Jump to content
silversky

Cum a apărut omul ?

Apariţia omului  

565 members have voted

  1. 1. Cum a apărut omul ?

    • A fost creat de Dumnezeu
      281
    • A evoluat în ceea ce este astăzi
      287


Recommended Posts

A mai fost asa un topic in care am ras cu lacrimi , suna cam asa : ce a fost prima data oul sau gaina ? =)) si sau trezit doi sa se certe , unu zicea oul celalant gaina =)):banghead: , mai conteaza cum a aparut omu ? bine ca suntem .

Eu cred ca la creat Dumnezeu dar pe urma vine intrebarea de baraj : da pe Dumnezeu cine la facut ? oK np , sa zicem ca se trage din maimuta , dar pe maimuta cine a facuto :dontknow: =))=))

Si totusi este o chestie ciudata , de ce suntem de mai multe feluri : albi , negri , galbeni e.t.c ? lool trebuie sa ai prea mult timp liber ca sa te gandesti si sa te macini cum a aparut omu pe lumea asta , in fine , parerile sunt impartite si tind sa cred ca totul este o cacialma .

Cica omul a evoluat in ceea ce suntem astazi ? pai din ce a evoluat ? :banghead:

- eu is ma prost asa de felu meu ca am crescut la tara nu stiu multe si nici nu prea am fost la biserica , dar nu va suparati cand vad pe unii mai prosti ca mine imi dau seama ca nu sunt singur . Si apropo totusi cum a aparut frate oul ala ? sau gaina ? care a fost 1 , hai ca e mai usor de raspuns .... =))

Link to comment
Share on other sites

hai ca nu-s eu prea religios

dar cat despre varianta a-2-a oare de ce nu mai evolueaza ?

tu crezi ca omu evolueaza in 2 zile ? pana in momentul actual i-au trebuit 3 miliarde de ani ...

pt cei care au votat 1 :blink:

voted 2

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...