Jump to content
nwradu

Irinel Columbeanu si Monica Gabor

Recommended Posts

VIATA LUI IRINEL COLUMBEANU

Domeniu: Monden/lifestyle

Companie: Editura Cartea de Weekend

Bucuresti, 2006/09/28

Pret : 19,00 RON

CARTEA DE WEEKEND anunta lansarea biografiei lui Irinel Columbeanu, semnata de jurnalistul Tache.

Pentru prima oara, miliardarul roman vorbeste deschis despre copilaria si adolescenta sa, oferind amanunte inedite si incitante. Cu umor si duiosie este recompusa imaginea unei epoci, din perspectiva unui vesnic nonconformist. Cititorul va descoperi, cu uimire, poate, care au fost visele si nazuintele miliardarului de astazi, care au fost primele afaceri incheiate cu succes de Irinel Columbeanu si ce inseamna cu adevarat pentru el succesul in viata.

Viata lui Irinel Columbeanu este o biografie necenzurata si minutios documentata.

CARTEA DE WEEKEND organizeaza in premiera in Romania un turneu de promovare in sapte mari orase: Bucuresti, Constanta, Brasov, Bacau, Iasi, Timisoara si Cluj. Prima lansare urmata de o sesiune de autografe a avut loc in prezenta lui Irinel Columbeanu si a autorului astazi 7 octombrie 2006, ora 17.00, in magazinul Diverta din Plaza Romania.

CARTEA DE WEEKEND este un concept editorial unic pe piata romaneasca. Seria pune la indemana cititorilor titluri incitante, prezentate intr-o formula grafica de exceptie. Textul accesibil, formatul prietenos si preturile foarte mici constituie atuurile aparitiilor din aceasta colectie.

Link to comment

nu-i ajungea averea pe care o avea deja ? ... si-a facut si reality show acum si carte ... oare ce urmeaza ?

Stiu ca suna morbid sau sarcastic, dar poate fi considerat umor negru scotian...

Pai dupa viata in direct si in reluare, nunta, carte mai ramane un botez si mai ales decesul transmis in direct, la ora de maxima audienta, ca sa aiba rating si sa se vanda bine spoturile publicitare, iar banii rezultati sa li se puna in buzunarul de la piept sa aiba cu ce trece "vamile".

Link to comment

Stiu ca suna morbid sau sarcastic, dar poate fi considerat umor negru scotian...

Pai dupa viata in direct si in reluare, nunta, carte mai ramane un botez si mai ales decesul transmis in direct, la ora de maxima audienta, ca sa aiba rating si sa se vanda bine spoturile publicitare, iar banii rezultati sa li se puna in buzunarul de la piept sa aiba cu ce trece "vamile".

pana la deces mai pot fi ceva evnimente cu potential ridicat pentru televiziune : cearta, divortul, alta nunta, alt copil....cine stie pe cati ani are semnat contractul :)

Link to comment

Sotii Columbeanu salveaza o viata

Adriana Serban, fetita de trei ani care a primit darul de la nunta lui Irinel Columbeanu cu Monica Gabor, a plecat ieri dimineata spre China, unde va suporta o interventie chirurgicala de mare risc.

Ieri dimineata, micuta Adriana Serban, de trei ani, fetita pe care sotii Columbeanu s-au hotarat sa o ajute cu banii de la nunta lor, a plecat spre Beijing impreuna cu parintii ei. Ea a decolat impreuna cu parintii de pe aeroportul international “Henry Coanda” in jurul orei 10.00.

Monica si Irinel Columbeanu au anuntat inca din primavara ca banii primiti ca dar de nunta vor merge la persoane defavorizate. Pana la urma a fost aleasa Adriana Serban, in varsta de trei ani, care sufera de paralizie cerebrala. Fetita nu-si poate misca mainile si picioarele si nici nu poate sa mestece.

