Jump to content
silversky

Piercing/tatuaje

Piercing/tatuaje  

312 members have voted

  1. 1. V-aţi face un piercing /tatuaj ?

    • Da
      189
    • Nu
      88
    • Nu ştiu
      35


Recommended Posts

Am vrut sa pastrez o mica surpriza pentru cei care ma cunosc de aici. Dar nu m-am putut abtine cand am vazut topicul acesta.

In data de 14 a lunei in curs am fost la un salon de tatuaje, mi-am ales modelul dorit (un inger micut si ferit de priviri) este mai mult un tatuaj simbolic pentru fetita mea, inca nu am ales locatia tatuajului, asta voi stabili atunci pe moment. Sper sa pot reveni cu niste poze frumoase (sa ma laud si eu :> )

Avem in gand sa imi fac tatuaj de mult, numai acum m-am hotarat. :)

 

Cat despre piercin ma mai gandesc. :)

Link to comment
Share on other sites

IMI PLAC TATUAJELE,DAR:

As da orice sa va vad reactia peste 20-30 de ani dupa ce ati reciti ce scrieti pe aici, tinand cont ca majoritatea isi fac tatuaje la niste varste cand apele sunt tulburi, doar ca sunt trendy si cool. Ca sa-ti faci o chestie la 15-16 ani de-ti modifica aspectul corpului pentru tot restul vietii,este inconstienta pura. Mi se pare o lipsa crasa de respect fata de parinti...stati sub acelasi acoperis cu ei,va intretin,va fac poftele,baga bani in curu vostru si voi cum ii rasplatiti? dandu-le dureri de cap si crescandu-le tensiunea :)). Lucrurile se mai schimba dupa ce sunteti pe picioarele voastre(si aici nu ma refer la SRLu facut cadou tot de ei,ma refer sa fie in totalitate meritul vostru,munca voastra,truda voastra). Stiu ca probabil sunt vorbe SF pentru multi dintre voi, ca am fost si eu la varsta cand stiam ca am mereu dreptate si nu ma intelegeam cu nimeni,mi se parea ca toti sunt impotriva mea. 

Si ca sa revin....imi plac tatuajele de bun gust,imi plac tatuajele care semnifica ceva. Ce pot sa inteleg de la un pusti de 15 ani acoperit de scheleti si draci pe corp? (asta in conditiile in care mai are si 50 de kg cu tot cu bocanci) :)) Imi plac oamenii care au ridicat tatuajele la rang de arta,imi plac oamenii care au un motiv solid pentru a-si face tatuaj(in memoria cuiva,drept multumire, pasiune pentru ceva,etc) nu doar pentru a fi in pas cu moda ! Am cunostinte cu tatuaje facute pentru a-si masca diverse rani, cicatrici,arsuri. Lor ce as putea sa le reprosez?

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...