Jump to content
martafoy

GayFest

Recommended Posts

Nu dati dovada de prostie jignindu-i, dorindu-le rau.. pur si simplu fiti inteligenti..(ma puteti lua ca exemplu rofl1.gif)

Imi plac fetele bi.

heheheheheh..

p.s. ce poate fi mai scarbos decat sa vezi doi baietzi sarutandu`se? smile.gif .. vai..

Link to comment
Share on other sites

@all : O discutie mai calma,fara indemne dinastea revolutionare,ar fi recomandata smile.gif

@ Thug Radu: Am ras tare de tot la faza pe care ai povestit-o pe prima pagina! Imi si imaginam cum erai furios in balcon si tipai,si ei te urmareau din masina cu ochii cat cepele biggrin.gif

@ontopic : It's a free world.Dar asta nu inseamna ca fiecare face ce vrea.Pentru ca fie ca ne place sau nu,fiecare din noi trebuie sa ne supunem constrangerilor/regulilor societatii in care traim.

Nu sunt impotriva homosexualitatii.Este dreptul fiecaruia sa aibe alte preferinte in materie de sex.Dar persoanele respective trebuie sa manifeste un minim bun simt fata de restul populatiei,pentru care preferintele lor li se par poate,nepotrivite.

Legat de articolul respectiv si de felul in care intelege comunitatea gay sa se afirme,o mentalitate nu se schimba cu paradele pe care vad ca le organizeaza si care dupa parerea mea sunt un mod de actiune agresiv.

Dar ce nu mi se pare normal cand vine vorba de subiectul homosexualitatii este casatoria.Prin definitie casatoria este uniunea dintre o femei si un barbat si din ea deriva celula de baza a societatii=familia.Si tot familia se afla si in centrul religiei crestine.A accepta atunci ideea de homosexualitate si de casatorie gay ar insemna pentru biserica o sageata infipta exact in punctul ei de rezistenta.

In concluzie casatoria gay nu va fi niciodata acceptata de biserica.Si atunci...pentru ce casatorie?Pentru o hartie de la primarie?

Link to comment
Share on other sites

Pai eu ca reprezentant al Bisericii cred ca as fi foarte stinjenit cand as oficializa o casatorie intre 2 gay...care cum cui ar trebui sa ii spun "poti saruta mireasa"? smile.gif(bine ca nu sunt ca m-ar fi saracit de cateva palme respectivii)..Poate nu stiati dar cei care ati raspuns aici si nu prea "ii aveti la suflet" pe homosexuali sunteti homofobi biggrin.gif.Adica,poate unii nu stiu,homofobia=este componeta cea mai activa si mai vizibila a heterosexismului. Ea este definita ca teama irationala fata de gay, lesbiene, bisexuali, transsexuali si fata de homosexualitate.

Cei care afirma ca ar face-o cu 2 lesbiene...hmmm..intr-adevar cred ca nu stiu ce afirma sau cele 2 nu sunt lesbiene..pai daca incep alea 2 sa isi faca treaba cred ca nu mai dau doi bani pe natafletul de langa ele care incet-incet incepe sa se joace cu palmuta!

Oricum aceste relatii nu sunt normale,nici din punct de vedere natural,nici religios,nici etic...Si intr-adevar...cu marsurile astea nu rezolva nimic,decat poate o bataie buna sa isi bage mintile in cap!

Link to comment
Share on other sites

Toti sariti in sus de bucurie cand vedeti 2 gagici ca se ling; dar cand sunt 2 barbosi (mustaciosi, etc) vi se face scarba kar.gif

Hotarati-va cei cu gusturi dubioase si incerte, sunteti pro asa un pic...doar la gagici?

Personal nu m-ar deranja daca nu s-ar manifesta in public.

Faza ca pe timul romanilor erau tolerati, e o aiureala.

Romania inca nu e pregatita pt asa ceva scarbos.

Link to comment
Share on other sites

Acum sincer, cand ati fost ultima oara la biserica (nu de Paste sau Craciun) de buna voie? Nu cred ca pe unii ii deranjeaza asta din punct de vedere religios.

Cred ca e o chestie mai degraba de tip moral.

Oamenii astia nu fac asta pt ca asa vor, ci pt ca asta sunt.

