Jump to content
b1ackic3

Runes Of Magic

Recommended Posts

Daca ma platesti imi instalez ambele jocuri si fac un flick cu asemanarile dintre rom si wow.

Nu am auzit de la "varu", sau de la prietenul x. Am auzit pe gaming vlogs si pe website-urile specializate.

Sari in sus ca un prescolar caruia ii zici ca personajul lui animat favorit e mai slab decat un altul.

Normal ca fiecare are fiecare are anumite chestii pe care nu le gasesti in celalalt. Mie personal mi-a placut ideea de player housing, fiindu-mi chiar dor de ea din runescape.

bb

Link to comment
Guest Bogdanzor

Daca ma platesti imi instalez ambele jocuri si fac un flick cu asemanarile dintre rom si wow.

Nu am auzit de la "varu", sau de la prietenul x. Am auzit pe gaming vlogs si pe website-urile specializate.

Sari in sus ca un prescolar caruia ii zici ca personajul lui animat favorit e mai slab decat un altul.

Normal ca fiecare are fiecare are anumite chestii pe care nu le gasesti in celalalt. Mie personal mi-a placut ideea de player housing, fiindu-mi chiar dor de ea din runescape.

bb

Nu sar in sus , dar nu stii ce vorbesti , pana nu experimentezi macar end game cel putin .

Nu imi pasa de wow , tu l-ai adus in discutie , e un wow thread mai sus .

Si daca crezi ca housingul e singura diferenta intre wow si rom dute si joaca runescape.

Mai e de bun cv jocu asta?

Doar pentru oameni cu IQ > 100

Pe bune , nu e un joc unde farmezi un mob dupa altul , trebuie putina inteligenta sa te descurci .

Link to comment
Guest Bogdanzor

Grafica e cam la acelasi nivel cu cea din wow , acceptabila , poti vedea din screenshoturi din threadu asta , cateva pagini mai incolo.

http://img99.imageshack.us/i/rascrnshot2009081314205.jpg/

Gameplay , foarte dezvoltat , ai instante , questuri , lore , arena , castle , siege , world bosses , un sistem interesant de upgradare a armurile/armelor , un sistem interesant de dual class , multe altele

Link to comment

Nu sar in sus , dar nu stii ce vorbesti , pana nu experimentezi macar end game cel putin .

Nu imi pasa de wow , tu l-ai adus in discutie , e un wow thread mai sus .

Si daca crezi ca housingul e singura diferenta intre wow si rom dute si joaca runescape.

Doar pentru oameni cu IQ > 100

Pe bune , nu e un joc unde farmezi un mob dupa altul , trebuie putina inteligenta sa te descurci .

Tu pari cam prostut asa. Sa analizam putin reply-ul tau.

Nu sar in sus , dar nu stii ce vorbesti , pana nu experimentezi macar end game cel putin .

Deci nu ar trebuii sa vorbesc daca nu joc endgame. Fair enough. Dar ce mai pot incerca in afara de endgame, avand in vedere ca trebuie sa trec prin majoritatea jocului ca sa ajung acolo?

Nu imi pasa de wow , tu l-ai adus in discutie , e un wow thread mai sus

De fapt tu ai bolborosit ceva de genul "ahhh rom nu are nimic in comun cu wow, ahhhh aia care zic asta nu au jucat in viata lor, ahhhh"(ahhh=rage). So....yea. Tu esti cel care a pomenit de wow si eu, avand o parere diferita fata de ce ai spus tu, am simtit nevoia sa mi-o exprim in scris.

Si daca crezi ca housingul e singura diferenta intre wow si rom dute si joaca runescape.

Unde am spus eu ca singura diferenta dintre wow si rom e housing system? o.O Seriously! Am dat un exemplu de un feature din rom care mi-a placut, frustrat micut ce esti.

Uite, cand termini si tu liceul, si autoindeplinesti cerinta care ai expus-o pentru a juca rom, spune-mi si vorbim.

Pana atunci stai in banca ta si nu te mai lua in gura cu oamenii care chiar stiu ce vorbesc pe domeniul respectiv.

