.

E acelasi lucru ca la marijuana vs alcool,e ok sa te imbeti sa conduci 1.5 tone si sa omori vreo 4 5 persoane,dar nu-i ok sa fumezi iarba.

Deveniti din ce in ce mai patetici,sincer.

La 23 iulie 1964, generalul francez de Gaulle declara: “Noi francezii,suntem de parere ca Europa trebuie sa devina europeana. O Europa europeana inseamna ca aceasta exista de la sine si pentru sine, si ca in mijlocul lumii, ea are o politica proprie”

Iarba este pentru ciori loyd :P

Link to comment
Share on other sites

La 23 iulie 1964, generalul francez de Gaulle declara: “Noi francezii,suntem de parere ca Europa trebuie sa devina europeana. O Europa europeana inseamna ca aceasta exista de la sine si pentru sine, si ca in mijlocul lumii, ea are o politica proprie”

Iarba este pentru ciori loyd :P

Eu nu ma refeream la iarba aici,faceam doar o comparatie intre cele doua situatii care chiar seamana intre ele.

Pe tigani nu-i obliga nimeni sa faca ceea ce fac,li s-au oferit locuri de munca,n-au vrut,li s-au oferit apartamente,s-a ales prafu din ele,copiilor li s-a oferit o sansa la invatamant,dar nu cred ca in prezent sunt 1/4 de purandei care fregventeaza scoala.

Mai sunt multe exemple,dar le enumar degeaba,sigur o sa se trezeasca unu sa zica ca romanii nu i-au lasat sa invete sau ca romanii nu i-au lasat sa munceasca.

Sunt sute de familii de romani din mediul rural care n-au ce pune pe masa si isi trimit copii la socla,sunt mii de persoane plecate peste hotare sa munceasca cinstit si sa trimita un ban acasa.

Mai scutiti-ma de scuzele astea patetice,de cand ma stiu statul roman le tot ofera sanse sa traiasca bine,curat si civilizat.

Link to comment
Share on other sites

Mai violenti ca gastile de ciori din USA care te impusca pe strada fara motiv? Mai violenti tiganii care se leaga de tine fara motiv pe strada?

-Mai patetici ca manelistii care canta la toti mafiotii?

-Mai scarbosi ca evreii care scot banii din holocaust?

-Mai violenti ca arabii care fac trafic de carne vie cu europence?

Tot nationalistii sunt violenti.Doar ei sunt de vina.

Da esti mai scarbos ca un Evreu care si-a pierdut parinti in Holocaust.

Link to comment
Share on other sites

sincer, cred ca voua va este frica sa scoateti capul la lumina de teama ca se ia un tigan de voi. Bai mai lasati-ma, mai interesati-va si voi de viata si realitatea umana, nu va mai inspirati din istoria stiuta din auzite.

Statisticile facute pe cateva penitenciare mari din tara (inclusiv jilava) spun ca:

cei mai multi hoti sunt tigani 55%

cei mai multi criminali sunt romani : 95%

cei mai multi agresori sunt romani: 80%

cei mai multi traficanti de carne sunt romani 90%

si cifrele continua cu romanii in superioritate neta la toate celelalte infractiunile.

asa ca dragii mei, preferati sa v-i se fure portofelu, sau un topor in cap? Tiganii sunt o problema, nu neg asta, dar romanii nostri sunt o problema si mai mare, tiganii nostrii fura din afara si aduc in tara ... romanii nostrii fura din tara si duc in afara ( sume mult mai mari comparative cu cele pe care le fura tiganii) pe langa asta romanii scapa de cele mai multe ori nepedepsiti.

Vreti o lume mai buna, incepeti prin a va schimba voi si apoi sa aveti pretentia ca si cei din jurul vostru sa faca asta...tot ce faceti acum este sa aruncati vina pe capra vecinului si sa spuneti ca ati auzit voi ca a facut cineva, cumva, ceva bine...

PS. Urasc tiganii de fel, dar mai mult urasc romanii tiganizati, cocalarii actuali care asculta manele pe telefon in oras, in mijloacele de transport in comun samd....

Link to comment
Share on other sites

faza tare,deschid televizoru la national tv sau kanal d nu stiu ce dracu era si normal cantau toti tiganii pe acolo si ii zic lui tata:Uite daca Hitler vedea asta facea infarct si tata imi zice ca Hitler asta o fost baiat destept,stie el ce face :)) ))

Link to comment
Share on other sites

sincer, cred ca voua va este frica sa scoateti capul la lumina de teama ca se ia un tigan de voi. Bai mai lasati-ma, mai interesati-va si voi de viata si realitatea umana, nu va mai inspirati din istoria stiuta din auzite.

