Jump to content
JustDan

De ce va este frica?

Recommended Posts

Mi-e frica sa nu ajung un nimeni...mi-e frica sa nu ajung in situatia sa nu le pot oferi copiilor mei un viitor.Imi mai este frica de inaltime si de paianjeni.Mi-e este frica de gandul ca poate diploma de stat nu imi va folosi la nimic(cred ca nu mai fac si master-ul).

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu... Mi-e frica sa-mi asum riscuri la chestii la care stiu ca le pot face (in unele cazuri)

Mi-e frica de gongile de bucatarie... Mi-e frica (virgula) ca nu voi lua o medie mare la sf de cls a VIII-a ..sau ca nu voi trece la geogra/mate/romana... Cam atat :)

Link to comment
Share on other sites

de admini de pe linkmania

Mi-e frica de gandaci,paienjeni(dar mi-e mila sa ii omor,inainte le rupeam picioarele,capu :angry1: unu cate unu :))

-nu mi-e frica de intuneric

-mi-e frica ca voi avea un viitor inutil

-mi-e frica sa nu pierd pe cineva drag

-mi-e frica de profesori...cateodata

-mi-e frica de mai multe chestii....

Link to comment
Share on other sites

mi-e frica de faptul ca nu stiu ce se va intampla dupa moarte.

mi-e frica sa nu raman singur dupa moarte, fara persoana iubita si sufletele dragi.

din asta deriva o imensa frica de boli.... ipohondru parca-mi zice =))

Link to comment
Share on other sites

:( imi este frica de moarte[sunt constient ca o sa vina o zi in care nu o sa mai deschid ochii,nu o sa mai vad in jurul meu persoanele iubite,nu o sa mai simt caldura bulelor iubitei mele care ma ating..] =(( ..imi este frica ca o sa pierd persoana iubita..ca nu o sa mai apuc rasaritul soarelui care ma alinta cu raze calde..

=(( sad =(( sad =(( sad..

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce m-am confruntat cu moartea cuiva drag, cu moartea mea emotiva si cu moartea societatii noastre, pot sa spun ca nu imi este frica de nimic. Frica este un sentiment, ori eu nu mai simt nimic.

Doar foarte rar, imi este extrem de frica atunci cand (si mai rar) sunt indragostit.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce m-am confruntat cu moartea cuiva drag, cu moartea mea emotiva si cu moartea societatii noastre, pot sa spun ca nu imi este frica de nimic. Frica este un sentiment, ori eu nu mai simt nimic.

Doar foarte rar, imi este extrem de frica atunci cand (si mai rar) sunt indragostit.

foarte frumos spus, mai ales pt o persoana de 18 ani. il citesti pe cioran cumva? :) desi, dupa parerea mea, frica este o slabiciune (o senzatie poate, dar nu un sentiment), ne face mai umani si totodata mai frumosi si mai usor de iubit ;)

Link to comment
Share on other sites

Pana acum 2 ani imi era frica de multe din lucrurile care le-ati spus voi. Acum 2 ani am devenit tata si nu-mi mai este frica de nimic decat de ideea ca nu voi reusi sa-l fac fericit pe bebe-ul meu. In rest am prins curaj :kar:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...