Link to comment
Share on other sites

Sunt bolnavi saracii.....am si eu un "cuplu" in bloc...in 2006 nu ar trebui sa ma mai mire nimic numai ca el este profesor universitar.....iar "ea" lucreaza la metrou......imi este mila...imi dau seama ca asta e o boala.

Link to comment
Share on other sites

Parca voi urati homosexualii mai rau decat manelistii..

Hai sa o luam altcumva sa va arat ca astea sunt motive stupide:

Nu vi se pare atat de revoltator cand se saruta doua femei, nu?

Nu iau apararea nimanui niciodata dar cand vad oameni ca se uita doar la o parte a problemei incerc sa le arat si cealalta fatza.

Doar pentru ca reprezentam majoritatea asta nu inseamna ca homosexualii ar trebui sa nu mai fie ceea ce sunt, asta e persecutie si discriminare. In mare parte sunt preconceptii ca "vai doamne, e dezgustator, cum sa faci asa ceva?". Nu poti, nu faci. Nu e ca aia 2 tipi de iti faceau tie cu mana au intrat peste tine in casa sa te violeze. O fata cand iti face cu ochiu` iti exprima acelasi lucru: ii place de tine. Nu te-a injurat omu` ci ti-a zis ca-i place de tine in modul asta porcos pe care il stie barbatu` tongue.gif

Nu zic ca "au si ei drepturi, sunt si ei oameni" ca asta nu convinge pe nimeni. Incerc doar sa va arat ca pentru ei nu e asa usor cum e pentru noi si nici lor nu prea le convine sa citeasca pe orice forum cate un astfel de topic in care 99% din oameni nu au decat "i hate them angry4.gif " sa zica despre ei..

Oamenii au o problema.. nu pot accepta ca unii oameni sunt diferiti.. eusa_naughty.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest oberst Hinka

Ce m-a distrat la nebunie a fost cererea lor de a se casatori intre ei.

Nu-nteleg la ce le trebuie casatorie. Este ceva sfant ce se face in fata preotului si nu vad ce preot ar accepta sa faca o asemenea insulta la adresa Domnului. Caci asta este casatoria, un legamant sfant in fata lui Dumnezeu, cat despre hartia semnata in fata ofiterului starii civile, nu dau doi bani pe ea. Asa ca nu-nteleg ce le trebuie actul acela fara valoare cand poa' sa stea ca si pana acum,ca oricum n-au nici un avantaj daca sunt impreuna legal ca sa zic asa, doar daca nu cumva se gandesc la adoptarea unui copil ceea ce ar fi ceva teribil pt dezvoltarea acelui suflet.

In rest sa zicem Doamne fereste si sa nu judecam pe nimeni, ca are cine sa judece si sigur nu are nevoie de ajutorul nostru,ca nu cumva dintre cei care sar atat de mult cu gura sau chiar cu fapta asupra gay-lor sa se trezesca intr-o zi ca poate chiar copilul cel mult iubit pe care poate ca-l vor avea intro zi sa fie din partea cealalta a baricadei si nu cred ca vor mai fi atat de hotarati in privinta gazarii sau a mai stiu io ce.

Eu unul ii compatimesc sincer caci cred ca este o boala psihica daca nu chiar una a sufletului pe care au dobandit-o din cine stie ce motive.

In rest sunt total impotriva afisarii lor pe strada sau a adoptiilor in cuplurile de gay sau lesby si nu cred ca mai e nevoie sa spun din ce motive.

Inca odata spun Doamne fereste pe toata lumea.

Link to comment
Share on other sites

Si totusi voi spuneti ca nu e bine din punct de vedere religios? blink.gif

Nu-nteleg la ce le trebuie casatorie. Este ceva sfant ce se face in fata preotului si nu vad ce preot ar accepta sa faca o asemenea insulta la adresa Domnului

Sa inteleg ca tu traiesti dupa decalog si nimic altceva nu se aplica? Minciuna este acceptata dar casatoria intre homosexuali nu. Nu este tot pacat?

Faceti voi pe sfintii in continuare..