Link to comment
Guest Bogdanzor

Tu pari cam prostut asa. Sa analizam putin reply-ul tau.

Deci nu ar trebuii sa vorbesc daca nu joc endgame. Fair enough. Dar ce mai pot incerca in afara de endgame, avand in vedere ca trebuie sa trec prin majoritatea jocului ca sa ajung acolo?

De fapt tu ai bolborosit ceva de genul "ahhh rom nu are nimic in comun cu wow, ahhhh aia care zic asta nu au jucat in viata lor, ahhhh"(ahhh=rage). So....yea. Tu esti cel care a pomenit de wow si eu, avand o parere diferita fata de ce ai spus tu, am simtit nevoia sa mi-o exprim in scris.

Unde am spus eu ca singura diferenta dintre wow si rom e housing system? o.O Seriously! Am dat un exemplu de un feature din rom care mi-a placut, frustrat micut ce esti.

Uite, cand termini si tu liceul, si autoindeplinesti cerinta care ai expus-o pentru a juca rom, spune-mi si vorbim.

Pana atunci stai in banca ta si nu te mai lua in gura cu oamenii care chiar stiu ce vorbesc pe domeniul respectiv.

Ma inteligentule , tu ai zis ca seamana cu wow , la grafica poate , dar e diferit in multe chestii , ce e asa greu de inteles ?

Ba parrot , n-am "bolborasit" nimic mi se pare normal ca sa aiba elemente din wow , si foarte tare si bravo lor ca au , cum wow sa inspirat din alte chestii la fel si jocul asta din wow , am jucat wow 1 luna , si nu mi'a placut deloc , plus ca diferenta uriasa e ca asta il poti juca gratis , in schimb wow e cu plata , si trebuie sa cumperi 2 in curand 3 expansions sa il joci .

Pai ai dat doar un exemplu , daca atata stii , pentru ca nu ai jucat ,nu ai voie sa critici , asa ca jet .

De fapt tu ai bolborosit ceva de genul "ahhh rom nu are nimic in comun cu wow, ahhhh aia care zic asta nu au jucat in viata lor, ahhhh"(ahhh=rage). So....yea. Tu esti cel care a pomenit de wow si eu, avand o parere diferita fata de ce ai spus tu, am simtit nevoia sa mi-o exprim in scris.

Chiar e trist ca nu joaca asa de multi romani jocul asta , e un gem , unul din cele mai bune f2p mmo's , multi spun ca e wow copy , aia care spun asa ceva desigur nu au jucat in viata lor , la prima vedere poate grafica seamana dar game-play-ul e total diferit ,

Ce am zis eu si ce ai zis tu ? mersi ca mi-ai dat dreptate din primul post , cat de ignorant poti sa fii .

Link to comment

Sincer sa fiu, la grafica chiar nu mi s-a parut sa semene cu wow. La multe alte features, dar la grafica nu.

Ai jucat o luna wow, probabil pe vreun server privat infect instant 70/80 w/e. E clar ca nu ai de unde sa stii despre chestiile copiate cu nesimtire in rom -_- Pffff.

Pai ai dat doar un exemplu , daca atata stii , pentru ca nu ai jucat ,nu ai voie sa critici , asa ca jet .

21/20 Mage/ Priest.

Ce am zis eu si ce ai zis tu ? mersi ca mi-ai dat dreptate din primul post , cat de ignorant poti sa fii .

Your an idiot.

Nu stau sa ma cert cu minori frustrati pe forum. Daca mai ai ceva de spus, trimite pm.

Last post 'ere.

Link to comment
Guest TheElderGod

Ba.. da sunteti niste copilashi #-o ce naiba theardu asta ee facut pt. joc nu sa va certati voi #-o .

