Jump to content
Lancelot

Gelozia..

Recommended Posts

da...e normal sa apara sentimentul de gelozie...dar eu personal sunt genul de persoana care imi reprim sentimentul asta pana nu ma conving daca am sau nu motive...:)..daca nu am, e bine ca mi-am reprimat sentimentul, pentru ca stim unde poate duce gelozia care nu e motivata...daca am motive, atunci renunt pur si simplu, pentru ca banuiesc ca nu ar avea rost sa continui.

Link to comment
Share on other sites

Eu unul ... cand tin la o fata ... si mai vad ca se pupa (pe obraz) [amical] ... cu careva pe care nu-l stiu ... ma prinde asa umpic flacara :box: ... dar trece ...

Sunt o fire geloasa ... si-mi permit unde pun si dragoste ...

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca ar putea exista o relatie fara gelozie. pentru ca gelozia vine din iubire :) so putina gelozie nu strica in nicio relatie. dar tot o cantitate mai mare decat trebuie, nemotivata, poate omori o relatie la fel de usor precum a inceput

Link to comment
Share on other sites

Eu consider ca nu sunt geloasa... daca iubesc -rar se intampla, dar sa zicem...- nu ma deraneaza sa vad ce prietenul meu se pupa pe obraz cu o femeie (atata timp cat nu il deranjeaza nici pe el sa ma vada ca ma pupa cunoscuti de-ai mei pe obraz). In schimb sunt f f posesiva... ce e al meu e al meu... imi place sa stiu unde e "inculpatul" cam la orice ora, imi place sa fiu sunata de n ori pe zi sa vada ce mai fac... daca poposeste la un bar cu prietenii vreau sa fiu anuntata... maruntisuri din astea :)- care nu sunt din gelozie ci prefer sa cred ca dintr-un instinct de protectie a lui exacerbat...

Sunt o femeie dificila si greu de multumit.. stiu asta... dar inca nu am fost parasita de nici un mascul :D

Link to comment
Share on other sites

esti gelos daca tii la ea , sau daca o iubesti :) da nu inseamna ca trebuie sa te aprinzi ca s pupa pe obraz cu un prieten...

oricum nu e bine sa pui suflet intr'o relatie pana nu sti in ce te bagi (si cu cine) :(

Link to comment
Share on other sites

esti gelos, o sufoci. nu esti gelos, nu-ti pasa. cel mai bine e sa apelati la echipa tradati in dragoste =))

atata vreme cat te prefera pe tine dintre toti ceilalti eu zic ca e ok si gelozia nu trebuie sa iasa la iveala. daca o constientizezi, incearca mai bine sa imbunatatesti cu ceva relatia voastra, inainte sa-i faci ei scandal, sa incepi sa-i interzici lucruri si sa o intristezi pe degeaba. altfel, gelozia nejustificata poate zgudui din temelii o relatie bine cladita si de lunga durata. been there, done that, relationship failed. desigur, teoria suna bine.

Link to comment
Share on other sites

esti gelos, o sufoci. nu esti gelos, nu-ti pasa. cel mai bine e sa apelati la echipa tradati in dragoste =))

atata vreme cat te prefera pe tine dintre toti ceilalti eu zic ca e ok si gelozia nu trebuie sa iasa la iveala. daca o constientizezi, incearca mai bine sa imbunatatesti cu ceva relatia voastra, inainte sa-i faci ei scandal, sa incepi sa-i interzici lucruri si sa o intristezi pe degeaba. altfel, gelozia nejustificata poate zgudui din temelii o relatie bine cladita si de lunga durata. been there, done that, relationship failed. desigur, teoria suna bine.

De acord, si io tot sufocare o numesc :D.

Cu tradatzi din dragoste insa nu faci decat sa-i faci pe unii sa zambeasca seara in fata TV-ului.

In rest daca e reciproca dragostea si "oferitu" ca sa zic asa, nu apare gelozia.

A era sa uit, sunt uneori, alteori parca nu ma deranjeaza nimik.

Link to comment
Share on other sites

Daca sunt gelos tin in mine ( pana la un anumit punct ) nu iau prieteni mele toate nr. din tel sa-mi explice care a cui ii ! Fiecare este gelos in felul lui mai mult sau mai putin ! SI TOTUSI NU NE PLACE CA PARTENERUL NOSTRU SA FIE GELOS !!! :dontknow:

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt gelos din fire...nici n-ar trebui sa fiu...de obicei eu sunt cel care provoaca gelozie la partenera...insa ii spun ca ar trebui sa fie mandra ca are un astfel de specimen pe care-l plac toate fetele :lol:

mda...asa e si al meu <_< ... si deci ma face geloasa :crybaby: .. dar si lui ii place :lol:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...