Si ca sa lamuresc oleaca oamenii.. ei nu vor nunta.. nu vor sa se "impreuneze in fata domnului" si alte balarii. Ei vor doar o consemnare din partea statului ca sunt casatoriti. De ce? Eh uite ceva gen mostenire, drepturi etc. Sa nu adopte copii.. mda.. bine.. mai bine ca acei copii sa stea intr-o casa mizerabila printre golani si droguri decat vai-doamne sa stea sub acelasi acoperis cu 2 homosexuali.. ca astia nu au doar orientarea sexuala gresita dar se si apuca sa violeze in stanga si in dreapta.. mai ales proprii copii. Sau ca incearca sa ii converteasca pe copii lor la homosexualitate.. Eu cred ca ei au mult mai multa intelegere fata de noi decat noi fata de ei.

THINK DAMN IT! THINK BangHead.gif

Link to comment
Share on other sites

Delicata situatie si pana la urma indiferent de cat suntem noi impotriva, comunitatea europeana ne va impune sa dam voie sa faca ce vor minoritatile; asta e romania pupam pe toti in fund pt un credit mai bunicel.

De aceea sunt convins ca va fi aprobata legea - important este sa nu devina obligatorie biggrin.gifnanana.gif24.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest oberst Hinka

24.gif io sfant, asta-i chiar buna,cre' ca-s printre ultimii pacatosi, dar daca tu pui pui toate pacatele in aceeashi oala cum ai pus minciuna cu homosexualitatea inseamna ca daca vine careva si-ti da una-n cap ar fi tot aia cu a-ti spune o minciuna.

Oricum dupa cum spunea cineva ''moartea ne va raspunde la toate intrebarile'' atunci se va vedea daca este pacat sau nu. Pana atunci dupa cum spuneam, Doamne fereste.

Link to comment
Share on other sites

@ Thug Radu: Am ras tare de tot la faza pe care ai povestit-o pe prima pagina! Imi si imaginam cum erai furios in balcon si tipai,si ei te urmareau din masina cu ochii cat cepele biggrin.gif

Nu chiar ! smile.gif Eram agitat oleaka, pt. ca nu stiam de ce se uita in sus ! Stateam si ma gandeam .. "Cobor singur?, ii zic si la tata? tata ii face una cu pamantu sotto" 24.gif pt. ca nu stiam ca`s poponari. Abia dupa 2 zile am aflat. ! sad.gif

Ioai doamne ce la faceam daca stiam atunci seara ca`s poponari ! yum.gif

Link to comment
Share on other sites

atata timp cat nu ma deranjeaza.. nu interfereaza cu mine fiecare e liber sa faca ce vrea si cum vrea sign12.gif

Dar chestia cu marsul nu o prea inteleg adica aveau nevoie de reclama?Cat despre chestia cu religia sa fim seriosi si sa ne gandim cate cazuri de preoti homosexuali sunt musamalizate smile.gif

Link to comment
Share on other sites

faza cu marsul o inteleg...si nu o inteleg, in primul rand suna a razbunare a lor fatza de cei care sunt anti-gay (aici sunt de acord, dar nu prin mars) si totodata vor sa gaseasca mai multi adepti ai homosexualitatii, majoritatea homosexualilor NU CONCEP faptul ca SUNT BOLNAVI.Cei care accepta faptul ca-s normali, duc o viata normala, cei care nu, se vor simti urmariti toata viata de aceasta boala.Atat timp cat ei nu intra peste viata MEA, nu am nimic cu ei, atat timp cat ei intra peste NOI, am ceva cu ei..iar vina bolii devine si vina lor, ura noastra pt ei creste si din aceasta cauza, deci in total sunt anti-homosexuali, desi cred ca daca as cunoaste unul de genul, om normal dar caruia sa-i placa barbatii (in sinea lui), nu vad de ce l-as trata cu scarba, e oricum dreptul lor de alege..

Link to comment
Share on other sites

Nu zic ca "au si ei drepturi, sunt si ei oameni" ca asta nu convinge pe nimeni. Incerc doar sa va arat ca pentru ei nu e asa usor cum e pentru noi si nici lor nu prea le convine sa citeasca pe orice forum cate un astfel de topic in care 99% din oameni nu au decat "i hate them " sa zica despre ei..

Poi dk ei desi stiu ca ceea ce sunt si ceea ce fac este impotriva unei religii, unei etici etc etc se plimba pe strazi si se saruta ca si cum s-ar intampla in fiecare seara la TV.

