Jump to content
iGARFiELD

Ai sa fugi ?

Recommended Posts

de ce sa fugi? garf smile.gif aia inseamna ca il dai ushor pe Dumnezeu smile.gif .. yo unul cred in Dumnezeu shi mi`ash da viatza pt el oricand shi la orice ora..

Acuma zici asa da daca chiar ar trebui sa faci asta nu te-as vedea prea bine biggrin.gif

Dragutz link l-am primit si io pe ymsg acu vreo 3 zile wink.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

1.Ma duc la biserica odata pe an sau nici atuncea ...(de paste).

2.Nu incasez un glont pt. nimeni in afara de fratii mei.

3.Nu prea ma vad in situatia aia smile.gif

da am primit de multe ori pe mess asta.. dar NU FUG!

Aham bine ... sa iti puna unu pistolul la tampla si vorbim atuncea smile.gif

Link to comment
Share on other sites

poate credeti ca nu cred in dumnezeu dar cred . CRED . dar asi fugi . mi-ar fi frica . sa ma inpuste cineva ? sau sa scap si sa vin a doua uara in biserica ?

mai bine fug atunci si vin in fiecare luna la biserica decat sa mor si sa nu ma mai duc la biserica niciodata .

Link to comment
Share on other sites

ganditi rational inainte sa spuneti ca fugiti sau incasati glontul !!!

vine cineva sa va impuste in numele lui Iisus ? daca ar veni cineva si v-ar spune sa incasati un glont pentru Iisus l-ati crede sanatos la cap ?

in schimb sunt multe alte situatii de care nu ne dam seama in care "suntem credinciosi" dar facem invers treburile sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Blaidy

ganditi rational inainte sa spuneti ca fugiti sau incasati glontul !!!

vine cineva sa va impuste in numele lui Iisus ? daca ar veni cineva si v-ar spune sa incasati un glont pentru Iisus l-ati crede sanatos la cap ?

in schimb sunt multe alte situatii de care nu ne dam seama in care "suntem credinciosi" dar facem invers treburile

Pai iti dai seama ca unu care zice asa ceva e in proportie de 99,9% nebun sau chiar mai mult smile.gif nu ca imi e frica sa mor dar mai bine mor eu de batranete decat sa ma impuste cineva biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

de ce sa fugi? garf smile.gif aia inseamna ca il dai ushor pe Dumnezeu smile.gif .. yo unul cred in Dumnezeu shi mi`ash da viatza pt el oricand shi la orice ora..

danny is curios cum ai reactiona cand ai vedea 2 kalasuri la tampla :|

@ eu unul is cam ca si sensini pe la biserica numa la inmormantari si nunti (p.s nus mandru de asta ... )

Link to comment
Share on other sites

ganditi rational inainte sa spuneti ca fugiti sau incasati glontul !!!

vine cineva sa va impuste in numele lui Iisus ? daca ar veni cineva si v-ar spune sa incasati un glont pentru Iisus l-ati crede sanatos la cap ?

in schimb sunt multe alte situatii de care nu ne dam seama in care "suntem credinciosi" dar facem invers treburile sad.gif

Word!

Nu pot sa ma exprim de obicei gandesc pe moment deci nu stiu ce putea sa fie in mintea mea atunci daca ma intelegeti oricum interesanta ideea

Link to comment
Share on other sites

Deci:

1.As fugi....logic...nu cred ca ar sta nimeni(poate doar cei mai mari credinciosi...) lasati chestiile astea,vitejiile, ca nu-s de voi...

P.S."Fuga e rusinoasa dar e sanatoasa" tiphat.gif

Link to comment
Share on other sites

3. Netics are mereu dreptate 24.gif

Nu intotdeauna [Fiecare om are scapari tongue.gif].

@OT : oricum eu sunt ateu dar nu sunt ca unele persoane care-si bat caramida de piept ca ei cred ... etc etc

Link to comment
Share on other sites

dev, eu nu am scapari, eu nu sunt om, eu sunt un netics smile.gif

Fi ce vrei ... fi si sciten ... ca pentru mine esti tot un om ... care poate stie mai multe dar tot nu le stie pe toate smile.gif ... fiecare cu placerile lui [ Ma refer a citi/invata ]

PS: E ceva uman sa gresesti ... dar e ceva divin sa recunosti ca ai gresit ... icon_thumright.gif

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...