Jump to content
iGARFiELD

Ai sa fugi ?

Recommended Posts

Guest angel_iulyan

as fugi... si nu as avea vreun fel de remuscare...

:) cam la fel as face si eu ........

Link to comment
Share on other sites

As fi stat acolo tremurand gandidu-ma ca daca Dumnezeu exista ma va rasplati. Cred in Dumnezeu.

ahahaahah te-ar fi rasplatit . Da . Cu mult plumb .

Bunica unei prietene si-a rupt umarul alunecand pe scarile bisericii dupa ce a plecat de la slujba de Craciun..

Link to comment
Share on other sites

Daca as fii sigura ca voi lua un glont pt Dzeu din dorinta Lui prin trimisii lui (cei 2 in negru ) , atunci nu as fugi . Dar in cazul de fata nu poti stii daca acei oameni in negru sunt niste descreierati care se joaca cu armele si vietile altora sau ei sunt doar niste "sperietori" de necredinciosi. Daca nu as stii ..cred ca as fugi .. sunt destui nebuni in zilele noastre incat sa nu poti ramane pe loc la asa ceva . Cred ca nici tati nu ar sta :D ..chiar il voi intreba ... ^^

Link to comment
Share on other sites

Daca as fii sigura ca voi lua un glont pt Dzeu din dorinta Lui prin trimisii lui (cei 2 in negru ) , atunci nu as fugi . Dar in cazul de fata nu poti stii daca acei oameni in negru sunt niste descreierati care se joaca cu armele si vietile altora sau ei sunt doar niste "sperietori" de necredinciosi. Daca nu as stii ..cred ca as fugi .. sunt destui nebuni in zilele noastre incat sa nu poti ramane pe loc la asa ceva . Cred ca nici tati nu ar sta :D ..chiar il voi intreba ... ^^

N-ai timp sa te mai gandesti daca e o inscenare sau nu ( sau cum spui tu , daca sunt trimisi de "El" sau nu " :| ) ...

Il vezi pe ala cu arma si iti zice ce are de zis .... ori stai ori pleci ... e ca si cum ar veni la unu pe strada iti pune cutitu la gat si iti cere bani ce ii ai la tine , stai sa te mai gandesti daca se joaca sau nu ? nu cred ... actionezi cum gandesti pe moment .

Link to comment
Share on other sites

ganditi rational inainte sa spuneti ca fugiti sau incasati glontul !!!

vine cineva sa va impuste in numele lui Iisus ? daca ar veni cineva si v-ar spune sa incasati un glont pentru Iisus l-ati crede sanatos la cap ?

in schimb sunt multe alte situatii de care nu ne dam seama in care "suntem credinciosi" dar facem invers treburile

Word

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...