Ca sa dau un ex, nu stiu cat de potrivit este : e ca si cum 2.000 de oameni ar avea un handicap, care provoaca sila sa zicem ca nu au jumatate de fatza biggrin.gif, si s-ar plimba prin orash mandrindu-se... ei la ce s-ar astepta din partea noastra.

evil5.gif

Link to comment
Share on other sites

Poi dk ei desi stiu ca ceea ce sunt si ceea ce fac este impotriva unei religii, unei etici etc etc se plimba pe strazi si se saruta ca si cum s-ar intampla in fiecare seara la TV.

Ca sa dau un ex, nu stiu cat de potrivit este : e ca si cum 2.000 de oameni ar avea un handicap, care provoaca sila sa zicem ca nu au jumatate de fatza biggrin.gif, si s-ar plimba prin orash mandrindu-se... ei la ce s-ar astepta din partea noastra.

evil5.gif

analogia ta nu e foarte precisa, aici problema nu e una estetica

nu ma intereseaza pe mine ca barbatii se imbraca in femei si se dau cu ruj etc. chiar daca arata penibil, nu ma deranjeaza. dar faza cu sarutul in public ar fi ceva de luat in considerare...

nu spun ca sunt homofob, dar nici ca ii sustin sa se manifeste in public dry.gif

si nici sa adopte copii, foarte aiurea. ce fel de "om" o sa ajunga copilul ala cand o sa afle ca pe el l'a adus "barzoiu" si ca maica'sa are barba ? blink.gif

sa se gandeasca si la viata copilului, si a celorlalti, nu numai la a lor

Link to comment
Share on other sites

analogia ta nu e foarte precisa, aici problema nu e una estetica

nu ma intereseaza pe mine ca barbatii se imbraca in femei si se dau cu ruj etc. chiar daca arata penibil, nu ma deranjeaza. dar faza cu sarutul in public ar fi ceva de luat in considerare...

Eu am dat un exemplu. Nu ma deranjeaza vestimentatia cat ma deranjeaza comportamentul.

Va-ti pupat vreodata cu un alt prieten deal vostru pe la vreun chef beti?

Ma intreb cum o fi sa te trezesti din betie alaturi de prietenul ala si sa zici :

"ba, aseara a fost mortal, nu-mi amintesc nimic"

"nici io ba...BA, NE-AM SARUTAT !!!'

"CE BA ? TE OMOR !!"

biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Ma intreb cum o fi sa te trezesti din betie alaturi de prietenul ala si sa zici :

"ba, aseara a fost mortal, nu-mi amintesc nimic"

"nici io ba...BA, NE-AM SARUTAT !!!'

"CE BA ? TE OMOR !!"

biggrin.gif

si prietenul sa zica "ba da nu stii sa saruti 24.gif "

cum sa faci asa ceva la betie mai ? ceuameni.gif

Link to comment
Share on other sites

Va-ti pupat vreodata cu un alt prieten deal vostru pe la vreun chef beti? smile.gif

ha-ha...busted!...

on-topic:mah...voi considerati homosexualitatea ca pe un pacat...dar..nu este vina lor pentru ceea ce simt..nu isi pot impune"de astazi o sa ma atraga numai fetele scunde si blonde!....sau barbatii masivi cu barba!".....si nu cred ca homosexualitatea este pedepsita de dumnezeu...pentru ca daca EL nu ar fi fost de acord...nu ar mai fi existat homosexualitatea...faptul ca biserica nu accepta aceasta orientare..asta este cu totul altceva...

ce fel de "om" o sa ajunga copilul ala cand o sa afle ca pe el l'a adus "barzoiu" si ca maica'sa are barba ? 

sa se gandeasca si la viata copilului, si a celorlalti, nu numai la a lor

un om cult?...mai destept si cu o minte mult mai deschisa decat multi de pe acest thread...pentru ca daca el este crescut intr-un mediu gay..asta nu inseamna neaparat ca si el va ajunge asa.....si biinenteles...un cuplu de gay...nu traiesc intr-o hruba neaerisita, murdara si fara dush...ci din contra...majoritatea, din cate am putut observa la tv si pe strada au destul de mult stil...si mai culti...(cel putin majoritatea)

nu ma intelegeti gresit, nu sunt gay..dar pe mine chiar nu ma deranjeaza orientarile lor...ci reactiile celor din jur...care dau dovada de o gandire limitata, idei preconcepute...si o minte ingusta..

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...