Jump to content
tasedano

Orange aduce iPhone in Romania pana la finele acestui an

Recommended Posts

Operatorul de telefonie mobila Orange, parte a grupului France Telecom, a semnat un cu Apple pentru comercializarea iPhone in Romania, Austria, Belgia, Republica Dominicana, Egipt, Iordania, Polonia, Portugalia, Slovacia, Elvetia si in tarile africane in care Orange isi desfasoara activitatea, a informat compania.

?Credem ca piata romaneasca ofera un real potential pentru adoptia ultimelor noutati din domeniul comunicatiilor, iar Orange este liderul acestei piete cu peste 10 milioane de clienti. Ne bucuram ca vom putea oferi anul acesta clientilor nostri terminalul iPhone”, a declarat Vanina Ungureanu, Product Division Manager la Orange Romania.

Orange este lider de piata in Romania cu 10,010 milioane de clienti si este parte a grupului France Telecom, una dintre cele mai mari companii de comunicatii din lume.

La sfarsitul anului 2007, Orange Romania a avut venituri de 307 milioane de euro, in crestere cu 8,4% fata de aceeasi perioada a anului precedent. Pentru a fi aproape de clienti, Orange a dezvoltat o larga retea de magazine proprii ce cuprinde in prezent 78 de magazine in toata tara.

sursa :Wall-Street

Link to comment

Orange şi Apple au anunţat ca noul model iPhoneTM compatibil 3G va fi disponibil în România în cursul acestui an.

Orange va începe preluarea comenzilor pentru iPhone în curând.

iPhone combină trei produse într-unul singur: un telefon mobil revoluţionar, un iPod cu ecran generos şi cele mai bune aplicaţii de acces internet şi e-mail, motoare de căutare şi hărţi pentru telefonul mobil.

sursa orange.ro

Link to comment

De fapt, acela nu este 200$, vine asa: 200$ telefonul + 2 ani abonament AT&T (cred ca vreo 30$/luna) + nu te lasa sa iesi din magazin daca nu iti faci abonamentul si nici nu iti da telefonul. Cel putin asa am auzit eu, ca eram atras de unul la 200$, dar am dat peste asta :). Deci un 500$ ar veni la liber (care inca nu este disponibil). NU SUNT SIGUR (70%).

Link to comment

Sper ca nu pun adaosuri enorme la cel de 199$

Nu, doar vreo 200 de euro in plus :|

N-o sa gasesti in veci iPhone la 455 RON in Romania (cam atat vine 199$), si cu retarzii astia de comercianti, (care vindeau primul iphone cu vreo 500-600 de euro la noi, si in SUA il gaseai cu 300$,cam 700 RON), poti fi sigur de asta.

Link to comment

Nu, doar vreo 200 de euro in plus :|

N-o sa gasesti in veci iPhone la 455 RON in Romania (cam atat vine 199$), si cu retarzii astia de comercianti, (care vindeau primul iphone cu vreo 500-600 de euro la noi, si in SUA il gaseai cu 300$,cam 700 RON), poti fi sigur de asta.

Cum sa nu gasesti, re-sellerii, in acest caz Orange, nu au voie sa puna pret pe telefon efectiv mai mare de 199 dolari. Ca isi pun abonamente de 200 euro pe luna, asta e altceva.

Link to comment

iPhone e un tel prea scump si dupa parerea mea nu se merita mai bun e un Nokia :D

ai avut ocazia sa intri in meniul telefonului ? nici nu iti imaginezi ce poate face telefonul ala...e ca un laptop.

este cu mult peste nokia 95 care a avut un pret mult mai mare la lansare ;) :banghead:

Link to comment

ai avut ocazia sa intri in meniul telefonului ? nici nu iti imaginezi ce poate face telefonul ala...e ca un laptop.

este cu mult peste nokia 95 care a avut un pret mult mai mare la lansare ;) :banghead:

frate eu tin telefonul pentru vorbit nu imi iau naveta spatiala #-o

Link to comment

cu iphone iti poti inlocui calculatorul ala imens care face zgomot si telefonul.

telefoanele de fitze sunt alea de 2183298032 mii de euro.

daca si un telefon de 500 euro in ziua de azi il poti numi o fitza.alea de 1 mil de euro ce mai sunt ?

poti juca CS pe iPhone?

Link to comment

cu iphone iti poti inlocui calculatorul ala imens care face zgomot si telefonul.

telefoanele de fitze sunt alea de 2183298032 mii de euro.

daca si un telefon de 500 euro in ziua de azi il poti numi o fitza.alea de 1 mil de euro ce mai sunt ?

frate telefoanele sunt facute sa vorbesti la ele nu sa prinzi posturi tv de pe Marte #-o

Link to comment

tehnologia tre sa si avanseze .. , daca iPhone`ul e pt fitze .. , atunci ramaneti voi la caramizi cu antena de 10 cm si raman eu cu iphone`ul

ps .. fitzele nu's in obiecte .. ce in figurile persoanelor

si o sa avanseze asa de mult incat o sa fim nevoiti sa avem gps pana la baie nu? :))

Link to comment

si o sa avanseze asa de mult incat o sa fim nevoiti sa avem gps pana la baie nu? :))

Ai tu ceva cu GPS-ul acela. Si oricum nu e GPS, ci aGPS, adica nu il poti folosi pentru navigare directa, doar aflarea pozitiei (care nu e foarte exacta). Ai uitat ca telefoane simple nu exista? Multi-task mobiles are the future, dude.

Link to comment

Ai tu ceva cu GPS-ul acela. Si oricum nu e GPS, ci aGPS, adica nu il poti folosi pentru navigare directa, doar aflarea pozitiei (care nu e foarte exacta). Ai uitat ca telefoane simple nu exista? Multi-task mobiles are the future, dude.

Cum zici tu poate pe viitor vom inlocui creierul cu un procesor ce zici un dual core? :rofl2:

Link to comment
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...