Statisticile facute pe cateva penitenciare mari din tara (inclusiv jilava) spun ca:

cei mai multi hoti sunt tigani 55%

cei mai multi criminali sunt romani : 95%

cei mai multi agresori sunt romani: 80%

cei mai multi traficanti de carne sunt romani 90%

si cifrele continua cu romanii in superioritate neta la toate celelalte infractiunile.

asa ca dragii mei, preferati sa v-i se fure portofelu, sau un topor in cap? Tiganii sunt o problema, nu neg asta, dar romanii nostri sunt o problema si mai mare, tiganii nostrii fura din afara si aduc in tara ... romanii nostrii fura din tara si duc in afara ( sume mult mai mari comparative cu cele pe care le fura tiganii) pe langa asta romanii scapa de cele mai multe ori nepedepsiti.

Vreti o lume mai buna, incepeti prin a va schimba voi si apoi sa aveti pretentia ca si cei din jurul vostru sa faca asta...tot ce faceti acum este sa aruncati vina pe capra vecinului si sa spuneti ca ati auzit voi ca a facut cineva, cumva, ceva bine...

PS. Urasc tiganii de fel, dar mai mult urasc romanii tiganizati, cocalarii actuali care asculta manele pe telefon in oras, in mijloacele de transport in comun samd....

Eu urasc mai mult persoanele care habar n-au sa scrie si sa-si lege singuri propriile sireturi si isi dau cu parerea.

Link to comment
Share on other sites

sincer, cred ca voua va este frica sa scoateti capul la lumina de teama ca se ia un tigan de voi. Bai mai lasati-ma, mai interesati-va si voi de viata si realitatea umana, nu va mai inspirati din istoria stiuta din auzite.

Statisticile facute pe cateva penitenciare mari din tara (inclusiv jilava) spun ca:

cei mai multi hoti sunt tigani 55%

cei mai multi criminali sunt romani : 95%

cei mai multi agresori sunt romani: 80%

cei mai multi traficanti de carne sunt romani 90%

si cifrele continua cu romanii in superioritate neta la toate celelalte infractiunile.

asa ca dragii mei, preferati sa v-i se fure portofelu, sau un topor in cap? Tiganii sunt o problema, nu neg asta, dar romanii nostri sunt o problema si mai mare, tiganii nostrii fura din afara si aduc in tara ... romanii nostrii fura din tara si duc in afara ( sume mult mai mari comparative cu cele pe care le fura tiganii) pe langa asta romanii scapa de cele mai multe ori nepedepsiti.

Ce e cu cacatul ala postat de tine mai sus?Crezi ca punem botul la propaganda asta?Nu au reusit profii de istorie sa imi schimbe mentalitatea extremista si crezi ca o sa reusesti tu cu cacatu de mai sus? Noi vrem argumente tata si in topicul asta "nationalistii" v-au batut la fundul gol. Acum veniti cu prostii!

@zazone

Tatal tau e inteligent. E bine ca ai un asemenea tata!

Link to comment
Share on other sites

Ce e cu cacatul ala postat de tine mai sus?Crezi ca punem botul la propaganda asta?Nu au reusit profii de istorie sa imi schimbe mentalitatea extremista si crezi ca o sa reusesti tu cu cacatu de mai sus? Noi vrem argumente tata si in topicul asta "nationalistii" v-au batut la fundul gol. Acum veniti cu prostii!

@zazone

Tatal tau e inteligent. E bine ca ai un asemenea tata!

m-ai facut sa rad.. ne-ati batut la fundul gol? =)) =))

p.s. atata timp cat ai un limbaj de mahala si te crezi mai presus decat toti de pe forumul asta n-o sa impresionezi pe nimeni..

Vreti o lume mai buna, incepeti prin a va schimba voi si apoi sa aveti pretentia ca si cei din jurul vostru sa faca asta...tot ce faceti acum este sa aruncati vina pe capra vecinului si sa spuneti ca ati auzit voi ca a facut cineva, cumva, ceva bine...

luati exemplu de la daniel..

Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru care ma mira la ora actuala este faptul, ca acest topic cu toate ca exista deja moderatori, inca nu a fost inchis :).

Dupa parerea mea de mult(cam dupa pagina 5 incolo), nu se mai vorbeste despre Hitler, ci despre total altceva...in fine, nu-i treaba mea :).

Link to comment
Share on other sites

cei mai multi hoti sunt tigani 55%

cei mai multi criminali sunt romani : 95%

cei mai multi agresori sunt romani: 80%

cei mai multi traficanti de carne sunt romani 90%

si cifrele continua cu romanii in superioritate neta la toate celelalte infractiunile.

