Jump to content
Lancelot

Dumnezeu pentru o zi

Recommended Posts

Hmm sa presupunem ca te trezesti in locul lui Jim Carrey ( daca mai stiti filmul)

Ce ai face cu puterile dobandite peste noapte?Daca ai avea puterea sa faci ptr o zi tot ce iti doresti si fara nici o limita?

PS pls nu incepeti cu raspunsuri de miss gen pacea mondiala si bogatie in Somalia....

Fiti cat mai originali :readthis:

Link to comment
Share on other sites

hmm ..interesant topic .. gg lance :P

Ce as face eu probabil (chiar daca nici nu vreau sa ma gandesc la ideea de a fi Dumnezeu nici chiar pt o clipa ...e pacat :( ) :

- mi-asi readuce la viatza bunicii ...macar sa pot sa imi iau la revedere de la ei inainte sa se duca :( , sau sa le fiu alaturi.

- as gasi un mijloc sa fac fericiti (chiar si decat pentru o zi :( ) copii nevoiasi sau fara familie ...

- as pedepsi cei mai crunti criminali/mafioti/teroristi ( nu ca acum nu ar fi pedepsiti in viatza de apoi, dar sa fie ceva vizibil oarecum in viatza aceasta astfel incat ceilalti sa poate lua un exemplu :) ...

- :lol: mi-as da minte sa pot invatza pt teza la bio ( /joke :P )

...probabil o sa revin cu un edit ...sry daca spun prostii :">

Link to comment
Share on other sites

hmmmm ....... as da solutia pt vindecarea boliilor incurabile ( cancer sida parkinson alzenheimer .... etc )

o tehnologie pt reducerea poluarii mondiale

si as lasa la mine in pe birou lista cu numerele castigatoare la loto pt viitorii 10 ani :D

Link to comment
Share on other sites

daca ai avea orice putere sincer eu as incerca sa ma fac iar copil(10--12 ani...varsta fara griji,fara necazuri,fara nimic rau),dar cu mentalitatea care o am in acest moment :)

cu pacea mondiala si alea....that's crap dude....o sa fie multe razboaie si multe prostii prin lumea asta....pace niciodata :whistle:

Link to comment
Share on other sites

i`as pune o la jessica alba =))

O DA!!! :D

Si eu :>

Saraca Jessica cum se simte oare cand stie ca jumatate din populatia masculina vrea sa i-o puna :banana:

si as lasa la mine in pe birou lista cu numerele castigatoare la loto pt viitorii 10 ani :D

Nu cred ca-ti trebuie pentru 10 ani pentru se prind dupa primele 3 castiguri ca ceva nu e in regula :P

OT:

-as vrea sa zbor

-as vrea sa merg pe apa (fara legatura cu religia)

-as vre sa calatoresc in timp

-as vrea sa fiu nemuritor

Link to comment
Share on other sites

desi in film nu era tocmai "bine" sa fii Dumnezeu (daca mai stiti faza cand ii veneau prea multe rugaciuni in legatura cu castigarea loteriei,a zis sa castige toti si asa a fost,doar ca a iesit cam 10$ de om =)) si oamenii s-au rasculat - asta fiind doar una din faze ),as vrea sa pot calatori in timp ("Back to the future" / "The Time Machine" ;;) )

@pureweed : uite-te la "What women want" si nu o sa mai vrei asa ceva :))

Link to comment
Share on other sites

As inventa un virus, pe linkmania, sa ma puna non-stop in varful clasamentului la mu online :rofl1:

obsedat ? <_<

ontopic: I-as face pe toti egali (eu cel mai bogat =)) )

As vrea sa pot citi gandurile femeilor ;;)

Si sa-i am pe toti cei dragi alaturi =((

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...