Jump to content
{JM}Alex Lifetaker

La ce interval de timp va schimbati mobilul

  

153 members have voted

  1. 1. La ce interval de timp va schimbati mobilul

    • mai putin de 3 luni
      5
    • 3-6 luni
      3
    • 6-12 luni
      27
    • 12-24 luni
      39
    • 24-36 luni
      26
    • mai mult de 36 luni
      23
    • Cand apare un mobil atractiv
      30


Recommended Posts

Telefonul mobil a devenit, daca nu un accesoriu obligatoriu in viata de zi cu zi, macar o unealta care ne usureaza traiul. Desigur tehnologia evolueaza rapid si ne trezim ca mobilul pe care il avem nu mai este un model de varf, lansandu-se unele telefoane foarte performante, si astfel se impune o schimbare a acestuia.

Ma intreb la ce intervale de timp va schimbati mobilul?

Link to comment
Share on other sites

fite ... pentru mine mobilul imi foloseste ca sa sun, sa primesc un telefon, sa trimit un mesaj, eventual e bine sa fie micut sa nu ma deranjeze in buzunar. daca vreau sa fac poze sau sa ascult muzica, prefer camera foto digitala si cd-player. am votat ultima varianta

Link to comment
Share on other sites

chiar dak vi se pare o fitza este cand imi schimb telefonul si in cateva zile ... cum prind o oferta de nerefuzat fac ce fac si imi iau telefon .. pe care dupa un timp il vand in profit biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

hmmm ..... nu ma pot incadra in nici o categorie ...... biggrin.gif

mi-am schimbat telefonu dupa 5 sau 6 ani .....

poate k am dat in boala de "fitze" ..... dar caut un tel care sa suporte mp3-uri .... si sa aiba camera .... k nu shtii cnd poti sa ai nevoie de ea .... si vorba aia ... nu umbli cu camera dupa tine non-stop.

Link to comment
Share on other sites

am votat 36 de luni ca nu exista o optiune "foarte rar" 5.gif nu sunt cu telefoanele din moment ce pot vorbi de pe el e ok , daca vreau camera foto imi iau aparat foto daca vreau muzica imi iau mp3 player ... etc tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

nu-mi plac telefoanele, nu-mi place sa am nici un nokia 1100 de ex care totusi e trecut dar nici unul de 10 mil, am un sagem myx5-2, cu care fac poze bune..pot pastra ca amintiri, are meniu simpatic deci altul probabil o sa-mi iau peste 1 an pt ca asta deja e cam bulit, dat pe jos ..etc, de 2 ani tot il scap tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

nu-mi plac telefoanele, nu-mi place sa am nici un nokia 1100 de ex care totusi e trecut dar nici unul de 10 mil, am un sagem myx5-2, cu care fac poze bune..pot pastra ca amintiri, are meniu simpatic deci altul probabil o sa-mi iau peste 1 an pt ca asta deja e cam bulit, dat pe jos ..etc, de 2 ani tot il scap tongue.gif

ii plang de mila telefonului

p.s 1100 e bun la baterie biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Acum sa raspund si eu... pana acum eram si eu convins ca telefonul e ca sa vorbesti si ca nu merita sa iei un telefon all-in-one pt. ca nu are o calitate buna.Insa aparitiile anului 2006 m-au convins...mobile cu memorie mare(pana la 2 GB-card), camera foto de 3,2 mpx(perfecta pentru niste poze de amatori, point and shoot, si ceva jocuri misto wink.gif

Cred ca un mobil merita schimbat cand vezi ca toti ceilalti prieteni ai tai au telefoane mai bune smile.gif

Eu am un Siemens A55, pe 10 august face 2 ani... in septembrie sunt hotarat sa imi iau un telefon de 15-16 milioane(SE K800/790).Pe care probabil ca il voi tine un timp destul de mare, deoarece dureaza mult pana sa ajunga un model de varf sa fie considerat low-end.

Link to comment
Share on other sites

Pana acuma am avut 3 telefoane : 3310, timp de 1 an, Samsung X100, timp de aprox 6 luni, si acuma am un Sagem My X6-2 ! Sunt fff multumit de el ! smile.gif

Nu cred ca o sa`l schimb in graba, decat daca fac rost de bani, si`mi cumpar un V3x sau ceva tel tare cu slot pt. card MicroSD ! smile.gif

Voted : 12 luni ! smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Pana acuma am avut 3 telefoane : 3310, timp de 1 an, Samsung X100, timp de aprox 6 luni, si acuma am un Sagem My X6-2 ! Sunt fff multumit de el ! smile.gif

Nu cred ca o sa`l schimb in graba, decat daca fac rost de bani, si`mi cumpar un V3x sau ceva tel tare cu slot pt. card MicroSD ! smile.gif

Voted : 12 luni ! smile.gif

ca bine zici radule smile.gif)

yo momentan am un Lg u8180 ..... nu e cine shtie ce ..... dar cu prima ocazie il dau !!!

tot ca tine .... caut ceva cu card de memorie tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

tot ca tine .... caut ceva cu card de memorie tongue.gif

Nuuuu, m`ai inteles gresit ! tongue.gif Telefonul meu are slot pt. card, si am card de 256 in el. Mi`ash lua telefon tot cu slot pt. card MicroSD, ca sa nu trebuiasca sa`mi cumpar alt card ! smile.gif La asta m`am referit tongue.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...