Jump to content
Lancelot

Dumnezeu pentru o zi

Recommended Posts

ceva nu e in regula cu tine..te sfatuiesc sa consulti un psiholog sau un psihiatru..depinde..

Haha ce amuzant esti...nu ma cunosti deloc...asa ca poti sa-ti pastrezi sfaturile pentru tine ;)

asta deja e pe pamant :blink:

ai fost cumva dumnezeu pentru o zi si nu stim noi?

Ai dreptate..."God" a avut deja grija sa fie haos...damn mi-a stricat toata distractia :violent:

Link to comment
Share on other sites

in primul rand zic ca as face ca sa traim in armonie familia mea (sa nu ma cert cu mama, bunika , buniq) :) mai multzi bani (sa ma lase buni sa stau la calc cat vreau ca striga ca copile ne vine factura de lumina multa) si dupa aceea m-as gandii la restul oameniilor!!

Link to comment
Share on other sites

nu va ganditi mai la bani ! nu va pot intelege e vorba doar de o zi!!!ce rezolvi ca ai o zi toti bani de pe pamant?eu le as da foc la toti =)) mi se rupe!ganditziva si voi la altceva......eu as vizita cele mai frumoase locuri de pe pamantul (alaturi de ubi meu :D )asta pe care cine stie daca voi avea vreodata placerea sa le vad....in cazul in care nu folosesc google earth =))

......

a si repet i as pune o la j alba :D asta ar fi prima =))

Link to comment
Share on other sites

Hai ca deja l-au transformat unii pe Dumnezeu in "pestisorul de aur"... Auzi la ei.. bani, vile, masini.. ... Altii l-au transformat in aducatorul Apocalipsei pe pamant... Mdeah..

Sincer n-as vrea sa fiu Dumnezeu nici pt o 1 secunda. De ce? Pt ca nu posed calitatiile necesare. Nu sunt/sunteti perfecti.. Filmul are o morala.. Asta si vrea sa demonstreze..

P.S. Si acum tre' sa apara si codaudan cu o replica demna de tot respectul .. relativ de tot respectul... :lol:

Link to comment
Share on other sites

nu sunt potrivit pentru acest rol pentru ca de obicei ma gandesc doar la mine...dar de as fi Dumnezeu pentru o zi, DOAR o zi...iar apoi sa raman cu ce mi-am facut mie in dar si ce am facut pentru altii...as face urmatoarele lucruri:

-mi-as da in dar un talent muzical deosebit, sa stiu sa cant la chitara.

-mi-as "regla" emotiile

-as vrea sa simt cand oamenii ma mint sau imi spun adevarul

-voie buna, sanatate si noroc la toata lumea :mellow:

cam atat imi trece prin cap la momentul asta.

Link to comment
Share on other sites

Unu la mana, filmul se numeste "Bruce Almighty". In traducerea nostru de omi cu creiere multi, a iesit "Dumnezeu pentru o zi". Eu nu vad in titlu' nici God, nici for, nici a day. "Bruce Atotputernicul" nu mergea ?

Doi la mana, el in film este "Dumnezeu Pentru mai multe zile".

Trei la mana, nimeni nu i'o pune nimanui. You cant "b"uck with Free Will.

Sa revin la topic. Ce as face daca as fi Dumenzeu pentru o zi ? As face ceea ce face Dumnezeu.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca putin nu ne-am inteles pe aici

Nu ai putea fii Dumnezeu daca esti omenesc........dorinta de putere etc..

Deci nu stiu daca e plauzibila varianta cu mi-as da bani,noroc,femei etc....

Daca ati inteles ce am vrut sa zic....daca ai profita de putere nu ai putea fii Dumnezeu.......trebuia format altfel atunci daca as avea puterile sau ma rog........

Link to comment
Share on other sites

:beer: --- va scutesc de un spot lung deoarece asta spune multe ---> :beer: :beer: :beer: :happy1: :yum: B) __fetele astea reprz ce as face dac as fii EL

. But i tell you this, nu as profita de putere ca voi.

Cred ca dac te-ai vedea autoputernic nu cred ca vei profita.....nu te-ai duce la un conert la formatia ta preferata? nu iai pune sa iti cante in fiecare zi? :D sau nu iai face o vizita lu jessica asa in scop profesional :D

Link to comment
Share on other sites

Cred ca dac te-ai vedea autoputernic nu cred ca vei profita.....nu te-ai duce la un conert la formatia ta preferata? nu iai pune sa iti cante in fiecare zi? :D sau nu iai face o vizita lu jessica asa in scop profesional :D

Chiar nu. Ca eu nu gandesc ca voi. Voi o dati in SF'uri. Si in plus, Dumnezeu e omniprezent.

Link to comment
Share on other sites

mas transforma in cel mai iubit om dintre pamanteni,

adica..de la o femeie sa treci la alta ? asta se poate si fara puteri "dumnezeiesti" :rofl1:

ot: hmm..mi-ar place sa citesc ganduri :whistle: (like that cop in serialul Heroes ;;))

Link to comment
Share on other sites

hmmmm ....... as da solutia pt vindecarea boliilor incurabile ( cancer sida parkinson alzenheimer .... etc )

o tehnologie pt reducerea poluarii mondiale

si as lasa la mine in pe birou lista cu numerele castigatoare la loto pt viitorii 10 ani :D

asta as vrea si eu dar eu la vaza cu lista castigatoare hmmm... pt viiitori 50 ani :) dar nu la loto din romana ci din tari bogate cum ar fi elvetia , germania ,america etc. :D

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...