Jump to content
tasedano

Vertu, mobilul de 100.000 euro, acum si in Romania

Recommended Posts

Telefonul mobil Vertu a ajuns si in Romania, prin 13 colectii in valoare totala de 500.000 de euro. Lasarea a fost facuta cu mare fast, la Palatul Regal, Sala Tronului, iar vedeta a fost Signature Diamonds, care costa nici mai mult nici mai putin de 100.000 euro.

Bijuteria are carcasa din aur alb sau galben, in care sunt incrustate diamante albe si negre, dintre care 36 doar pentru tastatura. Ecranul e dintr-un cristal de safir de 69,25 carate, cel mai mare din lume. Interiorul e facut din otel hipoalergenic, pentru rezistenta si protejarea utilizatorului de neplacerile cauzate de metalul comun. La fabricarea lui Signature Diamonds s-a mai folosit o ceramica high-tech, care se utilizeaza si pentru navele spatiale, cu efect termic, sa nu raceasca urechea in timpul convorbirii.

"Este un telefon special. O echipa de trei oameni supracalificati lucreaza incontinuu 13 ore numai pentru partea de interior. Apoi, pana la finisare si montarea diamantelor mai pot trece cateva zile. Totul este minutios si se lucreaza manual", explica Robert Joost, manager de dezvoltare pentru Europa Centrala si de Est, citat de ziare.com.

Ceea ce caracterizeaza insa telefonul Vertu este butonul pentru "asistentul personal".

"Se conecteaza imediat la un asistent, oricand, 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana. Puteti cere informatii despre telefon, despre utilizare si ultimele noutati, dar va poate chema un taxi, comanda mancare la restaurant, rezerva o masa, bilete de avion sau va poate organiza o petrecere. Asistentul vorbeste in zeci de limbi, de la engleza la chineza traditionala sau simplificata si araba", a mai adaugat Robert Joost.

Sursa: Romania Libera

Link to comment

E clar #-o Daca aud tiganii de asta =)) dispar toate telefoanele.

@Eu sunt multumit de telefonul pe care il am, pot sa vb, sa sun s.a. Nu am nevoie de un telefon din aur si diamante, am nevoie de un telefon care sa ii tina bateria si care poti sa vorbesti la el, telefonul acela e doar pentru fite. O incapea in buzunar? =))

Link to comment

E clar #-o Daca aud tiganii de asta =)) dispar toate telefoanele.

@Eu sunt multumit de telefonul pe care il am, pot sa vb, sa sun s.a. Nu am nevoie de un telefon din aur si diamante, am nevoie de un telefon care sa ii tina bateria si care poti sa vorbesti la el, telefonul acela e doar pentru fite. O incapea in buzunar? =))

au auzit hadarii de telefonul asta ....

unii din ei au .. REPLICI =))

Link to comment

Cu 100.000 de euro:

-pot sa traiesc din dobanda fara probleme (aproximativ 625 euro pe luna = 2200 RON la cursul actual)

-pot sa-mi fac centrala telefonica

-pot sa-mi iau zeci de N95-uri, laptopuri, aparate filmat si alte electronice

-pot sa-mi iau 1 sau mai multe apartamente in strainatate

sau sa-i sparg:

-Intr-un BMW X6

-Cateva zile la Burj Al Arab

-Q7

-Vertu Diamond Signature Diamonds ala

-Ceas de mana Rolex Daytona (29000$)

-Un pian de concert Steinway de calitatea cea mai buna (hehe :D )

Link to comment

Cu 100.000 de euro:

-pot sa-mi iau 1 sau mai multe apartamente in strainatate

In strainatate apartamentele sunt destul de scumpe , de aceea daca observatii romanii sunt singuri care "trag" din greu in strainatate sau la lucru ca sa isi cumpere o casa . Majoritate strainilor stau in "chirie" si traditia o transmite si fiilor lor .