You made my day :coffee:

Arata`mi si mie un link ceva unde zice chestia asta :-? ...

tiganii nostrii fura din afara si aduc in tara ... romanii nostrii fura din tara si duc in afara

am ramas marcat de partea asta a postului :| ....

p.s. atata timp cat ai un limbaj de mahala si te crezi mai presus decat toti de pe forumul asta n-o sa impresionezi pe nimeni..

agreed , oricum in ultimele 2 pagini e doar limbaj de 'cartier ' pe aici :) .

Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru care ma mira la ora actuala este faptul, ca acest topic cu toate ca exista deja moderatori, inca nu a fost inchis :) .

Dupa parerea mea de mult(cam dupa pagina 5 incolo), nu se mai vorbeste despre Hitler, ci despre total altceva...in fine, nu-i treaba mea :) .

Daca nu plangi,n-are rost,sincer.

Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru care ma mira la ora actuala este faptul, ca acest topic cu toate ca exista deja moderatori, inca nu a fost inchis :).

Dupa parerea mea de mult(cam dupa pagina 5 incolo), nu se mai vorbeste despre Hitler, ci despre total altceva...in fine, nu-i treaba mea :).

Topicul nu trebuie inchis,o parte din noi am incercat sa vorbim despre Hitler.Dar tu si cu inca 2 pe aici ati inceput cu Holocaustul, ba ca nu stiu cine sa spanzurat..............

Pentru mine Hitler ramane un om curajos si un patriot adevarat!A luptat singur impotriva tuturor,iar tehnologia armatei naziste era foarte avansata.

Link to comment
Share on other sites

' date='Jan 7 2010, 18:40' post='4620029']

m-ai facut sa rad.. ne-ati batut la fundul gol? =)) =))

p.s. atata timp cat ai un limbaj de mahala si te crezi mai presus decat toti de pe forumul asta n-o sa impresionezi pe nimeni..

luati exemplu de la daniel..

Ce exemplu a lui daniel? Din ce sfincter a scos perla aia chiar nu stiu ... chestii de astea numai la biserica le mai auzi , un fel de fii tu prostul tarii ca asa iti zice Dumnezeu . Atata timp cat sunt in conformitate cu legea tarii am pretentia ca si ceilalti sa fie la fel . Ce as putea sa schimb la mine? Sa devin "sfant" nu pot caci nu cred in totalitate in crestinism . In opinia ta noi suntem niste infracotori iar tu esti un cetatean model? Sincer ai scos cel mai penibila fraza posibila .

Singurul lucru care ma mira la ora actuala este faptul, ca acest topic cu toate ca exista deja moderatori, inca nu a fost inchis :).

Dupa parerea mea de mult(cam dupa pagina 5 incolo), nu se mai vorbeste despre Hitler, ci despre total altceva...in fine, nu-i treaba mea :).

Fiindca tot timpul apar "analisti" ca tine care mai baga cate un post offtopic sa ne zica cat de offtopic suntem noi ... ai auzit de lupul moralist?

Offtopic nu suntem . Discutam despre probleme rasiale care au foarte multe legaturi cu Hitler , sau tu credeai ca in topicul asta vom discuta doar de datele persoanele ale lui . Asta poti sa o citesti si pe wikipedia daca te intereseaza .

Cat despre "revolta" asta a generalilor pe care o tot vedem la tembelizor prin documentare impotriva lui Hitler nu stiu ce sa cred imi miroase prea urat . Daca chiar ar fi vrut cu adevarat sa-l asasineze crezi ca nu reuseau ? Generalii care au reusit sa subjuge Europa in decursul a catorva ani nu reuseau sa ucida o singura persoana de sub nasul lor? Mi se pare prea penibila incercarea asta a propagandistilor antinazism de a calca peste imaginea lui Hitler .

Link to comment
Share on other sites

Cand vine vorba despre tehnologie cam ai dreptate,dar s-a vazut ca rusii au fost mai destepti si asta conteaza foarte mult intr-un razboi.

Hitler a fost si el destul de destept,si-a folosit prizonierii sa-si repare flota de avioane,destul de inteligent.

Link to comment
Share on other sites

Hitler era oarecum destept.

Daca nu era prea orgolios si prea plin de sine, azi puteam avea o europa tare nasoala :-s doamne fereste asa ceva.

Daca asculta de generali, era cu totu altfel treaba in WW2.

Sincer mi`e lene sa citesc 9 pagini, dar din cate vad pe aici, avatere cu zvastica pe usere inregistrate ieri => eugen nu s`a descurcat singur si si`a chemat prietenii :))

Si cum din nou mi`e lene sa citesc 9 pagini, parerea mea despre Hitler ? Un nebun care se credea ca si Xerxes in 300 ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...