Jump to content
ShoX

Aliens

Recommended Posts

dar omuleti mici , verzi

sti , daca in toate filmele SF despre extraterestri , ei au fost facuti mici si verzi nu inseamna ca in realitate pot fi asa..nu se stie cum arata..poate sa fie si de 4-5 metrii , poate sa fie ca un om normal..poate chiar sunt printre noi extraterestrii :blink:

Link to comment
Share on other sites

hmmm .... interesanta treaba aia cu implantul si materialul ala ce amplifica temperatura ... interesanta treaba aia cu astronautul de pe discovery ( naveta ) interesante pozele alea de pe marte

eu cred in existenta extraterestrilor

Link to comment
Share on other sites

Astia care nu cred in extraterestrii au vazut prea multe desene animate sau filme.

Li pare ciudat sa exista fiinte cu capu mare sau forme ciudate.

Nu stiu cati dintre acestia stiu cu adevarat de existenta mai multor galaxii cu soarele lor, alcatuite din mai multe planete sau mai important si mai pe intelesul tuturor: unde este apa este si oxigen (astfel se formeaza o atmosfera) si de aici rezulta viata, dureaza sute de milioane pana ajung sa apara vitetati de marimi mai mari evoluate din mici bacterii.

Neptun din sistemul nostru solar este o planeta inghetata, in cateva milioane de ani temperatura de acolo va fi deajuns de ridicata ca sa topeasca gheturile, va aparea O2 si implicit viata. Desigur va dura ...

Cate astfel de planete mai exista in sistemul solar ?! foarte multe ...

Este deajuns ca sa existe o planeta cu ar fi pamantul dar mai veche cu cateva sute de milioane de ani. Fiintele de acolo ar fi mult mai dezvoltate ca noi.

Daca Terra va mai apuca vreo 1000 de ani(poate chiar mult mai putin) vor aparea si la noi asa zise mijloace de transport care se vor deplasa cu viteze uimitoare si vor functiona pe baza de antimaterie combinate cu materie, nu prea ma pricep aici dar cu siguranta sa vor gasi solutii daca nu s-au gasit deja. Tehnologia care ne este prezentata noua astazi e doar 10 % din cea existenta.

Link to comment
Share on other sites

Guest iYgrec

"Astia care nu cred in extraterestrii au vazut prea multe desene animate sau filme.

Li pare ciudat sa exista fiinte cu capu mare sau forme ciudate.

Nu stiu cati dintre acestia stiu cu adevarat de existenta mai multor galaxii cu soarele lor, alcatuite din mai multe planete sau mai important si mai pe intelesul tuturor: unde este apa este si oxigen (astfel se formeaza o atmosfera) si de aici rezulta viata, dureaza sute de milioane pana ajung sa apara vitetati de marimi mai mari evoluate din mici bacterii.

Neptun din sistemul nostru solar este o planeta inghetata, in cateva milioane de ani temperatura de acolo va fi deajuns de ridicata ca sa topeasca gheturile, va aparea O2 si implicit viata. Desigur va dura ...

Cate astfel de planete mai exista in sistemul solar ?! foarte multe ...

Este deajuns ca sa existe o planeta cu ar fi pamantul dar mai veche cu cateva sute de milioane de ani. Fiintele de acolo ar fi mult mai dezvoltate ca noi.

Daca Terra va mai apuca vreo 1000 de ani(poate chiar mult mai putin) vor aparea si la noi asa zise mijloace de transport care se vor deplasa cu viteze uimitoare si vor functiona pe baza de antimaterie combinate cu materie, nu prea ma pricep aici dar cu siguranta sa vor gasi solutii daca nu s-au gasit deja. Tehnologia care ne este prezentata noua astazi e doar 10 % din cea existenta."[C3nzor a spuso] De unde stii toate astea?Ai fazut cumva scris undeva?Nu se stie poate exista sau nu.Eu zic ca cel mai bine e sa luam in brate un :happy1: si sa vedem ce se va intampla.Oricum ce ne intereseaza :dontknow: nu e treaba noastra.Nu ca nu miar placea sa fiu rapit de extraterestii:D dar aveam unele momente cand imi crestea inima in pept ca vin extraterestii sau ca a fost gasit E.T. dar tot asa si nu se intampla nimic am lasat dorinta asta mai departe:D.Nu vreau so zic cu suparare care sau suparat imi cer scuze,dar asta e ce cred eu.

Eu miam facut treaba miam spus parerea :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Pai hai sa o luam incet.

Avand in vedere ca in univers exista trilioane biliarde de galaxii, probabilitatea e ca cel putin una din ele e contine o planeta care poate gazdui viata.

Rezultatul e simplu si logic, DA EXISTA VIATA EXTRATERESTRA, daca ea ne-a vizitat pana acuma, si daca toate povestiile SF cu care am copilarit sunt adevarate, ramane da vazut.

Link to comment
Share on other sites

aoleu , credeti in biblie? nici eu nu`s prea credincios acu 1 an mam dus la biserica dar nah daca erau extraterestrii veneau si ne omorau deja dar fiindca ca nu sunt nu au venit ce subiecte aveti cum sa credeti in extraterestrii doamne

Link to comment
Share on other sites

aoleu , credeti in biblie? nici eu nu`s prea credincios acu 1 an mam dus la biserica dar nah daca erau extraterestrii veneau si ne omorau deja dar fiindca ca nu sunt nu au venit ce subiecte aveti cum sa credeti in extraterestrii doamne

cat de idiot trebuie sa fi sa scrii asa ceva

must be really lonely being you !

oh, oh.. inca o chestie ..... asculti cumva manele ? :))))

Link to comment
Share on other sites

Cum sa construiasca oamenii primitivi asa ceva?...fara putzin ajutor :P

lol ce film tembel cu oameni tembeli.

Piramidele sunt monumente inchinate faraonilor , si ce tot aberau aia ca : "am trait in pesteri ..si hop in cateva mii de ani am construit o piramida" :blink: , mare branza ...... Dobitocu ala ce nu se intreaba si astfel : am trait in pesteri...si hop in cateva mii de ani+1 am aparut eu la TV , si diseara zbor cu avionu spre casa"....OMG , haideti totusi sa nu exageram cu OZN'eurile astea.

Link to comment
Share on other sites

aoleu , credeti in biblie? nici eu nu`s prea credincios acu 1 an mam dus la biserica dar nah daca erau extraterestrii veneau si ne omorau deja dar fiindca ca nu sunt nu au venit ce subiecte aveti cum sa credeti in extraterestrii doamne

...raspuns mai imbecil si fara sens k asta nu am mai vazut!!!

Link to comment
Share on other sites

#hmm si eu cred ca exista extracterestrii....deoarece universul e urias si este imposibil sa fim singura rasa din univers...

#PS:chair aseara am vazut la focus PLUS(PrimaTV) niste imagini filmate de niste amatori a unui fenomen ciudat....

Link to comment
Share on other sites

...raspuns mai imbecil si fara sens k asta nu am mai vazut!!!

daca tu zici inseamna ca sunt imbecil inteleg ca tu crezi in extraterestri tu vrei sa fie extraterestri? :-s daca e esti n1 oricum eu raman la parerea ca nu exista doamne Dzeu stie

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...