Jump to content
yo_addi

Cui e frica de dentisti?

Dentisti  

100 members have voted

  1. 1. Va e frica?

    • da
      61
    • nu
      39
    • 0


Recommended Posts

Nu.

Mai bine o ora de durere, decat o viata intreaga. Trebuie sa intelegeti..ca oamenii astia nu sunt platiti sa va tortureze, ci sa va faca un bine. Cunosc multe persoane care nu se duc la dentist din cauza fricii, si cred ca in cativa ani o sa ramana fara dinti. + ca cu cat te duci mai rar, cu atat apar probleme mai grave care se rezolva cu mai multa durere.

Eu ma duc cam odata pe an asa.. ultima oara mi-a zis ca nu am nici o problema cu dintii, ceea ce pentru mine e o premiera, pentru ca de la an la an mai trebuiau plombati cate 2-3 dinti.

Link to comment
Share on other sites

pana acuma am fost doar odata la dentist si aia la un control si ma introdus acolo cu toate sculele.Trebuie sa recunosc cand am vazut cateva mai ales freza aia sau cum ii zice ma cam luat cu spaima :)

Momentat nu imi e.

Link to comment
Share on other sites

Acum nu pot sa spun ca nu imi e frica ... totusi moderata :)

Cand tr sa imi scoata nervul acum vreo 3 ani dentista nu mi-a facut bn anestezia :( si numai Dumnezeu stie cat am suferit :( ... :D Oricum totul e bn cand se termina cu bn :D

Link to comment
Share on other sites

Nu mi-e frica de dentisti , chiar daca merg la dentist de vreo 2 ani pt ca port aparat dentar , si o data mi-am scos un dinte care imi era in plus . nu trebuie sa va fie frica sa mergeti la dentist ca doar e pentru binele vostru ;))

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...