Jump to content
silversky

Cum a apărut omul ?

Apariţia omului  

565 members have voted

  1. 1. Cum a apărut omul ?

    • A fost creat de Dumnezeu
      281
    • A evoluat în ceea ce este astăzi
      287


Recommended Posts

eu din cate stiu este dovedit ca am evoluat...dovada...dinozaurii au existat mamutii etc...omul preistoric...nu cum se spune in biblie ca boom Dumnezeu i-a creat pe adam si eva... direct...la asta nu exista nici o dovada :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest Logitex

Acest lant de discutii in contradictoriu nu se poate termina ... Dar de dragul conversatiei , votez si eu .

Omul se trage din maimuta.

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

eu din cate stiu este dovedit ca am evoluat...dovada...dinozaurii au existat mamutii etc...omul preistoric...nu cum se spune in biblie ca boom Dumnezeu i-a creat pe adam si eva... direct...la asta nu exista nici o dovada :-?

crede si nu cerceta , in fine asta vom afla numa dupa ce vom muri :crazy:

Link to comment
Share on other sites

creat de Dumnezeu, pentru ca mi se pare cel mai logic.

daca ar fi evoluat, din ce? nu tot din ceva creat de Dumnezeu?

Votat #2

ti se pare logic :)) mai bine ziceai ca esti credincios si era ok :))

unicelulare > sisteme celulare "de apa" > pesti > mamifere de apa > mamifere de uscat (maimute) > homo sapiens (apoi in bovine is porcine :)) )

Link to comment
Share on other sites

a 2 varianta....cei care ati votat cu Domnul cum argumentati k sa'u gasit oase,fosile.Potrivit biliei fiintele,lucrurile au fost create in decursul a 6 zile(a 7, duminica fiind libera pt odihna) si acum unele animale au disparut cu milioane de ani in urma:|nu prea inteleg #-o

Link to comment
Share on other sites

crede si nu cerceta , in fine asta vom afla numa dupa ce vom muri :crazy:

in ce sa cred? in ceva care nu a fost vazut niciodata?care nu are nici o dovada ca ar fi existat vreodata?

ce sa aflam dupa ce vom muri? eu cred ca dupa ce murim...it's like an eternal sleep...without dreams or nightmares...just....blankout

a fost creat de maimuta

Dumnezeu e la fel de real ca Mos Craciun

I lol'ed :D

in fine...unii oameni au nevoie sa creada in ceva...in cineva...ca sa mearga mai departe...sa treaca peste anumite momente...and so on....fiecare e liber sa faca ce vrea...eu unul...prefer sa cred in mine :)

Link to comment
Share on other sites

A fost creat de Dumnezeu... ca si daca a evoluat din maimuta si maimuta aceea trebuia creat si daca maimuta e voluat din altceva si el trebuia creat... deci pana la urma tot mana Lui Dumnezeu este in "afacere"

si dumnezeu de unde o aparut ? poate a mai pus cineva intrebarea asta in paginile precedente dar nu le'am citit, sunt curios ce o sa raspundeti care ati ales prima optiune :)

Voted 2

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...