Jump to content
tasedano

Orange aduce iPhone in Romania pana la finele acestui an

Recommended Posts

100 E

100 E

100 E

100 E

400 pana acum, de restul 100 ce mai stie sa faca ? =))

Restul de 100, este designul ultraslim, carcasa metalica si ecranul touchscreen...merita? Sincer dupa mine e un pic prea scump, la banii astia mi-as lua tv lcd samsung, dar in viitor va mai scadea pretul si atunci isi va merita banii. :cool2:

Link to comment

Fanii iPhone din România vor avea posibilitatea să cumpere versiunea 3G a terminalului lansat de Apple, începând cu data de 22 august, de la Orange, singurul operator din ţara noastră care va importa acest tip de telefon. iPhone 3G ajunge în Romania în toate variantele de culoare şi capacitate a memoriei integrate: negru pentru modele cu memorie de 8 GB şi 16 GB şi alb pentru modelul cu memorie de 16 GB.

Preţul telefonului va varia între 179 şi 489 de euro, în functie de modelul ales, de tipul de abonament utilizat şi de perioada contractuală a abonamentului.

Clienţii care nu au abonament Orange dar doresc să îşi cumpere un iPhone la un tarif avantajos, pot alege între cele două abonamente special create pentru iPhone, în valoare de 39 de euro, respectiv 59 de euro pe lună, care includ minute naţionale, mesaje scrise, pachete cu trafic de date şi tarife speciale pentru apelurile internaţionale.

Clienţii existenţi se pot bucura de întreaga experienţă iPhone 3G pentru că au tarife reduse la achiziţionarea telefonului prin programul de fidelizare Orange Thank You. Astfel, dacă îşi activează o opţiune în valoare de 12 euro pe lună, care oferă minute şi trafic de date incluse, pot cumpăra un iPhone la tarife reduse până la 289 de euro. Pentru clienţii Orange, cu abonamente lunare în valoare de 32 de euro, preţul telefonului ajunge la 209 euro.

Sursa

Pe site la orange nu zice nimic de preturi...

Link to comment

si toate acestea pt un TELEFON CU CAMERA. si iti poti cumpara un MP3 PLAYER PT 2 mill. si un tel cu camera 3.15 mega pixeli (sony erickson parca) e cam 10 mill si are si 1gh de memorie si are si functii de walkman.

iphone e pt cei fitosi, cu multi bani, sau intr-un procent mai mic pt cei care-l iau pt grafica (care e chiar uimitoare) si muncesc pt fiecare ban la un salariu de 1200 lei sa spunem. e chiar ridicol pt piata din romania.

Link to comment

i_need_money tu nu ai poza la avatar? ca eu nu o vad si eram curios daca e de la mine sau nu. :))

oricum acest telefon nu ofera decat grafica in plus fata de un telefon walkman de la sony erickson si acel touch screen. am avut unul in mana de dimineata e e cam marisor ( si mie imi plac telefoaneme gen nokia 6680 6630 etc.) cam mare. ... si cam scump :)

Link to comment

nu poti sa compari iphoneul cu niciun sony ericsson, cu atat mai putin un walkman. hai omnia, xperia, un touch diamond, da, poate, dar nu sony ericsson. (fara K)

:right:

dar are un mare dezavantaj ... bateria :(

ps: oricum preturile de la orange sunt piperate #-o

Link to comment

Ca orice telefon din gama sa, iPhone sucks. Nu l-am folosit prea mult, am fost fascinat de ce poate, dar nu destul incat sa simt ca e "cel mai cel". Am folosit cateva zile si HTC Touch Diamond, la fel, fite.

Asta e doar parerea mea, care lucrez de cativa ani in telefonie si am butonat toata gama de telefoane. Din toate telefoanele personale, am ramas la E50, un super telefon. Momentan imi doresc un HTC TyTN II. :)

btw Ahile, xperia e de la SE :)

Cat despre pretul de la Orange, mult prea mare. Fiind reprezentantele una langa alta (Vodafone si Orange) si avand un abonament Orange de pe cand lucream pentru ei si pe care nu l-am inchis pentru ca asteptam iphone, m-am crucit cand am auzit preturile. La cele mai mici abonamente in jurul a 400EUR, mi se pare exagerat.. dar nah, fiind primii si singurii, deocamdata, care au adus iphone, cred ca nu ii intereseaza.

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...