Jump to content
yo_addi

Cui e frica de dentisti?

Dentisti  

100 members have voted

  1. 1. Va e frica?

    • da
      61
    • nu
      39
    • 0


Recommended Posts

Omg, da ce ma dentistul nu e om? E bau-bau sa-mi fie frica de el? :rofl1: Nu, nu mi-e frica de meseria praticata de un dentist asupra cavitatii mele bucale, eventual. oO Din contra, that guy, the dentist, iti face un bine, right? x_X

ps: durerea de masea e cea mai nenorocita.

Link to comment
Share on other sites

daca va spalatzi de 3-4 ori / zi pe dintzi nu prea o sa aveti de'aface cu temutul dentist

eu nu am fost decat de 2 ori la dentist la control si pot sa zic ca deja ma luasera fiorii :crybaby:

Recunosc si mie imi este frica de dentist dar nu prea am treaba cu el :brushteeth:

Link to comment
Share on other sites

Omg, da ce ma dentistul nu e om? E bau-bau sa-mi fie frica de el? :rofl1: Nu, nu mi-e frica de meseria praticata de un dentist asupra cavitatii mele bucale, eventual. oO Din contra, that guy, the dentist, iti face un bine, right? x_X

ps: durerea de masea e cea mai nenorocita.

Oh da... dentistu :D run run =)) voted no :)

Link to comment
Share on other sites

inainte imi era frica pana sa gasesc solutia.... de acum cand ma mai duc la stomatolog ( daca ma m-ai duc ) ii spun dinainte sa imi faca injectie.... si apoi 2 ore nu mai simt nimic nici freza nimic nimic.....e prea tare

Link to comment
Share on other sites

Mi`e frica decat de freza aia.Am fost o singura data la dentist pentru o carie cand eram ft mic, si cand a inceput cu freza aia... :crybaby:. Acum n`am nicio carie... :right:

Link to comment
Share on other sites

Prima data am nimerit pe mainile unuia care m-a chinuit ingrozitor..si de atunci am ramas cu frica. Dar anu trecut mi'am luat inima in dinti si m'am dus la dentist..mi'am rezolvat toate problemele zambind, o doamna superba care nu m'a chinuit deloc . Ar fi o optiune sa dau la stomatologie mai departe...dar am probleme cu chimia :-<

Link to comment
Share on other sites

omg .... foame de posturi .... Chestionar "va este frica" "suflati pe gura sau pe nas" "iti razi parul sub brat" "ai mancat salam de vara""iti place noua sticla tuborg ?" ...... crap dude ala cu frica de operatii tu cu frica de dentisti .... foarte original

@ on topic .... ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am prea avut tangente cu ei infara de vreo 2 plombe nu prea mi-au facut mare lucru

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...