Jump to content
nwradu

Irinel Columbeanu si Monica Gabor

Recommended Posts

Sunt asa multe ca nu vreau sa fac un thread separat de cate ori apare o alta stire, mai ales ca urmeaza sa se casatoreasca.

Moni si Iri se joaca de-a mirii

Prietenii lui Irinel Columbeanu au primit ieri, pe seara, SMS-uri prin care omul de afaceri isi anunta data nuntii.

Cununia civila va avea loc pe 22 iulie, la primaria din satul Izvorani, comuna Ciolpani, ceremonia religioasa urmand sa fie oficiata la Manastirea Snagov, iar petrecerea, in aceeasi zi, la resedinta lui Irinel din Izvorani.

In urma cu doua zile, la Timisoara s-a creat ceva valva, deoarece Irinel si Monica isi cautau un croitor pentru nunta. Desi ne obisnuise cu tinutele Escada, pe care le-a prezentat la fiecare iesire publica (marca este adusa in Romania de Romanita Iovan, fosta iubita a omului de afaceri), Monica a ales pentru rochia de nunta o creatoare mai putin cunoscuta.

Aura Dumitriu (o creatoare din Timisoara pentru care viitoarea mireasa a iesit pe podium in cadrul festivalului de moda de la Bucuresti) va face rochia de nunta, dar si rochiile pentru domnisoarele de onoare, colegele Monicai de la Transilvania Fashion (agentie la care Irinel Columbeanu este actionar).

Potrivit apropiatilor celor doi, Monica nu are de gand sa-si invite la nunta nici colegele din Bacau si nici rudele, lista invitatilor fiind aproape in totalitate in sarcina viitorului ginerica. Inainte de a semna drept "Monica Columbeanu", mireasa mai are un singur test de trecut: Bacalaureatul.

sursa: Evenimentul Zilei

Cum sa trimiti invitatiile la nunta prin SMS? I se pare cuiva ca asta e o chestie excentrica si de admirat?

In alta ordine de idei, nu pot sa nu observ ca MoniCA COlumbeanu e o mare cacofonie.

Link to comment

tot cam asa ceva parerea lui Dani fetele din ziua de azi stiu cum sa te toace de banii......si in plus e si monica aia o fitoasa fara numar..............mere cu nasu p sus de 7 metri.....o vedem noi cand o ajunge mai batrana sau cand ii moare bosu toata averea o sa-i revina ei.

DEci stie ea ce face biggrin.gif

Link to comment

Un articol super tare in Averea, si va urma si zilele urmatoare. Doar introducerea aici, ca e lung, restul in ziar.

Cu o saptamana inainte de nunta, "Averea" dezvaluie

Adevarata poveste a Monicai Gabor

BOMBA. Viata viitoarei sotii a multimiliardarului Irinel Columbeanu este o incredibila telenovela. Incepand de azi, "Averea" va dezvalui, in exclusivitate, intr-un serial socant, trecutul ascuns al Monicai Gabor.

De la 14 ani, ea a fost revendicata de doua clanuri tiganesti din Bacau. In vara lui 2003, eleva care trecea din clasa a X-a intr-a XI-a s-a refugiat intr-un bar de noapte, proprietate a unui temut cap al lumii interlope din Moldova. Acesta a acceptat sa-i acorde protectie, insa, in schimb, i-a cerut sa lucreze ca stripteuza si dama de companie.

sursa: Averea

Link to comment

Un articol super tare in Averea, si va urma si zilele urmatoare. Doar introducerea aici, ca e lung, restul in ziar.

Cu o saptamana inainte de nunta, "Averea" dezvaluie

Adevarata poveste a Monicai Gabor

BOMBA. Viata viitoarei sotii a multimiliardarului Irinel Columbeanu este o incredibila telenovela. Incepand de azi, "Averea" va dezvalui, in exclusivitate, intr-un serial socant, trecutul ascuns al Monicai Gabor.

De la 14 ani, ea a fost revendicata de doua clanuri tiganesti din Bacau. In vara lui 2003, eleva care trecea din clasa a X-a intr-a XI-a s-a refugiat intr-un bar de noapte, proprietate a unui temut cap al lumii interlope din Moldova. Acesta a acceptat sa-i acorde protectie, insa, in schimb, i-a cerut sa lucreze ca stripteuza si dama de companie.

sursa: Averea

Clara povestea am rams socat stripteauza si dama de companie.......... eusa_doh.gif acuma mai face si fite .....pe la tv....