Interventia chirurgicala va avea loc la clinica “Xishan” si ar putea salva fetita de la o cum-plita suferinta. “Am asteptat cu nerabdare raspunsul medicilor de la clinica din Beijing si acesta a venit in urma cu mai bine de doua saptamani. Familia Columbeanu ne-a salvat fetita de la moarte. I-am trimis domnului Columbeanu in urma cu mai bine de sase luni un mesaj pe e-mail in care ii povesteam situatia disperata in care ne aflam. Cand ne-a sunat sa ne spuna ca ne ajuta, mi-au dat lacrimile. La cateva zile au venit impreuna la Constanta si ne-au adus banii: 9000 de dolari.” Adriana Serban va suporta prima operatie in primele zile ale lunii noiembrie, urmand a-poi un tratament intens de recuperare. “Vor mai fi necesare inca trei operatii dupa aceasta, dar primul pas este cel mai greu”, a povestit pentru Libertatea mama fetitei. “Noi nu am fi avut bani ca sa platim operatiile din China pentru ca traim din salarii modeste. Sotul meu e pompier, iar eu nu lucrez de cativa ani. Adriana s-a imbolnavit inca din primele zile de viata de icter nuclear din cauza unei neglijente a doctorilor, pentru ca nu a fost pusa la o lampa cu ultraviolete.

Acum ne punem speranta in Dumnezeu”, spune Ileana Serban.

Operatia costa 20.000 $

Sotii Columbeanu s-au oferit sa suporte intreaga cheltuiala, insa familia Serban a refuzat, acceptand doar suma de care mai avea nevoie in acel moment.

Link to comment

nu-i ajungea averea pe care o avea deja ? ... si-a facut si reality show acum si carte ... oare ce urmeaza ?

sa-si difuzeze sinuciderea LIVE.

dupa cum zicea cineva mai sus, mi se face greatza cand se aduce vorba despre cei 2. barfa e la putere. de fapt ce ma mir ? noi suntem de vina, romanii, pentru ca le-am oferit audienta si asta li s-a urcat la cap .... asta este ....

Link to comment

Monica, iar mireasa

Sotia lui Irinel Columbeanu a imbracat din nou rochia alba, la Bucharest Fashion Week. Luminita Anghel si Gina Pistol i s-au alaturat.

Monica Columbeanu a imbracat din nou rochia de mireasa, in prima seara a Bucharest Fashion Week, eveniment desfasurat luni, la Sofitel. De altfel, nota serii a fost data de miresele-vedeta, iar printre cele care au defilat pe podium se numara Luminita Anghel, Gina Pistol si Ilinca Vandici.

Insarcinata in luna a saptea, sotia lui Irinel Columbeanu a prezentat pentru creatoarea Aura Dumitru, cea care a realizat si rochia pe care Monica a purtat-o la nunta.

"Tandemul" continua colaborarea inceputa anul trecut, tot la Bucharest Fashion Week, atunci cand Monica a purtat o alta creatie a Aurei Dumitru, o rochie neagra, foarte transparenta, care nu a trecut neobservata la vremea respectiva.

Elfi in lenjerie intima

Luminita Anghel, imaginea casei Deverra, a fost o aparitie inedita, intr-o tinuta neagra, cu aplicatii de flori rosii si voal alb, iar Ilinca Vandici si Gina Pistol, cele doua mirese ale colectiei semnate de Roxana Moise, au surprins audienta cand s-au sarutat prin voaluri.

Printre cele peste 20 de colectii prezentate in prima seara a Bucharest Fashion Week se numara si cea de bijuterii pentru barbati, semnata de Dana Coteanu, dar si colectia de lenjerie intima a lui Catalin Botezatu. Creatorul a pus in scena un show inspirat din povestile cu elfi, "asezonat" cu artificii si confetti.

Daca la editiile precedente Irinel Columbeanu a urmarit cum iubitele sale (Blanche, in 2004, si Monica, in 2005) au castigat titlul Top Model Romania, in acest an, el s-a aflat in public doar in calitate de sot.

http://www.evz.ro/article.php?artid=282293

Link to comment

cica a vazut un prieten de-al meu pe b1 tv un interviu

o intreaba reporteru` pe cur.. erm.. monica:

"unde ati facut dreagoste ultima oara?"

la care cur..ehm.. monica incepe sa se hlizeasca toata :

"iri, pot sa-i spun?"

iri face un semn dezinteresat ca nu-l doare .. asa ca monica ii raspunde:

"in curuletz"

acum nu stiu cat de adevarat e interviu asta.. mie asa mi-a fost povestit..