+ Nu seamana cu wow doar prin simplu fapt de grafica asemanatoare dar daca a`ti fi si voi asha de imaptimiti de jocuri cum tot urlati pe aici ca sunteti pe siteuri de nu stiu ce Doamne... :-j a`ti stii ca cel putin 3 jocuri in ziua de azi se aseamana + ca siteurile alea specializate sunt niste cacaturi, frate gusturile nu se discuta. Eu unu va`si invita sa jucati inainte sa tot va spargeti pe aici in figurile voastre :tiphat:.

Link to comment

M-am apucat si eu de el si pana acuma merita jucat , faci level destul de bine din questuri .

Inceputul e usor si prietenos cu jucatorul , un mic tutorial care iti da rewarduri .

Bineineteles te echipeaza cu cele mai bune iteme de levelul tau doar sa urmezi questul in care te plimba prin oras si iti da gear foarte bun .

Mai ai si un item ca in jade dynasty de iti da un reward din level in level foarte bune .

Am observat ca poti captura si i naces joc peti care au random atribute destul de ok sa ai un pet cu tine deosebit . Ai si apartament al tau care il poti mobila in diferite teme si iti genereaza energie si multe alte lucruri care trebuie sa le descopar .

Imi place ca pot face 2 clase deodata la level 10 asa ca acum sunt Scout/Rogue 15/6 , am un tovaras care mi-a facut level 15 in doar cateva minute la batut monstri de level 55-60 , pe langa asta mi-a bagat in cloack 2 pietre cu o gramada de STR si DEX practic am dmageul de la aceste pietre cat un player l-ar avea la level 25 , pica monstrul imediat. Diseara imi face o arma de culoare portocalie are craft avansat si a zis ca imi face .

Da jocul seamana foarte mult cu wow deoarece este copiat dupa wow multe pana si instantele sau numele la orase si dungeoane sunt la fel pana si questurile ceea ce nu e rau ...poate juca practic oricine acest joc e misto

Au combinat jocul cu mai multe intre ele si a iesit ceva intradevar misto de jucat .

Link to comment

Nu stiam de unde imi tot intra vizite pe blog (mmoblog) din linkmania.

Multumesc de reclama:P.

Jocul este unul dintre cele mai bune jocuri de pe piata la ora actuala in materie de F2P.

Chiar daca l-am clasat pe primul loc in clasamentul meu top 10 free to play Romania, nu este totusi si favoritul meu.

Din pacate la o reevaluare a topului s-ar putea sa isi piarda clasarea datorita DDO online care vine F2P si in Europa, LOTRO care devine F2P la mijlocul lui august, si Everquest 2 Care a introdus si el un sistem F2P.

Link to comment

E careva pe aici care are caracter 50+ sa ma ajute sa fac cateva levele mai rapid ?Am level 15/14 si as vrea un mic powerlevel sa fac si eu level 27 stiu ca se poate dar nu cunosc lumea crybaby2.gif platesc toti banii mei adunati adica 60 000 aur .

Am nevoie de levele mai mari ca sa fac si eu de unul singur questuri de level mare sa pot creste mai usor secondary class

Server : Macantacht

IGN:BloodieElf Scout/Rogue

PS:Am vazut ca e un sistem CROSS SERVER PVP tiphat.gif place domne imi place http://www.runesofmagic.com/en/articles,id189,0,corss_server_pvp.html

Link to comment

Salutare, tocmai mi-am sters wow-ul, un joc care mi-a placut mult dar de care m-am plictisit... poate din cauza serverelor private si a bugurilor... nah, nu-mi permit sa joc pe official, si nici nu stiu daca s-ar merita.... credeti ca Runes Of Magic ar fi o solutie buna acum?

Link to comment

Ca s? le r?spund ultimelor posturi, Runes of Magic în general joac? oameni sp?la?i, mai bine v? axa?i pe Metin 2, Silkroad, servere pirat de WOW. Nu v? integra?i bine în ROM, din guildele române?ti oricum zbura?i iar în celelalte nu prea. ?i acolo miros "b?ie?ii de cartier", mitocanii ?i le dau un mare kick.

ROM nici nu mai merit? jucat pân? la CH 4. CH 3 a fost un mare fiasco - includ aici atât instan?ele cât ?i imbalansul.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...