Link to comment

mda oameni fara minte . Monica Gabor este o mare fitzoasa de 2 bani 24.gif

Si mai ales in trecutu ei era o .... sa nu ii spun pe nume wink.gif

Vorba ta Louie si vorba lui petraru ........cea mai mare dreptate o aveti la ce ati zis gg

Acuma ne uitam si la partea a 2 a pusa de nwradu happy1.gif

Sa vedem ..... happy1.gif

Link to comment

ce asi vrea sa tune si sa fulgere la nunta lor . sa tzina invitatzi in casa acolo . Pacat ca in romania nu sunt oameni ca personajul ala de desene : Andy Larchin . sa le strice nunta la astia . sa le puna broaste in bauturi eusa_pray.gifeusa_pray.gifeusa_pray.gifeusa_pray.gif

blink.gif inca te mai uiti la desene animate 24.gif

Acuma nwradu sa vizionam si partea a 3 a pusa de tine icon_thumright.gif

Link to comment

S-a maturizat Irinel

Omul de afaceri Irinel Columbeanu spune maine pentru prima oara "da" alesei sale, Monica Gabor.

Irinel Columbeanu si-a lustruit Rolls Royce-ul, si-a decorat gradina cu ghirlande si satinuri, a platit o suma uriasa pentru toate acestea si si-a pregatit deja costumul cel nou (si, admite el, putin exagerat), de la Yamamoto, cu care va pasi maine in fata altarului pentru a-i spune "da" alesei sale, modelul Monica Gabor.

Ieri dis-de-dimineata, cu doua zile inainte de nunta, si-a luat viitoarea mireasa si au fost impreuna sa se spovedeasca la Manastirea Snagov, (la parintele ieromonah Varahiil Banateanu), unde vor merge din nou si maine, pentru cununia religioasa.

Cei doi nu au primit sfanta impartasanie. Irinel crede ca s-a intamplat asta pentru ca a baut de dimineata o cafea, dar spera ca va trece in "randul lumii" la prima sarbatoare, poate chiar la liturghia de duminica asta.

In urma cu cateva luni, Monica Gabor a acceptat sa treaca de la religia catolica la ortodoxie, spunand ca o face de dragul lui Columbeanu si cu gandul la copiii pe care ii va avea intr-o buna zi cu acesta.

Nu se potrivesc parintii

Potrivit presei ultimelor zile, decizia Monicai de a-si schimba religia l-a enervat pe tatal ei, care oricum nu a aprobat foarte mult aceasta relatie si care a decis sa nu vina la casatoria celor doi. Cu atat mai mult cu cat, dupa unii, oricum nu s-a impacat niciodata cu ideea ca viitorul sau ginere este cu doi ani mai in varsta decat el. "De fapt, tata nu va veni pentru ca nu a fost invitat", spune Monica Gabor.

"Nu l-am invitat pentru ca am un fel mai ciudat de a fi: daca ma deranjeaza cineva apropiat, macar si cu o vorba, legaturile mele cu acel om se rup si nu se mai refac niciodata. Dar nu sunt certata cu tata acum. Irinel este bine primit in casa noastra de la Bacau, l-au invitat ai mei la masa, insa am fost de parere ca e mai bine sa nu se duca. Poate dupa nunta", spune Monica.

Anna Lesko nu a fost invitata

Mama Monicai, Veronica Gabor, plecata de cativa ani in Italia, s-a intors in tara pentru aceasta nunta, dar nu a facut cunostinta pana acum cu viitorul ginere.

"Nu am intalnit-o inca, ne vom vedea zilele astea. Dar nu am emotii si nici nu imi pun problema cum va fi prima intalnire cu soacra", spune Irinel Columbeanu. Desi a implinit anul acesta 49 de ani, Irinel Columbeanu se insoara pentru prima data, pentru ca tot pentru prima data, a spus-o de mai multe ori in acest timp, "s-a indragostit cu adevarat nebuneste".

"Pana acum nu m-am casatorit pentru ca nu am fost suficient de matur. Acum ma simt pregatit", spune omul de afaceri, care a mai avut cateva relatii de notorietate, dintre care probabil cea mai lunga a fost cu creatoarea de moda Romanita Iovan (aproape zece ani), iar cea mai "condimentata" cu Anna Lesko.