ON: Prea mult un telefon , am vazut pe gugăl niste poze cu telefonul , frumos , dar daca l-ai scapat odata clar s-a dus pe apa sambetei . :-j

Link to comment

Cu 100.000 de euro:

-pot sa traiesc din dobanda fara probleme (aproximativ 625 euro pe luna = 2200 RON la cursul actual)

-pot sa-mi fac centrala telefonica

-pot sa-mi iau zeci de N95-uri, laptopuri, aparate filmat si alte electronice

-pot sa-mi iau 1 sau mai multe apartamente in strainatate

sau sa-i sparg:

-Intr-un BMW X6

-Cateva zile la Burj Al Arab

-Q7

-Vertu Diamond Signature Diamonds ala

-Ceas de mana Rolex Daytona (29000$)

-Un pian de concert Steinway de calitatea cea mai buna (hehe :D )

:cool2:

daca ai avea o gramada de bani..sa nu mai sti ce sa faci cu ei..n'ar strica si un telefon din acesta..de fitze :)

Link to comment

Cu 100.000 de euro:

-pot sa traiesc din dobanda fara probleme (aproximativ 625 euro pe luna = 2200 RON la cursul actual)

-pot sa-mi fac centrala telefonica

-pot sa-mi iau zeci de N95-uri, laptopuri, aparate filmat si alte electronice

-pot sa-mi iau 1 sau mai multe apartamente in strainatate

sau sa-i sparg:

-Intr-un BMW X6

-Cateva zile la Burj Al Arab

-Q7

-Vertu Diamond Signature Diamonds ala

-Ceas de mana Rolex Daytona (29000$)

-Un pian de concert Steinway de calitatea cea mai buna (hehe :D )

Cred ca ai facut calculele foarte prost.

Link to comment

Cu 100.000 de euro:

-pot sa traiesc din dobanda fara probleme (aproximativ 625 euro pe luna = 2200 RON la cursul actual)

-pot sa-mi fac centrala telefonica

-pot sa-mi iau zeci de N95-uri, laptopuri, aparate filmat si alte electronice

-pot sa-mi iau 1 sau mai multe apartamente in strainatate

sau sa-i sparg:

-Intr-un BMW X6

-Cateva zile la Burj Al Arab

-Q7

-Vertu Diamond Signature Diamonds ala

-Ceas de mana Rolex Daytona (29000$)

-Un pian de concert Steinway de calitatea cea mai buna (hehe :D )

Daca ai milioane sigur iti cumperi si telefonul ala :)

Link to comment

Ce dracu sa fac cu el ca daca mi-l atinge cineva il omor il strang de gat . Numai sa sufle spre el si ii smulg dintii :| . Lasa sa il cumpere altul . Plus ca atunci cand il scoti din buzunar nu stie nimeni ca ai dat 100.000 pe el . Cui ii pasa? Ce rost are? Ce rezolv ? Sau il las cu eticheta pe el?

Link to comment

Nagasaky' date='Jun 3 2008, 20:43' post='2820577']

Ce dracu sa fac cu el ca daca mi-l atinge cineva il omor il strang de gat . Numai sa sufle spre el si ii smulg dintii :| . Lasa sa il cumpere altul . Plus ca atunci cand il scoti din buzunar nu stie nimeni ca ai dat 100.000 pe el . Cui ii pasa? Ce rost are? Ce rezolv ? Sau il las cu eticheta pe el?

Fitze, vor sa arate ca "au cu ce se lauda", oameni care au de toate si arunca banii pe orice.

Link to comment

Acum serios vorbind... :|, daca tii cu tot dinadinsul sa ai unul, poti sa-ti iei o replica, un prieten si-a luat o replica vertu signature (care arata identic) pe la 300 de euro, si arata super-bine :D.Vazusem si un 8800 gold versace pe la 500 de euro.

Link to comment

"Se conecteaza imediat la un asistent, oricand, 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana. Puteti cere informatii despre telefon, despre utilizare si ultimele noutati, dar va poate chema un taxi, comanda mancare la restaurant, rezerva o masa, bilete de avion sau va poate organiza o petrecere. Asistentul vorbeste in zeci de limbi, de la engleza la chineza traditionala sau simplificata si araba", a mai adaugat Robert Joost.

Daca nu schimba roata de la masina e degeaba. Sau daca nu spala vasele.

Nu prea cred ca cineva intreg la cap si-ar cumpara un astfel de telefon, in afara de, fie colectionari fie milionari cu fite.

Link to comment

nea acum.. am si eu o intrebarea de aia de om prost.. si is curios: ma rog in ciuda metarialelor din care e facut si ce-o mai fi avand el chiar poti vorbi la asa ceva? chiar poti suna pe cineva? eu cred ca mai mult de bibelou nu il poti folosi..

ps: pentru cei ce nu au inteles ce am vrut sa spun nu va agitati.. <mesajul din spatele cuvintelor>

Link to comment

eu.... :> ....la monopoly ^_^

On:in romania sunt multe fitze ^_^ merg si telefoanele astea :)

Erm...nu mai fiti asa ...80 % dintre voi daca ar avea 100k $ v-ati duce la primul magazin unde se vinde vertu` asta...

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...