am ras cu lacrimi si-asa.. o stiu in stare pe cur..ehm.. monica

Link to comment

Mie cuplul asta mi se pare de-a dreptul grotesc. Si cand ma mai si gandesc cata audienta produce... nu pot sa cred decat ca sunt prea multe gospodine fara ocupatie in tara asta de pot viziona asemenea gen de TV

Stii expresia "Nu tot ce zboara se mananca" la fel cum insarcinata in luna a 7-a a prezentat la o parada de moda, la fel poate sa creasca/scada "audienta"

Link to comment

black' date='Nov 29 2006, 22:37' post='1565245']

cica a vazut un prieten de-al meu pe b1 tv un interviu

o intreaba reporteru` pe cur.. erm.. monica:

"unde ati facut dreagoste ultima oara?"

la care cur..ehm.. monica incepe sa se hlizeasca toata :

"iri, pot sa-i spun?"

iri face un semn dezinteresat ca nu-l doare .. asa ca monica ii raspunde:

"in curuletz"

acum nu stiu cat de adevarat e interviu asta.. mie asa mi-a fost povestit..

am ras cu lacrimi si-asa.. o stiu in stare pe cur..ehm.. monica

AHAHAHHAAHHHAAHAAHHAAAAHHHAH

daca e adevarat ..... da-i nota .... daca nu e tot e o gluma buna :rofl1:

mai teoretic ea e desteapta ... practic el e prost :P

oricum singurele persoane care le urmaresc "idila" sunt femeile insetate dupa prea multe telenovele ...

Link to comment

Irinel a pierdut: un indian rescrie Kama Sutra

Indianul Parvan Varma i-a luat-o inainte lui Irinel Columbeanu, care anul trecut spunea: ?N-am citit ?Kama Sutra”, dar as vrea s-o rescriu”.

Parvan Varma, fost diplomat indian devenit scriitor, a conceput o versiune moderna a ?Bibliei orientale a sexului”, intitulata ?Kama Sutra: arta de a face dragoste cu o femeie”. Varma recomanda barbatilor care se viseaza buni amanti sa nu puna accent pe pozitii si performante, ci pe ?artificii” gen lumanari, muzica si pernute decorative.

Acestia ar trebui sa acorde ceva mai multa atentie lumanarilor, muzicii si pernutelor decorative, sfatuieste autorul unei versiuni moderne a celebrei carti indiene a sexului, "Kama Sutra".

Plasarea florilor intr-un loc care sa creeze o atmosfera erotica este mai importanta decat abilitatea atletica de a ajunge la anumite pozitii descrise de "Kama Sutra", spune Pavan Varma, fost diplomat indian devenit scriitor.

Dupa ce a studiat indelung textele din "Kama Sutra", Varma a ajuns la concluzia ca aceasta carte a devenit celebra din cauza unui motiv gresit, anume descrierea amanuntita a celor 64 de pozitii sexuale, dintre care multe de-a dreptul acrobatice.

Varma sustine ca autorul "Kama Sutrei", inteleptul Vatsyayana, a aratat in mod clar ca, numai prin crearea unei ambiante "delicios-erotice", barbatii vor putea sa elibereze pasiunea feminina si sa creasca placerea reciproca.

Lucrarea "Kama Sutra: arta de a face dragoste cu o femeie", aparuta saptamana trecuta in India, cuprinde o serie de sugestii, intre care muzica, lumanarile, lenjeria moale si catifelata, parfumurile, florile si, nu in ultimul rand, intimitatea. Varma mai atrage atentia insa asupra celor 62 de calitati pe care inteleptul Vatsyayana credea ca trebuie sa le aiba orice amant bun.

Un barbat trebuie sa se imbrace cu gust, sa aiba maniere impecabile, sa-i placa muzica, sa stie sa danseze, sa picteze, sa recite poezii, ba chiar sa le si compuna.

Amantul trebuie sa aiba talent sa-si faca iubita sa rada din toata inima, sa o stimuleze prin conversatii rafinate, sa stie sa-i faca un cocktail bun, sa faca masaj si sa afiseze un interes deosebit mai degraba pentru mintea decat pentru trupul ei.

http://www.evz.ro/article.php?artid=288777

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...