Jump to content
silversky

Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?

Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?  

361 members have voted

  1. 1. Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?

    • Da
      154
    • Nu
      65
    • Nu stiu,depinde de circumstante
      142


Recommended Posts

Guest Mihai Razvan

Eu recunosc ca nu as` avea curaj. Nicio` data nu mi`au placut luptele, nu sunt un adept al violentei + acuma 1 An am tras la Revelion cu Pusca` de Vanatoare, era sa`mi vina in fata. =))

@ Am Votat " Nu ".

Edited by Mihai Razvan
Link to comment
Share on other sites

Sunt 3 motive pentru care merg(mai bine zis mergeau) oamenii la razboi

1.Patriotism orbesc

2.Frica de a dezamagii parintii/familia/prieteni

3.Daca vorbim de tari ca Germania nazista e evident..

Acum se merge pentru bani,dar eu nu ma pot gandi la o suma destul de mare sa-mi risc viata

Deci nu..

Link to comment
Share on other sites

da ... nu am tras niciodata cu arma :D totusi mi-ar place mai mult intr-un razboi d-ala din antichitate/evul mediu, cu sabii, sulite, scuturi, chestii :D

@ alin_thax da-ti o palma pentru reply-ul lasat si pentru acel avatar

Link to comment
Share on other sites

da ... nu am tras niciodata cu arma :D totusi mi-ar place mai mult intr-un razboi d-ala din antichitate/evul mediu, cu sabii, sulite, scuturi, chestii :D

@ alin_thax da-ti o palma pentru reply-ul lasat si pentru acel avatar

Doamne,tu gandesti ma?Ti-e usor sa vorbesti de pe scaunu` tau comfortabil dar cand stai fata in fata cu moartea ce faci?Sunteti mari zmei in fata pc-ului dar nu realizati ca lucrurile se schimba radical cand chiar incerci sa le faci

Si normal ca mai este alternativa ca tu sa fii un patriot inrait,dupa cate vad la avatar(in cazu asta chiar nu inteleg)Si totusi, vorbesti de razboi ca de o sesiune la dota sau un cs :-??

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...