Jump to content
Lancelot

Gelozia..

Recommended Posts

Hah! Cred ca gelozia e cel mai MARE - al meu, desi STIU ca nu am de ce sa fiu gelos, ma gandesc cam mult ca se poate intampla orice, iar dupa ma gandesc si mai mult samd.

Am fost gelos si am lasat sa se vada (DIN PACATE), dar gelozia vine si din faptul ca iubesti prea mult o persoana, incerci sa EVITI despartirea, sa protejezi relatia, prin gelozie mai rau o strici.

Link to comment
Share on other sites

uneori, intr-o relatie, mai trebuie sa si taci, oricat de deschisi ati fi, voi cei pentru care "nu exista subiecte tabu intr-o relatie".

Nu sunt de aceeasi parere.

Daca ajungi sa potzi sa-i spui celuilalt tot ce te deranjeaza intr-o maniera placuta si daca si el

isi da interesul sa te inteleaga, nu ajungi la nici o distantare . Daca intr-o relatie exista subiecte

tabu, parerea mea e, ca nu exista incredere . Si ca idee , in momentul in care tu consideri ca e

mai bine sa taci in privinta unui subiect, nu te gandesti la binele partenerului, ci la tine, la faptul

ca strici, pierzi, creezi dubii si deteliorezi ceea cetzi place.

Link to comment
Share on other sites

nu ma apuc sa-i citesc mesajele sau ceva de genul (desi n-ar fi o idee rea :D)

O sa ramai la inceput cam asa : :banghead::banghead: si o sa fie o cearta mica :box: ... apoi totul se rezolva.. si o sa fie : :wub: :wub: .. si o sa traitii fericiti in continuare cu inca o nelamurire rezolvata .

Asta o zic din proprie experienta...si desi imi venea sa :crybaby: cand vedeam ce era pe acolo , ea a recunoscut ca nu era bine ce facea ..si totul s-a rezolvat cu bine

De mentionat : nu ma insela si nici nu avea de gand , si nici nu ma barfea...erau doar niste chestii care deranjau.

Link to comment
Share on other sites

Guest jack_of_hearts

i stay wrecked and jelous for the simple reason that i have to keep her in mind as something larger than life... pe bune acum cand tii cu adevarat la o tipa esti foarte gelos fara sa vrei din cele mai mici fleacuri, dar cred ca pana la urma e normal sa fie asa . totusi nu as vrea sa fiu in locul unuia care se da la ea si eu sa fiu suficient de beat, probabil as aparea si eu la stirile de la ora 5:)

Link to comment
Share on other sites

Recunosc ... sunt gelos ... dar intr-o anumita masura nu ca cei de ii vezi la TV de se omoara cu lopata etc.

Mi s-a intamplat odata, eram in casa si prietena mea se dusese pana la magazin sa ia 1 pachet de tigari si o sticla de suc ... si am asteptat 20 min si nu mai venea ... M-am uitat pe geam si am vazut-o pe o banca de langa bloc cu un tovaras de al meu ... El tot incerca sa se dea la ea ... ii punea mana dupa gat etc.

Am fost atat de gelos si ofticat incat imi venea sa il omor :hair: Dar am zis "Ce naiba ! Ca doar nu-s copil !" ... seara cand am iesit in oras cu totii, i-am spus la masa cateva vorbe ce l-au atins ( nu injuraturi ) ... l-am facut sa se simta ca un nimeni ... a meritat-o ...

Prefer sa nu recurg la metode violente ( dar cand intrece masura cel mai bun tratament e un pumn bine plasat ) ... mai mult doare vorba decat pumnul :right:

Link to comment
Share on other sites

Gelozia e un mod stupid de a-ti consuma energia. Daca tii la persoana respectiva si o vrei doar pentru tine, ii arati ca tu esti cea mai buna "marfa" pe care o poate gasi.

Gelozia nu aduce nimic bun si spun asta pentru ca am vazut destule cazuri.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...