Jump to content
silversky

Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?

Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?  

361 members have voted

  1. 1. Ati avea curaj sa luptati intr-un razboi?

    • Da
      154
    • Nu
      65
    • Nu stiu,depinde de circumstante
      142


Recommended Posts

Guest lil_green_eyez

Chestia asta la voi baieti ,barbati no sa inteleg niciodata:P

Nu inteleg de ce ati vrea sa mergeti sa luptati intr`un razboi?Nu castigi nimic in afara faptului ca servesti interesele unor oameni pus mai susi ca tine ..

Ce bine ca nu am treaba cu armata and shit:DDD

Link to comment
Share on other sites

nu sunt patriot, nu sunt extraordinar de curajos, dar m-as duce

de ce? vreau sa vad cum as reactiona, vreau sa vad daca mi-ar fi frica de moarte (a mea, a celorlalti).. pur si simplu nu mi-ar pasa daca as muri deci m-as duce.

evident nu intr-un razboi de genu` romania vs. america .. in cazul asta as muri direct la mine acasa si nici nu as sti de unde m-au lovit (comparatie de tehnologii.. noi avem betze si pietre si ei au tunuri)

Link to comment
Share on other sites

evident nu intr-un razboi de genu` romania vs. america .. in cazul asta as muri direct la mine acasa si nici nu as sti de unde m-au lovit (comparatie de tehnologii.. noi avem betze si pietre si ei au tunuri)

Pai introducem batu in tun (sa fie gros batu ) si se autodistrug baietii :clap:

On topic

Da, as lupta.

De ce? sa-mi testez limitele.

Link to comment
Share on other sites

cine raspunde 'NU' e femeie

:help:

-----------------

:sniper:

-----------------

:angelbath:

-----------------

:argue:

-----------------

:kar:

-----------------

:pottytrain2:

-----------------

:protest:

-----------------

:gun:

-----------------

:starwars:

-----------------

:banana1:

Link to comment
Share on other sites

Guest rawfuzz

Curaj, da. Daca as face'o? nu. Argumente mai jos, plm daca vine Basescu si Bush cu mine, mai negociem =)

As avea curaj sa lupt intr-un razboi, dar as prefera sa nu o fac. De ce? Pentru tara? Ce a facut tara pentru mine? Nimic.

Ideea inrolarii in detasamentele din Irak e o prostie. Acela nu este razboiul nostru si cei care se duc acolo o fac doar pentru bani(lupta impotriva terorismului? gimme' a break). Like, wtf? Merita sa-ti risti viata pentru bani? NU.

In ideea absurda a unui razboi in care tara noastra sa fie implicata direct as lupta doar daca n-as mai avea pentru ce trai (spre exemplu imi moare familia - Doamne fereste! ).

Patriotism? Asta dispare cand treci in clasa a 5-a.

Link to comment
Share on other sites

As prefeera sa lupt intr-un razboi medieval :) stiu suna ciudat dar alea sunt cele mai adevarat nu astea cu arme tragi 2 gloantze gata omu' mai tare cu sabia, mai tai o mana, un picior , mai traiesti, dupa :D asta daca nu pierzi atata sange :)

Link to comment
Share on other sites

as avea curaj si cred ca mai greu e pana ucizi primul om dupa care incep sa cada bombe si sa zboare gloantze in toate directiile si prietenii si camarazii iti mor sau sunt raniti, dandu-ti diferite motivatii sa continui lupta. Cred ca toti ar avea curajul sa o faca daca ar avea motivatia necesara. Oare cine nu ar lupta ca sa isi apere familia, chiar si cu americanii care au dovedit deja ca au capacitatea de a lupta zi si noapte si in fata carora nu prea ai cum sa te ascunzi. Sa speram totusi ca nu o sa trebuiasca sa o facem :P. Oricum trecand la lucruri serioase cred ca urmatorul razboi va fi unul religios. jihadul impotriva cruciadei, iar singurii tampiti sunt cei cu drepturile omului. as vrea sa le moara toata familia si dupa aia sa iasa in strada si sa strige ca ucigasul familiei lui e om si are drepturi.

Link to comment
Share on other sites

ma amuza posturile unora dintre voi, nici nu stiti sa tineti arma in mana (nici eu nu stiu si nu pretind ca stiu) nici nu stiti de ce incarcatura emotionala ati avea parte in momentul ala...sa zici ca pleci la razboi nu e acelasi lucru ca si cum ai zice "eh..incepe o noua runda la cs" si aici daca mori..mori...nu tu respawn....si aici nu poti sa pui wallhack sau sa folosesti coduri...eu va zic sincer ca nu as pleca nici mort la razboi...prefer sa fiu considerat un las(care are doua picioare) decat sa fiu un erou (fara ele)

Dap e bine ca are cine sa se duca la razboi in caz de ceva ca eu sigur nu ma bag. Poate sa-mi dea si ochelari cu OGC, bocanci cu speedhack si eventual si un teleportor. Nici unul din motivele pentru care se poarta razboaiele nu merita sa-ti risti viata. Vorba cuiva de mai sus doar daca mi-ar fi amenintata familia as lupta dar clar doar pentru a-i mentine in siguranta si numai daca acest lucru ar fi inevitabil. Deci concluzia : daca se aude ceva de vre-un razboi sunt de mult plecat cat mai departe de el.

Deci cei care va bagati spor la impuscat "dusmanii" si la pierdut organe si membre. :help:

Link to comment
Share on other sites

Eu nu as lupta in razboi.Dc sa ne omoram intre noi cand putem face pace si altele...daca ajungeti la modul agresiv toti vom murii...bomba nucleara,atomica or sa cada in colo in colo...Pace intre Natiuni :)

deci asta e raspuns perfect pt miss univers :))

acuma sa trecem la treburile noastre

am votat varianta a 3-a , dar daca as lupta as lupta ori ca pilot de avion ori lunetist :P

Link to comment
Share on other sites

am votat 3.

Daca as avea orice alta optiune, as alege acel altceva. Dar daca lucrurile se "incing" si pierd un membru de familie, fara sa stau pe ganduri as pune mana pe arma. Pana atunci as sta ascuns cu ei, incercand sa ii apar, nu sa ma dau erou pe campul de lupta.

Link to comment
Share on other sites

as lupta pentru un MOTIV adevarat nu pt. niste nimicuri de exemplu pt. bogatia tarii

Motive...razboi> impotriva extraterestilor :P

razboi> impotriva sclaviei

nu ma dau tipul curajos ci cel tacut: Raspuns NU

Cred ca la 60% de aici curajul lar pierii la primul obstacol.

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...