Cele doua foste iubite au revenit in povestea lui Irinel de-a lungul timpului, Romanita, de data asta cu tot cu sot, ca prietena apropiata a cuplului, iar Anna Lesko in rol de victima, de rivala a Monicai la evenimente care aveau nevoie de o promovare "condimentata", sau de personaj la care s-a facut referire ori de cate ori Monica Gabor a dorit sa demonstreze ca e stapana pe situatie.

"Pastrez in casa picturi ale Annei Lesko", declara Monica Gabor intr-o emisiune televizata, dupa ce in prealabil spusese ca Anna este cantareata ei preferata. De data asta Anna Lesko nu se numara pe lista de invitati la nunta lui Irinel. "De fapt, ea nu a fost invitata niciodata nicaieri", spune Monica.

"O sa fiu cam extravagant"

Rochia de nunta a Monicai Gabor, lucrata la Timisoara, de creatoarea Aura Dumitru, este gata si a ajuns ieri dupa-amiaza la Bucuresti. Toata alba si ornata cu 800 de cristale Swarovski, cu o trena de cativa metri (care va fi purtata in biserica de doi copii), rochia va fi "asortata" la o pereche de pantofi facuti de creatorul Mihai Albu, de asemenea garnisiti cu cristale.

"Au tocul mic. Stiu ca vor spune cu totii ca am facut asta ca sa ies in poze la aceeasi inaltime cu Iri, desi in realitate i-am facut asa ca sa ma simt bine", spune Monica. Irinel admite ca iar a ales un costum "putin exagerat" despre care, cel mai probabil, presa va avea multe de comentat. "O sa fiu putin extravagant, trebuie sa admit", spune el, precizand ca vrea sa pastreze surpriza pentru invitati.

Monica nu si-a invitat la nunta nicio cunostinta din Bacau si spune inca o data ca nici nu are vreo prietena si nici nu-i trebuie. "Am stabilit ca fiecare sa-si invite rudele si prietenii dupa cum crede de cuviinta", a completat-o Irinel Columbeanu.

Cei doi nu au vorbit pana acum de nasii de nunta, dar, spun apropiatii lor, este putin probabil sa fie tot pictorul Sabin Balasa si sotia acestuia, prieteni buni ai omului de afaceri si nasii de botez ai Monicai Gabor.

Pentru noaptea nuntii

Iulia Dobrin, managerul general al companiei I.D. Sarrieri, i-a asigurat miresei lenjerie de lux pentru noaptea nuntii, un set cu portjartier despre care cei doi spun numai ca e greu sa ti-l imaginezi.

Irinel nu a reusit sa inchirieze dirijabilul in care dorea sa "cazeze" echipa de filmare de la B1 si nici nu are de gand sa-si filmeze invitatii, dar nu a renuntat la ideea de a face nunta cu dar, pentru ca doreste sa doneze banii pentru scopuri umanitare.

Imediat dupa nunta, Monica Gabor va afla daca a fost admisa la facultate

Monica Gabor si Irinel Columbeanu s-au intalnit pe 13 iulie 2005, cand ea, devenita model al agentiei Transilvania Fashion, la care Irinel Columbeanu este actionar, a venit la Bucuresti pentru o vizionare. Monica era sa rateze atunci si vizionarea, si restul povestii din cauza Podului de la Maracineni, pe atunci rupt de inundatii.

Pentru ca s-a indragostit "la prima vedere", "de Irinel, si nu de banii lui, putea sa fie si sarac", Monica si-a schimbat planurile si, la numai cateva luni, pe 12 februarie 2006, se boteza ortodox in vederea casatoriei.

Relatia celor doi a fost frecvent subiect de dezbatere publica, printre altele si din cauza diferentei de varsta (Irinel a implinit anul acesta 49 de ani, pe 26 mai, in timp ce viitoarea lui sotie a implinit 19 ani pe 8 ianuarie), dar si a diferentei de inaltime de aproape 10 centimetri.

In urma cu o luna, pe 22 iunie, Irinel Columbeanu si-a anuntat prietenii, prin sms, ca a stabilit data nuntii, iar maine cei doi vor spune "da" pentru prima oara. Pe 26 iulie, imediat dupa nunta, Monica Gabor, care s-a inscris la Scoala Nationala de Studii Politice si Administrative, va afla daca a intrat sau nu la facultate.

sursa: Evenimentul Zilei

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...